"Аристократи" не пустили "Стару сеньйору" у чвертьфінал

10.03.2009 23:52 818 0

У повторному матчі 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів між італійським "Ювентусом" і англійським "Челсі" на перший план вийшла не гра команд, а дії арбітра поєдинку. Іспанський рефері, ім'я якому Альберто Ундіано Мальєнко (прізвище дещо схоже на українське:) спочатку не зарахував гол у ворота туринців, потім вилучив гравця господарів, після чого призначив спірний пенальті у ворота гостей. Але ці моменти надали поєдинку ще більшої гостроти.

Початок матчу був схожий на перші хвилини поєдинку у Лондоні. Господарі пішли вперед і досить швидко відкрили рахунок. Яквінта на підступах до штрафного майданчика п'ятою віддав пас на Трезеге, який у дотик через себе вивів того ж таки Яквінту на побачення з Чехом. Вінченцо переграв голкіпера "аристократів" і "Ювентус" вийшов вперед.

А до голу стався неприємний для "біло-чорних" момент. Точніше два. Один з лідерів "Юве" павел Недвед у боротьбі спочатку отримав коліном по голові, а потім і у спину. І вже на початку матчу господарі залишилися без чеха. Замінив Недведа Саліхаміджич, який вдало увійшов у гру і боровся практично за кожний м'яч.

Так як і у першому матчі, господарі володіли ініціативою півгодини, а потім відійшли в оборону. І якщо італійцям у Лондоні забити так і не змогли, то "Челсі" у Турині відзначився ще до перерви. На останній хвилині першого тайму Дрогба зі штрафного пробив у нижній кут, який закривала стінка, Буффон здійснив суперсейв, але... Але, як показав один з повторів, м'яч, швидше за все, перебував за лінією воріт, але свисток арбітра промовчав. Та все ж таки лондонці змогли пробити голкіпера збірної Італії до перерви. На першій компенсованій хвилині надзвичайний удар вдався Лемпарду, Буффон кінчиками пальців перевів м'яч у поперечину, але першим на добиванні був Ессьєн.

Хоча "Ювентусу" потрібно було у другому таймі забивати двічі, початок другої 45-хвилинки "Старій сеньйорі" не вдався. Шанс вивести свою команду вперед мав Дрогба, але пробив зі штрафного у руки Буффону. "Ювентус" почав мати шанси у середині тайму. Дель Пьєро пробивав головою - Чех зловив, Джовінко після розіграшу кутового - вище воріт, Трезеге головою - сейв Чеха.

А потім сталося вилучення Кьєлліні, який мав у пасиві жовту картку і, незважаючи на це, збив відверто у центрі поля гравця гостей. "Юве" залишається вдесятьох на 70 хвилині, а вже через три хвилини арбітр призначає пенальті у ворота "синіх". Пенальті досить спірний: м'яч після удару зі штрафного Дель Пьєро влучив у руки захиснику "Челсі", який закривав лице. Як там не було, а капітан господарів вивів свою команду вперед, розвівши м'яч і Чеха по різних кутам.

Штурм італійцям не вдався, адже на 83 хвилині Дідьє Дрогба з пасу Лемпарда випередив захисника суперників і зрівняв удруге рахунок у матчі. "Ювентіні" за інерцією трохи чинили опір гостям, але було зрозуло, що вдесятьох їм не виграти цей матч. А на останніх секундах Баллак взагалі мав принести лондонцям перемогу, але влучив у Буффона з декількох метрів.

"Ювентус" - "Челсі" 2:2 (1:1)

Голи: 1:0 - Яквінта (20), 1:1 - Ессьєн (45), 2:1 -  Дель Пьєро (75), 2:2 - Дрогба (84)

Вилучення: Кьєлліні (72)

"Ювентус": Буффон, Григера, Кьєлліні, Мелльберг, Молінаро, Тяьгу, Маркізіо, Недвєд (Саліхаміджіч, 14), Яквінта (Джовінко, 61), Дель Пьєро, Трезеге (Амаурі, 78)

"Челсі": Чех, Босінгва, Террі, Алекс (Карвальо, 89), Е.Коул, Баллак, Обі Мікель, Ессьєн (Беллетті, 66), Лемпард, Анелька, Дрогба

Попередження: Саліхаміджіч (45), Кьєлліні (54), Дель Пьєро (90) - Чех (63), Дрогба (70), Коул (88), Анелька (90)