"Олександрії" до сенсації не вистачило кількох секунд

11.11.2008 19:13 561 0

ПФК "Олександрія" вперше за свою історію вийшла до чвертьфіналу Кубка України. І, якщо "Шахтар" має, як мінімум, кожен рік бути у фіналі (за складом), то для команди з Першої ліги України - це безумовний успіх. Але було ясно, хто є фаворитом у цьому поєдинку.

"Шахтар", як і очікувалося, заволодів ініціативою з перших хвилин. Та і господарі проти цього нічого не мали - вони звичайно розраховували на швидкі контратаки.

"Гірники" перший свій удар у ствір воріт завдали на восьмій хвилині. Гай з лівого флангу навісив направо на Дуляя. Ігор міг пробивати відразу, але пішов у кут штрафного майданчику і звідти зробив подачу на Селезньова. Євген боротьбу програв, але м'яч відлетів точно на Гая. От тільки удар у Гая не вийшов, і Мусін спокійно забрав м'яч.

На 17 хвилині гості отримали шанс забити зі штрафного (до воріт було метрів 17-18), але удар Гаю не вдався і м'яч пройшов поруч зі стійкою. Варто сказати, що таких штрафних "Шахтар" у першому таймі мав вдосталь. От тільки нічого путнього так і не створив. Через дві хвилини Дуляй своїм пасом вивів на ворота Гладкого у зоні правого інсайду - удар нападника пройшов повз ворота.

"Шахтар" продовжував атакувати. У середині тайму Шевчук зліва непогано віддавав у штрафний майданчик на Селезньова. Євген намагався зупинити м'яч, а він від нього відскочив точно у руки Мусіну. Через хвилину небезпечно пробивав Вілліан, голкіпер господарів удар відбив перед собою, а захисники його підстрахували.

А на 33 хвилині "Шахтар" рахунок відкрив. Відкрив з досить сумнівного пенальті. Один із захисників "Олександрії" вибивав м'яч з воротарського майданчика і влучив у руку Запорожану. М'яч суттєво свій політ не змінив, але арбітр призначив одинадцятиметровий удар. У таких випадках, кажуть, на розгляд арбітра. Селезньов розвів м'яч і голкіпера по різних кутах. 0:1.

"Олександрія" вперше вдарила по воротам "Шахтаря" за вісім хвилин до кінця першого тайму. Щоправда, удар цей був дуже неточним. А от перший постріл у ствір воріт став для господарей гольовим. Чигринський сфолив майже на лінії штрафного майданчика і Казанюк покарав донеччан за цей фол. Він спіймав Худжамова на протиході і поцілив точно у дальню дев'ятку. 1:1!

Через три хвилини "жовто-чорні" знову отримали штрафний. Казанюк подав, Худжамов вибив м`яч кулаками і... травмувався у цьому епізоді. У перерві його замінив Шуст. І взагалі всі заміни у "гірників" були вимушеними. Ще в середині першого тайму отримав пошкодження Дуляй, замість нього вийшов Кравченко. А у другій 45-хвилинці головами зіткнулися Федецький і Казанюк. Жоден з них на поле не повернувся...

Весь другий тайм "Шахтар" також володів ініціативою. Але які ж два супермоменти мали хлопці з Кіровоградщини! На 51 хвилині Сирота пробіг по правому фланзі атаки, як по своєму (захисники не встигли), і прострілив повз Шуста на Лисюка. Перед нападником були пусті ворота і один захисник! Але пробити вдало йому не вдалося - м'яч "зрізався" з ноги...

А за 15 хвилин до закінчення матчу супершанс був у Маринчука, який замінив Казанюка. "Гірники" помилилися в центрі поля, олександрійці тут же організували контратаку і вивели на ударну позицію Буличьова, але нападник вирішив віддати передачу лівіше, куди вривався Маринчук. Перед ним був тільки Шуст, але підвела точність... Удар пройшов повз ворота.

"Шахтар" же весь другий тайм "крутився" біля воріт, пасуючи м'яч, як у баскетболі, то вправо, то вліво. Шукали моменти для удару, навішували, прострілювали. Захисники усі ці намагання відбивали, не жаліли себе і падали під удари. Пробити вдалося лише Гладкому головою після подачі Вілліана справа - неточно, і ще кілька разів Кравченку з-за меж штрафного майданчика - повз ворота або у руки Мусіну.

Але все-таки не змогли господарі відбитися до кінця. На другій компенсованій хвилині грубо помилився їхній голкіпер. Він вийшов на перехоплення м'яча, але Гладкий його випередив і перекинув. М'яч у сітці і 1:2.

А взагалі олександрійці справили хороше враження. Домашні трибуни їм добряче допомагали.

ПФК "Олександрія" - "Шахтар" 1:2 (1:1)

Голи: 0:1 - Селезньов (33 пен), 1:1 - Казанюк (41), 1:2 - Гладкий (90+2)

"Олександрія": Мусін, Куций, Чередниченко, Сирота (Погорєлов, 86), Казанюк (Маринчук, 71), Тарасенко, Лисюк, Запорожан, Гітченко, Посталатьєв, Буличьов

"Шахтар": Худжамов (Шуст, 46), Федецький (Срна, 69), Чигринський, Єзерський, Шевчук, Гай, Дуляй (Кравченко, 28), Левандовскі, Вілліан, Селезньов, Гладкий

Попередження: Гай (22), Буличьов (29), Казанюк (56)