Визначили найкращих легкоатлетів 2018-го в Україні

30.12.2018 12:20 2578 0

Джерело - ФЛАУ.

Федерація легкої атлетики України визначила найкращих спортсменів 2018 року.

Так, найкращим легкоатлетом визнали чемпіона Європи зі спортивної ходьби на 50 км Мар'яна Закальницького. Найкращою легкоатлеткою стала Наталія Прищепа – чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів.

Серед юнаків до 20 років найкращим легкоатлетом став метальник молота Михайло Кохан. Він переміг на юнацьких Олімпійських іграх з метання 5-кілограмового молота з рекордом змагань (85,97 м + 85,14 м = 171,11 м). Також виграв чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з новим найкращим світовим досягненням серед юнаків (87,82 м). Здобув срібну медаль чемпіонату світу U20 з метання 6-кілограмового молота (79,68 м).

У дівчат до 20 років найкращою визнали Ярославу Магучіх. Вона виграла юнацькі Олімпійські ігри (1,92 м + 1,95 м = 3,87 м) та чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з рекордами змагань зі стрибків у висоту.

У категорії Мастерс почесне звання отримав Іван Пушкін (М85). Він ставав триразовим чемпіоном світу зі спортивної ходьби на 20 км, 10 км, 5000 м; чемпіоном Європи у з позастадіонних видів легкої атлетики зі спортивної ходьби на 10 км; дворазовим чемпіоном Європи у приміщенні зі спортивної ходьби на 3000 метрів і на 5 км.

Найкращою легкоатлеткою в категорії мастерс стала Людмила Пушкіна (W50). Цього року вона здобувала чемпіонство з бігу на 2000 метрів з перешкодами; виграла бронзову медаль з напівмарафону на чемпіонаті Європи з позастадіонних видів легкої атлетики.

Звання найкращого тренера 2018-го сала Тетяна Степанова – тренер Ярослави Магучіх.

Найкращою ж командою визнали чоловічу збірну зі спортивної ходьби на 50 км (Мар’ян Закальницький, Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Андрій Гречковський, Ігор Сахарук). Вони посіли друге місце на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби.