Українська правда

Шахрайчук та Срюбко ледь не отримали травми на тренуванні

Сергей Шемшученко — 6 квітня 2008, 18:26

Третій день перебування збірної України на зборі в Хабаровську видався стресовим для нашої делегації, бо трохи не викосив з обойми "синьо-жовтих" відразу двох провідних виконавців - нападаючого Вадима Шахрайчука та захисника Андрія Срюбка.

На вранішньому тренуванні недільного дня першим налякав тренерський штаб центрфорвард Вадим Шахрайчук, якому в одному з епізодів дісталося по нозі. З гримасою болю на обличчі 33-річний нападаючий покинув крижану поверхню, але незабаром відійшов від шоку і повернувся на лід, пересилюючи біль. До речі, всупереч інтернетівській інформації, дворазовий чемпіон Росії Вадим Шахрайчук ще не підписав контракт з "Трактором" а тільки заздалегідь погодився на умови челябінського клубу.

Ну а під завісу півторагодинного тренування на слизькому льоду "Платінум Арени" корчився від болю вже "сокіл" Андрій Срюбко. Шайба, пущена після забійного кидка Дениса Ісаєнко, зрикошетила від чиєїсь ключки прямо в кадик 32-річному Срюбко. "Велике щастя, що шайба минула сонну артерію" – констатував ескулап збірної України Олександр Яренко, коли Срюбко з червоною плямою на горлі відійшов від шоку.

Ланцюжок неприємностей продовжила звістка про неможливість приїзду в збірну України свіжоспеченого чемпіона Білорусі у складі мінського "Кераміна" Олега Шафаренко. Як заявив нашому сайту віце-президент ФХУ Вадим Сисюк, Шафаренко спочатку не відповідав на дзвінки з табору збірної, але пізніше з'ясувалося, що Олегу наклали гіпс на руку і за станом здоров'я він не в силах допомогти команді на прийдешньому чемпіонаті світу в Японії. Шкода.

Що ж до безпосереднього тренувального процесу, що проходив 6 квітня з ранку, то головний тренер Володимир Голубович цілком зосередив заняття на грі в нерівних складах, використовуючи нові тактичні варіанти входу в зону і розіграшу комбінації. Признатися, у наших "спецбригад" (Гунько – Наваренко, Литвиненко – Варламов – Матвійчук; Срюбко – Побєдоносцев, Цируль – Шахрайчук – Касянчук) не дуже виходило те, чого вимагав на макетах російський фахівець. Тому перша (і єдина!) шайба в безперервній грі "п'ять на три" нашим далася аж на 12-ій хвилині (!) розіграшу, коли знесилене тріо тих, що обороняються (Харченко, Яковенко і С.Черненко) вже ледве пересувало ноги. Ну а авторство шайби у ворота Вадима Селіверстова належить Юрієві Гунько, влучно "вистрілившого" від синьої лінії.

- Володимир Васильович, хокеїсти атакуючої ланки поки не дуже результативні в Хабаровську, згодні? – питаємо головного тренера збірної України Володимира Голубовича.

- В суботу ми проводили цілеспрямовану "двохсторінку", в якій не було конкретного завдання забити, звідси і низька результативність. Тренерський штаб запропонував хокеїстам виключити імпровізацію і діяти по нових атакуючих схемах, а не по тих, до яких звикли хлопці. Не варто забувати і про те, що багато гравців поки що знаходяться в "летючому" стані. Процес акліматизації триває.

- Як прокоментуєте 12-хвилинне протистояння Харченко – Черненко – Яковенко по черзі двом п'ятіркам провідних виконавців нашої збірної?

- Це була імітація входу в зону, а зовсім не розіграш більшості. Завдання вищезазначеної трійці зводилося до того, щоб пасивно оборонятися, а нападу при цьому потрібно було правильно побудувати і награти вхід в зону супротивника. Нічого страшного, скоро забиватимемо.

- Тобто, все йде за планом? Проблем немає?

- Тільки спочатку були деякі неув'язки з харчуванням, тому що нам надавали  багато всього смачного, але їжа при цьому не раціонально використовувалася. У іншому все гаразд: провели тестування гравців (аналіз крові і сечі), яким залишилися задоволені. На третій день начебто і сон у хлопців нормалізувався, негараздів немає. Лише я на третій день погано спав. Набагато гірше, ніж в перші два дні перебування.

- Скільки захисників і нападаючих маєте намір включити в заявку на ЧС-2008?

- Якщо не трапиться форс-мажорних обставин (натякає на випадок з Срюбко), планую заявити в склад 3 воротарі, 8 захисників і 12 нападаючих.

ФХУ, фото Олега Івченко