Євробаскет-2013. Україна - Литва 63:70. Поразка, яка не засмутила, Україна - у чвертьфіналі

15.09.2013 20:28 1061 0

Збірній України можна було і не виходити на останній матч другого групового етапу Євробаскету-2013. Справа у тому, що перемога Бельгії над Латвією забезпечила українцям місце у чвертьфіналі. Цілком сенсаційно та несподівано Україна у Словенії продовжує боротьбу за медалі першості, а також за путівку на Чемпіонат світу.

Наші баскетболісти матч бельгійців і латвійців бачили та знали результат ще до початку своєї зустрічі. Тому виникало деяке побоювання, чи насправді налаштуються підопічні Фрателло на справжню битву. Хоча, з іншого боку, навпаки - приємна звістка мала окрилити "синьо-жовтих".

Водночас, лише перемога з великою різницею могла вивести Україну на вище місце у підсумковій таблиці. А розраховувати на такий результат з литовцями, погодьтеся, не доводилося. Ось і виходило, що українці могли поберегти сили на наступні бої, віддавши перемогу прибалтійцям.

Проте Україна боролася. Матч взагалі розпочався чудово. Це Сергій Гладир закинув триочковий, отримавши шанс на штрафний, адже на ньому сфолили. 4:0, і після перемоги над Сербією вже повірилося, що наші баскетболісти і Литву зможуть обіграти. Далі команди по черзі виходили вперед, поки Литва на зробила рахунок 14:10 на свою користь.

Ігор Зайцев з перимерту скоротив відрив до мінімуму. Міг Олександр Мішула вивести свою команду вперед, але не влучив. А литовці влучили та пішли на перерву, маючи +5 - 18:13.

Старт другої чверті не вийшов в українців, і вони програвали 15:22, а потім і 19:28. У цей момент повів уперед партнерів Гладир. Саме його триочковий кидок встановив на табло 27:30. Згодом Пустозвонов і зовсім подарував надію - 30:32. На тому команди пішли на велику перерву.

Третя 10-хвилинка вийшла абсолютно рівною, чому підтвердження і рахунок - 16:16. Джетер наприкінці навіть вивів триочковим Україну вперед - 46:45, але у відповідь підопічні Фрателло отримали стільки ж.

Вирішальним став старт четвертої чверті. Україна відпустила Литву (53:59). Потім дещо вирівняли становище (60:62), але отримали "синьо-жовті" п'ять командних фолів. У той момент українці змусили часто фолити литовців, які швидко "наздогнали" нас у цьому компоненті.

Апогей зустрічі стався за півтори хвилини до завершення. Юджин Джетер з лінії штрафних робить рахунок 63:64. Але Клейза триочковим кидком +4 робить. А вирішальним стало те, що Джетер задовго вводив м'яч у гру, і судді віддали того литовцям. Ті своїм шансом скористалися на повну - 63:70.

Тепер суперником України буде команда, яка виграє іншу підгрупу. А таких там двоє - Словенія або Хорватія. З обома командами грати можна. І потрібно. У "синьо-жовтих" попереду ще три поєдинки. І перемога в одному з них дасть нам путівку на Чемпіонат світу. Ось так Україна і переписує історію баскетболу. Як вітчизняного, так і європейського.