ЧС-2013. Росія перериває серію поразок і проходить у чвертьфінал. Огляд десятого дня

13.05.2013 00:19 635 0

У стартовому матчі десятого ігрового дня на ЧС-2013 з хокею збірна США впевнено перемогла німців.

Американці вийшли вперед вже на 3-й хвилині - шайбу у більшості закинув нападник Боббі Батлер, а на 5-й нападник Пол Штястни подвоїв перевагу своєї команди. Наприкінці стартового періоду у збірної США була хороша можливість провести третій гол у ворота суперника, але Аарон Палушай, вийшовши один на один, не зміг переграти голкіпера Денніса Ендраса.

У другій 20-хвилинці Палушай знову викотився один на один з воротарем, і цього разу заробив булліт, проте реалізувати його не зумів. І все ж у завершальній третині матчу підопічним Джо Сакко вдалося забити ще - на 52-й хвилині третю шайбу в актив американців записав форвард клубу НХЛ "Нью-Джерсі Девілз" Стівен Джіонта.

У збірної США за підсумками шести матчів стало 15 очок, і вона вийшла на перше місце у групі "H". У команди Німеччини залишилося 7 очок і п'ята сходинка.

У заключному турі групового етапу американці зустрінуться зі словаками, а німці зіграють із французами.

Группа "Н". Гельсінкі (Фінляндія). 6-й тур

США - Німеччина 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Б. Батлер (Фолк, Сміт) 2:39 ГБ
2:0 - Штястни (Е. Джонсон) 4:53
3:0 - С. Джіонта (Томпсон, Ханвік) 51:27
Воротарі: Гібсон - Ендрас

Національна команда Канади у непростому матчі взяла верх над збірною Чехії. Поєдинок шостого туру, який приймав Стокгольм, завершився з рахунком 2:1 на користь підопічних Лінді Раффа.

Поразка від "кленових листків" поставила команду Алоїза Гадамчіка у непросте турнірне становище, і тепер чеська команда ризикує залишитись без плей-офф.

Канадці вийшли вперед на 12-й хвилині зустрічі, коли цілі досяг кидок Вейна Сіммондса. Проте ще до перерви збірна Чехії завдяки голу Петра Коукала відігралася. Вирішальна шайба у матчі була закинута за 13 хвилин до фінальної сирени форвардом клубу НХЛ "Кароліна Харрікейнс" Джеффом Скіннером.

Таким чином, Канада набрала 16 очок і стала першою у групі. Якби у вечірньому матчі Норвегія обіграла б Швейцарію, то команда Чехії втратила б шанси на потрапляння до чвертьфіналу.

Группа "S". Стокгольм (Швеція). 6-й тур

Канада - Чехія 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
1:0 - Сіммондс (Е. Стаал, Робіда) 11:01 ГБ
1:1 - Коукал (Ганзал, Гейда), 17:03
2:1 - Скіннер (М. Сміт) 46:55
Воротарі: Сміт - Павелец

Збірна Росії не без проблем обіграла Словаччину. Таким чином, підопічні Зінетули Білялетдінова перервали серію з двох поспіль поразок і вийшли у чвертьфінал світової першості.

У першому періоді матчу вболівальники закинутих шайб не побачили, а на початку другого, на 26-й хвилині, росіяни вийшли вперед завдяки Алєксандру Радулову, який реалізував більшість. На 32-й хвилині перевагу російської команди подвоїв нападник Ілля Ковальчук, який закинув свою сьому шайбу на турнірі.

Після другої пропущеної шайби словаки "підсіли", а росіяни у свою чергу спробували розвинути успіх, але у підсумку пропустили при грі "п'ять на чотири". На 40-й хвилині після помилки Іллі Нікуліна нападник словаків Бранко Радівоєвіч викотився один на один з голкіпером і переграв того, скоротивши відставання до мінімуму.

На старті заключної 20-хвилинки збірна Росії втретє зуміла вразити ворота Ярослава Януса, який був не готовий до кидка Дєніса Дєнісова. Ця шайба так і залишилася останньою у цій зустрічі.

Вигравши, збірна Росії набрала 12 очок, у словаків залишилося 7. У групі "H" команди зберегли за собою третє та четверте місце відповідно.

Словаччина - Росія 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
0:1 - Радулов (Медвєдєв) 25:36 ГБ
0:2 - Ковальчук (Радулов, Терєщєнко) 31:44
1:2 - Радівоєвіч 39:44 ГМ
1:3 - Дєнісов 44:48
Воротарі: Янус - Бризгалов

У ще одному матчі ігрового дня на ЧС-2013 у неділю національна команда Швейцарії переграла Норвегію. Рахунок у протистоянні відкрив форвард швейцарців Сімон Мозер, який першим встиг на добиванні й у падінні проштовхнув шайбу у сітку воріт суперника. Ще через дев'ять хвилин перевагу Швейцарії збільшив Роман Йозі, який виявився першим на добиванні та відправив шайбу у відкритий кут воріт після кидка Андреса Амбюля.

За 25 секунд до другої перерви Патрік фон Гунтен з передачі Амбюля у дотик відправив третю шайбу у ворота Ларса Хьоугена, реалізувавши таким чином більшість.

У третьому періоді норвежці, які також скористались чисельною перевагою, одну шайбу відіграли. Автором її став Крістіан Толлефсен, який потужним кидком із середньої дистанції вразив ворота суперника, але на більше підопічних Роя Йохансена не вистачило.

Таким чином, збірна Швейцарії здобуває чергову перемогу й обходить у своїй групі канадців. Норвезька команда продовжує займати місце у четвірці, маючи одне очко відриву від Чехії перед останнім туром.

Норвегія - Швейцарія 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
0:1 - Мозер (Плюсс, Зегер) 6:05
0:2 - Йозі (Амбюль, Сурі) 15:33 ГМ
0:3 - фон Гунтен (Амбюль, Йозі) 39:35 ГБ
1:3 - Толлефсен (Трюгг) 44:14 ГБ
Воротарі: Хьоуген - Гербер