Командний Кубок Росії. Команда Ельянова на четвертому місці, команда Іванчука і Волокітіна - шоста

11.04.2009 23:31 219 0

У п'ятницю, 10 квітня, завершились змагання прем'єр-ліги Командного Кубку Росії. Перше місце здобула команда "Томськ-400", у якої 11 командних очок (2 очки команда отримувала за перемогу, 1 - за нічию).

У останньому, сьомому, турі команда "Економіст-1", за яку виступає українець Павло Ельянов, перемогла явного аутсайдера - "Клуб Чігоріна", що так і не спромігся заробити жодного матчового очка. У "Економіста" - 9 командних очок, така сама кількість і у команд "ШСМ-64" і "Урал", але вони обійшли клуб українця за кількістью очок, здобутих на усіх дошках. Отже, у "Економіста" тільки четверте місце. У заліку Ельянова 3,5 очки, які він здобув у п'яти партіях.

Команда "ТПС" із Саранська, яку очолюють українці Василь Іванчук і Андрій Волокітін у останньому турі поступилась свердловському "Уралу". Іванчук зіграв унічию з Олександром Грищуком, а Волокітін поступився Олексію Широву. У "ТПС" шосте місце (6 очок), а Андрій Волокітін продемострував один з найкращих показників виступів на другій дошці - 4,5 очки у семи партіях. У Іванчука на першій дошці лише 3 очки із 7-и можливих.

Клуб Шахової федерації Санкт-Петербургу, де грає українець Захар Єфименко, у останньому турі переміг "ШСМ-64". Єфименко допоміг команді, перегравши Бориса Савченка. У підсумковому заліку українця 5 очок у семи партіях! А його клуб посів п'яте місце.

1. "Томськ-400" - 11 командних очок
2. "ШСМ-64" - 9 (24,5 очок на усіх дошках)
3. "Урал" - 9 (24)
4. "Економіст-1" - 9 (23,5)
5. "СПбШФ" - 8
6. "ТПС" - 6
7. "Євразія-Логістік" - 4
8. "Чігорін ШК" - 0

Шахові команди, що посіли 1-4 місця здобули право на участь у Кубку Європейських клубів 2009 року. Отже клуб Василя Іванчука і Андрія Волокітіна, який на минулорічному кубку Європи посів шосте місце, цього року вибув із боротьби. А "Економіст-1" Павла Ельянова продовжить боротьбу (нагадаємо, минулого року на Кубку Єввропи він був п'ятим).