Прем'єр-ліга. "Металіст" - "Шахтар". Ось, що таке "бойова нічия"!

23.09.2009 18:40 488 0
Матч "Металіста" з "Шахтарем" став чи не найкращим у нинішньому сезоні чемпіонату України. Тут було все: і якісна гра, і боротьба, і напруга, і красиві голи. Додайте при цьому відремонтований стадіон, повні трибуни і нормальну роботу арбітра, який сьогодні командам не заважав. По нашим міркам останній факт – це вже немало.

Була у матчу ще й турнірна основа. «Металіст» відверто провалює першу половину сезону. Вилетівши з Ліги Європи і двічі програвши "Динамо", підопічні Маркевича мали у грі з "Шахтарем" чи не єдиний шанс хоч якось зберегти пристойний вид перед вболівальниками. Для донеччан же вкрай невигідно втрачати очки, адже у цьому сезоні вже остаточно повертаються часи, коли на вершині турнірної таблиці можуть знаходитися лише два, заздалегідь відомі клуби.

Матч розпочався без усілякої розвідки - вже на 11-й секунді міг забивати Гладкий. Проте, Олександр врізався у Горяїнова, а цього ще й потрапив в офсайд. Чекати ж вболівальникам на гол довелося ще 7 хвилин, допоки про себе не вирішив нагадати Кравченко.

Півзахисник, якому дедалі частіше довіряє місце у складі Мірча Луческу проходив правим флангом, на замаху обіграв Валяєва, змістився ближче до центру і метрів з 27-и сильно пробив у правий від Горяїнова кут воріт – 0:1.

Для того, щоб відігратися "Металісту" знадобилося всього 10 хвилин. Це Олійник неочікувано для захисників "Шахтаря" вирішив пробити у дальній від Пятова кут воріт і таким чином зрівняв рахунок. Що й казати, Олійник зараз мало того, що найкращий бомбардир команди, так ще й забиває лише у найважливіших матчах!

Тайм продовжився спокійніше. "Спокійніше", в сенсі – без таких гострих моментів, а боротьби, напруги і бажання на полі вистачало… Лише наприкінці першої половини гри Девіч та Березовчук лише дивом не вивели "Металіст" вперед. Перший, опинившись на самоті перед воротами, затягнув з ударом і був обіграний Кучером, другий же незрозумілою частиною тіла намагався відправити мяч у ворота після кутового, але трішки не влучив.

Другий тайм більше запам’ятався не гольовими моментами, а боротьбою і постійними замінами. Дуже гаряче у воріт обох команд стало наприкінці гри. Три гострих моменти втратили харків’яни, причому вся небезпека від них виходила з правого флангу, де царював Єрьоменко.

Спочатку після подачі фіна не розрахував траекторію м’яча Жажа, який до сфери так і не дістався. Вже через кілька миттєвостей він же змарнував ще кращу подачу у виконанні Бордіяна – бразилець головою безхитрісно пробив вище воріт. Ще один шанс на гол втратив Єрьоменко. Алєксєй знову робив подачу, але після рикошету мяч полетів у ворота. Втім, Пятов зараз проводить свої найкращі матчі в кар’єрі і ще одним підтвердженням цього став його сейв після подачі-удару хавбека "Металіста".

Що стосується "Шахтаря", то він відповів гідно – команда вивела Гладкого на рандеву з Горяїновим, а той у ситуації, де простіше було забити, не влучив у площину воріт.

Після цього ще хвилин п’ять команди намагалися видряпати перемогу і вболівальники перебували у стані напруги до останніх секунд. Втім, нічого гострого за цей час створено так і не було. Як підсумок, 1:1 – результат, яким можуть бути задоволені обидві команди.