Андрій Круглик – третій у Кубку Європи

20.10.2008 14:01 923 0

В неділю, 19 жовтня, пілот української національної команди Racing Team Ukraine Андрій Круглик на австрійському "Зальцбургринзі" добився найвищого успіху в своїй автоспортівной кар'єрі - завоював третє місце у своєму класі в Кубку Європи з кільцевих перегонів на легкових автомобілях (FIA ETCC - European Touring Car Cup).

Гоночний уїк-енд склався для українця дуже важко - спочатку була прикра невдача на фінальному етапі ADAC Procar (відкритого чемпіонату Німеччини з кільцевих гонок на легкових автомобілях), коли в п'ятницю під час  кваліфікації вийшов з ладу двигун. Проблеми із заміною і налаштуванням мотора змусили Андрія відмовитися від виступу в обох заїздах, що позбавило його можливості поборотися за титул віце-чемпіона в Division 2. Суперники ж не забули скористатися таким дарунком долі і відтіснили Круглика на п'яте місце за підсумками сезону.

З іншого боку, Андрій цього року в ADAC Procar стартував лише в 10 гонках з 15 - і навіть пропустивши третину гонок все одно претендував на місце в трійці.

Зате в неділю українець у фіналі Кубку Європи (FIA ETCC) взяв прекрасний реванш за свою невдачу в німецькому чемпіонаті. Напередодні в суботу увечері кваліфікація європейського етапу була більше присвячена налаштуванням двигуна і підвіски, що і відбилося на кваліфікаційних результатах - лише п'яте місце серед шести учасників.

У першій же гонці Андрій почав цілеспрямовано надолужувати згаяне напередодні і фінішував другим, за своїм одноклубником Мартіном, забезпечивши тим самим команді TLM переможний дубль!

Другий заїзд носив абсолютно непередбачуваний характер, за перемогу в категорії Super 1600 боролися відразу троє - Ральф Мартін, Андрій Круглик і Карстен Зайферт. Всі троє фінішували в проміжку часу менше секунди! У такій дуже жорсткій боротьбі міг виграти будь-хто - або всі троє могли дружною компанією вилетіти на узбіччя.

Ральф Мартін виграв обидва заїзди і став першим в історії переможцем FIA ETCC в категорії Super 1600, а ось віце-чемпіона довелося визначати за додатковими показниками (місце в кваліфікації) - у Круглика із Зайфертом було по другому і третьому місцю в заїздах, що принесло їм по 14 очок. У результаті, Андрій все ж таки поступився другим місцем Зайферту, але це не перешкодило йому стати першим в історії українським кільцевиком, призером офіційних змагань FIA - це найвище досягнення українського автоспорту!