Євробаскет. У важкій грі Росія вирвала перемогу в України

Грузія - Бельгія - 81:59 (20:11, 17:13, 21:18, 23:17)

Словенія - Болгарія - 67:59 (17:13, 12:12, 18:15, 20:19)

Росія - Україна - 73:64 (15:11, 13:13, 25:26, 20:14)

Росія: Кириленко (20 + 11 підбирань + 4 перехоплення), Фрідзон (12 + 3 підбирання), Швед (10)
Україна: Ліщук (13 + 4 підбирання), Кравцов (12 + 2 підбирання + 2 блок-шоти), Кольченко (9), Бертт (7 + 6 передач), Печеров (6 + 9 підбирань)

У першому матчі групового турніру Євробаскету збірна України дала справжній бій Росії. На жаль, не зумівши стримати АК-47 - Андрія Кириленка, котрий став головною зброєю російської команди, відзначившись дабл-даблом, українці поступилися грізному супернику з рахунком 64-73 (11-15, 13-13, 26-25, 14-20). Цьому не зуміли завадити навіть численні вболівальники з Грузії та присутні в залі литовці, які, бурхливо підтримуючи збірну України, створили для нашої команди по-справжньому домашню атмосферу.

У звітній грі ледь не повторився сценарій товариських матчів, які команда Майка Фрателло програла під час підготовки до континентальної першості. Провівши на рівних із суперником першу половину, за підсумками якої найкращим гравцем у складі України став В'ячеслав Кравцов (центровий відзначився не лише 9 очками, а й вдалими діями в захисті, зокрема двома ефектними блок-шотами), після великої перерви українці втратили ініціативу, відпустивши російських баскетболістів на десятиочкову відстань.

Завдяки ривку наприкінці третьої десятихвилинки, який триочковим кидком розпочав Денис Лукашов, а продовжили Олександр Кольченко й Сергій Ліщук, збірна України скоротила відставання до трьох пунктів. Однак за неповних сім хвилин до кінця стався ключовий епізод, який, схоже, багато в чому визначив долю матчу - В'ячеслав Кравцов отримав п'ятий фол (і знову свою роль зіграв Андрій Кириленко!) та вирушив на лаву запасних. Незважаючи на це, у збірної України залишилися сили на ще один ривок, головним натхненником якого став Олексій Печеров, проте заключні хвилини поєдинку минули під диктовку російської збірної, що здобула непросту перемогу.

Збірна України поступилася, однак поразка, яку можна назвати оптимістичною, залишає надії на те, що перемоги в команди Майка Фрателло на литовському Євробаскеті ще попереду, пише сайт ФБУ.