Головне

Віталій Козловський як запорука олімпійського успіху?

04.08.2008 09:16 197 0
Віталій Козловський як запорука олімпійського успіху?

Однак, чиновники від спорту в один голос стверджують, що Україні не варто розраховувати на більш ніж 15 медалей різного ґатунку. Проте за рівнем помпезності заходів в Україні ця Олімпіада безумовно тримає пальму першості. Крім презентації неоднозначної спортивної і офіційної форми, НОК вперше послав у Пекін і сімох естрадних виконавців, серед яких Віталій Козловський, Наталія Валевська, Віктор Павлік, Борис Барський, Сніжана Єгорова, Антон Мухарський та Камалія. Віталій Козловський навіть написав пісню "Чемпіони", яка є офіційною піснею олімпійської команди України на цих ХХІХ Іграх у Пекіні.

Ці та інші артисти виступили і на проводах олімпійської збірної на Майдані Незалежності. За словами бронзової олімпійської призерки зі стрибків у воду, а тепер заступника керівника олімпійської місії і куратора культурної програми Анни Сорокіної, артистів вибирали самі спортсмени.

"Ми зверталися до артистів спираючись на пропозиції спортсменів. Спочатку федерації літніх видів спорту просили написати, кого б хотіли бачити поруч із собою. Відповідно,  список був дещо іншим. Ми зверталися до усіх артистів, - розповідає Анна Сорокіна. -  Планувалося, що участь візьмуть Андрій Данилко, 95 квартал, Наталія Могилевська, "Скрябін", Ірина Білик. Але на жаль у них не склалося поїхати на Олімпіаду через гастрольні графіки та інші зовнішні причини".

Віталій Козловський проводжає збірну. Такий концерт у Пекіні обіцяють до кожної медалі. Фото ukranews.com

Крім того у багатьох офіційних заходах НОК брали участь й інші виконавці - група "Армія", спортивна команда "Ред Фоксес, Ані Лорак, Андрій Данилко.

Інші українські співаки летять за гроші Росії.

"У серпні Таїсія Повалій буде виступати у Пекіні. Нас запросила російська громадська організація "Будинок друзів Олімпіади". Вони за російські бюджетні гроші на Олімпіаді в Пекіні будуть робити День України. Наші ж органи, які повинні цим займатися, цього не роблять", - таку інформацію оприлюднив  Ігор Ліхута, чоловік і продюсер Повалій.

За його словами, запрошено Таїсію Повалій і Руслану. Росія оплачує все: перебування, перельоти. Він також наголосив, що один квиток бізнесу-класу Київ - Пекін - Київ коштує 2800 доларів. А летить великий колектив, з балетом.

Офіційно мета поїздки семи виконавців, яких фінансує Україна, звучить ніби правильно - "бути поближче до спортсменів, своїми виступами запалювати і підтримувати їх, створювати вільну атмосферу спілкування, - розповідає Сорокіна. - Щоб шматочок батьківщини був завжди поруч вони будуть представляти українську культуру".

"Ні в Афінах, ні в Сіднеї такої групи підтримки не було. Це ініціатива комісії атлетів, яка складається з усіх олімпійців, призерів Ігор. Те, чого не вистачало нам, і що, ми вважаємо, може покращити результати і створити найбільш сприятливу атмосферу - всі ці нові методи, прийоми, новації втілити у нашому житті. Тому ця ідея реалізувалася і її підтримав Сергій Назарович Бубка", - додає представник НОК.

Проте, засумніватися у правильності обраної стратегії підтримки олімпійців змусив Борис Барський, який недвозначно заявив, що не знає, для чого їде на Олімпіаду. Барський, як і решта артистів, буде брати участь в усіх офіційних заходах України у Пекіні - піднятті українського прапору, відкритті українського дому на базі посольства, прийомі Президента НОК Сергія Бубки для чиновників Міжнародного олімпійського комітету. Також артисти будуть щодня відвідувати олімпійське селище і спілкуватися зі спортсменами. А коли спортсмени завоюють медалі в українському домі будуть вітати тих, хто завоює медалі.

За інформацією Сорокіної, цю естрадну делегацію, до якої ледь не потрапила Вєрка Сєрдючка, фінансує Національний олімпійський комітет. За чутками, спонсором артистів, частина з яких мають відношення до проекту "Шанс", виступив банк "Родовід", який має відношення до баскетбольного клубу "Донецьк", де почесним президентом є Президент НОК Сергій Бубка.

За словами того ж таки Бубки, відповідно до правил, кількість членів делегації (без спортсменів) не повинна перевищувати 55% кількості спортсменів, що завоювали олімпійські ліцензії. Простий підрахунок показує, що українська делегація значно перевищила ці 55% відсотків. Хто ж їхатиме серед тих майже 200 не спортсменів? Міністр молоді, сім'ї і спорту Юрій Павленко вже заявив, що замість його дружини (яка була у складі офіційної делегації Олімпійської збірної зимових видів спорту у Туріні, що викликало величезний скандал) у Пекін поїде додатковий тренер. Проте, за нашою інформацією, на нарадах з підготовки делегації рекомендували відправляти максимум одного лікаря на один вид спорту і без масажиста.

Парадна форма наших олімпійців від "Боске", у якій наших спортсменів вже нарікли "швейцарами". Фото www.noc-ukr.org
Частково це підтверджується і ситуацією з Валерієм Лебедюком, тренером члена олімпійської збірної стрибуна Дмитра Дем'янюка. До речі, за словами Лебедюка, на сімнадцять стрибунів їде лише три тренери.

Це і дивно, адже держава фінансує лише витрати на дорогу, мінімум обслуговуючого персоналу і видає невеликі добові. Крім того, уряд збільшив премії олімпійцям лише після публікацій у ЗМІ, які показували, що попередні розміри премій реально є набагато нижчими ніж у Афінах.

Щодо ситуації з фінансуванням тренерів українських спортсменів ми поспілкувалися з Валерієм Лебедюком:

Як визначається, хто з тренерів їде на Олімпіаду?

- Взагалі тренерів дуже мало їде. У стрибкових видах потрапило сімнадцять спортсменів, з якими їде три тренери. Список тренерів затверджувався на засіданні виконкому федерації (легкої атлетика - ред.).

За інформацією Юрія Павленка на 254 спортсмена їде 160 чоловік тренерів, лікарів і масажистів. Ті спортсмени, які їдуть у Пекін без тренерів, наскільки їм буде складніше виступати на Олімпіаді?

- Важко відповісти за усіх. Можу сказати, чому я їду: Дмитро Дем'янбк брав участь у зимовому чемпіонаті світу у Валенсії та отримав дуже важку травму - розрив хрестоподібної зв'язки коліна. Тоді я хотів поїхати на чемпіонат світу і просив чиновників, і на місцевому рівні. Відповідь була - шукай спонсора, тоді поїдеш. Я не мав можливості і сталася така ситуація. Півтора місяці тому йому зробили операцію - я звертався, щоб хоча б її оплатити, але жодна зі спортивних організацій нічого не виділила.

Тепер я зробив усе можливе, щоб поїхати - вклав свої власні кошти, позичив у друзів, товаришів. На місцевому рівні обіцяють трошки помогти спортивні організації. Я їду, бо вважаю за потрібне.

Національний Олімпійський Комітет обіцяв вам допомогти з фінансуванням поїздки?

- Я звернувся до НОК і мені запропонували путівку, я її оплатив і я їду по ній.

Завдяки відданості тренера Дмитро Дем'янюк може розраховувати на його підтримку після важкої травми, операції та відновлення. Фото gazeta.lviv.ua
Місцева федерація чи обласна/міська влада ніяк вам не помагають?

- Президент обласної федерації (Олег Немчінов - ред.), який є депутатом обласної ради, має свій фонд і обіцяв мені допомогти. Він пообіцяв виділити п'ять тисяч гривень, що є третьою або четвертою частиною від вартості путівки. Він не є чиновником, адже обласна федерація - це громадська організація. До обласної і міської влади я звертався, але... це моя приватна справа.

Я вважаю своїм обов'язком бути поруч з Дмитром, щоб по можливості йому допомогти, щоб не повторилось травми.

НОК відправляє на Олімпіаду команду з семи артистів, які мають помагати спортсменам. На вашу думку, може варто було профінансувати сім тренерів замість артистів?

- Коштів у спортивних організаціях є достатньо . Тільки вони не раціонально використовуються. Звісно моральний клімат треба підтримувати, але наскільки це дієво зроблять артисти, я не можу сказати.  

Про бажання влаштувати з Олімпіади піар для "своїх" свідчить і нова парадна форма від компанії "Боско", яка вже викликала негативні відгуки більшості вболівальників. Однак, на думку Анна Сорокіної "дизайн спортивної і офіційної форми не однозначно сприймають скептики і консерватори".

"Я вважаю, що це крок вперед, крок до розвитку, крок до чогось нового і позитивного, - ділиться враженнями колишня спортсменка. - Не можна розвиватися стоячи на місці".

Українські керманичі спорту дуже полюбляють пафосні слова та фотознімки з чемпіонами. Але про ставлення держави до власних спортсменів красномовно свідчить діалог, який відбувся між кореспондентом "Чемпіону" та Анною Сорокіною:

Олена Жупина та Ганна Сорокіна (праворуч), здобувають бронзу Сіднею-2000. Фото www.jamd.com
- Нещодавно в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що тренер учасника Олімпіади стрибуна Дмитра Дем'янюка Валерій Лебедянюк шукає гроші за власний кошт поїхати у Пекін...

- А стрибун куди, як прізвище стрибуна?

- Д-е-м-'-я-н-ю-к.

- Дзиндзирук?

- Д-е-м-'-я-н-ю-к. Дмитро Дем'янюк.

- Дмитро Демжанюк?

- Д-е-м-'-я-н-ю-к. Дмитро Дем'янюк.

- Стривайте, стрибун в українській легкій атлетиці?

- Так.

- Такого прізвища немає. Серед членів Олімпійської збірної такого прізвища немає. Є Сергій Демидюк - бар'єрист. Прізвища, котре ви назвали немає серед олімпійців...

Щоб переконатися у існуванні такого спортсмена достатньо знайти номер 148 серед офіційного списку спортивної делегації.

Коментарі ()