Джілла рятує "Фіорентину" від поразки

31.08.2008 21:41 520 0

Сезон 2007/2008 команда із Флоренції почала з перемоги, на рідному стадіоні була здобута перемога над "Емполі" з рахунком 3:1. Старт минулого року був вдалим, але в новому сезоні "фіалкам" у першому турі протистояв відоміший суперник.

Гра викликала ще більший інтерес і тому, що ігри цих команд у попередньому сезоні дуже порадували глядачів. "Ювентус" хоч і опинився на позначці вище, але в іграх із синьо-гранатовими йому вдалося завоювати усього лише очко: у Флоренції команди розійшлися з миром, а у Туріні влаштували справжню феєрію - 2:3. Саме цей двобій став справжньою прикрасою італійського сезону й увійшов до історії як один із самих видовищних  матчів у протистоянні цих команд.

Ситуація перед матчем була не на користь "Юве". "Скуадра Віола" підійшла до матчу в оптимальному складі, а біло-чорні недорахувалися декількох своїх ключових гравців. Спочатку в боротьбі за трофей Берлусконі вибув з ладу провідний захисник Кьєлінні, а потім напередодні матчу стало відомо, що отримав пошкодження Давід Трезеге, так само під сумнівом була участь у матчі Павела Недведа, але лідер "бянконері" знайшов у собі сили вийти на гру.

Зі свистком Еміліо Морганті "Фіорентина" відразу ж кинулася в атаку, але з натиском господарів вміло справлялася оборона "Старої Синьори". На 8-й хвилині блискучою передачею Недвед знайшов у штрафному майданчику Амаурі, але форварду не вдалося обійти Фрея. В цілому, перший тайм проходив під акомпанемент почергових атак як флорентійців так і "Ювентусу". На небезпечні пронизливі атаки гостей за участю Каморонезі, Недведа й Дель Пьєро господарі відповідали не менш небезпечними ударами з-за штрафного майданчику. По воротам Буффона пристрілювалися Варгас, Серхіо Альмірон і Сантана.

На 16-й хвилині після навісної передачі з льоту пробивав Дель Пьєро, але удар виявився несильним і з ним легко впорався Фрей. За якийсь час небезпечно приклався вже Недвед, але удар прийшовся в когось із захисників.

В середині тайму гра перемістилася до центру поля, але при цьому темп гри був дуже високим, хоча й моментів небезпечних не виникало. Можна тільки відзначити Недведа й Григеру, які за цей проміжок часу отримали по гірчичнику.

Зовсім непомітним був у першому таймі Джіллардіно. Після провального сезону в "Мілані" , він досить непогано почав сезон у своєму новому клубі й встиг відзначитися в грі зі "Славією", але крім його спроби в першому таймі вдарити через себе, нема чого й згадати.

Напроти, більше небезпечних моментів стало виникати у воріт "фіалок". І на 39-й хвилині Фрею довелося діставати м'яч із сітки власних воріт, відзначився Недвед. Григера промчався по правому флангу й з лінії видав пас на партнера. Чех за повної бездіяльності захисників "Фіорентини" влучно уклав м'яча повз воротаря.

Флорентійці відразу ж побігли відіграватися, але "зебри" вміло справлялися з їхніми випадами ще на підступах до штрафного, при цьому більше контролювали м'яч. Крім того, наприкінці тайму міг подвоїти рахунок Амаурі, але пробив вище воріт після передачі Каморонезі.

Павел Недвед - автор голу у ворота "Фіорентини". Фото АР
Після перерви "Фіорентина" вийшла на поле з рішучим настроєм відігратися, але їх атаки на перших хвилинах не принесли користі. Активно став доставляти неприємності захисту гостей Джіллардіно, після перерви його немов підмінили... Активізувався й Феліпе Мело, який видав кілька гострих передач на партнерів.

На 54-й хвилині відбулася перша заміна в матчі, у флорентійців на поле замість Альмірона вийшов Йоветіч і вже через 10 хвилин виконав штрафний з 30 метрів, але його удар прийшовся в стінку.

Неприємний епізод стався на 70-й хвилині. Пацціні зіткнувся з Мельбергогм і розбив собі брову.

Відразу ж після цього втрачає стовідсотковий момент Джіллардіно. Після того, як форвард обіграв Мельберга й воротаря гостей, він не влучив у порожні ворота. Останні 20 хвилин матчу видалися дуже насиченими. Флорентійці пішли на штурм воріт Буффона, і знову на 82-й хвилині гарну можливість для того, щоб зрівняти рахунок втрачає усе той же Джіллардіно. Через хвилину "відзначається" вже бразильський півзахисник "фіалок" Феліпе Мело. Він ледь не зламав ногу Поульсену, за що був нагороджений червоною карткою.

Здавалося в меншості "Фіорентина" навряд чи зможе змінити хід подій, але на 89-й хвилині своє вагоме слово сказав форвард "Скуадри Віоли" Альберто Джіллардіно. Одержавши м'яч у центрі штрафної площі, він розгорнувся й пробив точно в кут повз Буфффона - 1:1! І жовта картка за зняту футболку, зрозуміло, форварду "Фіорентини".

У додатковий час був шанс у туринців, але забити з кутового Дель Пьєро не вдалося.

Гра завершилася із своїм апофеозом. Як і у минулому сезоні, команди у Флоренції розійшлися миром і також - з рахунком 1:1. Сезон тільки почався й обіцяє бути цікавим, таких яскравих матчів буде ще багато. Адже ніхто з грандів не завоював у першому турі три очка, "Ювентус" з "Фіорентиною" тільки підтримали компанію.

"Фіорентина" -" Ювентус" - 1:1 (0:1)

Голи: 0:1 - Недвед (39), 1:1 - Джилардіно (89).

"Фіорентина": Фрей, Дзаурі, Гамберіні, Кролдруп, Хуан Варгас, Алмірон (Йоветич, 54), Мело, Донадель (Кузмановіч, 79), Маріо Сантана, Джилардіно, Освальдо (Паццині, 64).

"Ювентус": Буффон, Григера, Легроттальє, Мельберг, Молінаро (Де Чельє, 75), Каморанезі (Яквінта, 89), Маркізіо, Поульсен, Недвед, Дель Пьєро, Амаурі.

Попередження: Григера (22), Недвед (28), Мело (33), Каморанезі (64).

Видалення: Мело (83).