Бувало й не таке: чи можливий перехід норвезького бунтаря Крістіансена в Україну?

Відомий норвезький біатлоніст Ветле Шостад Крістіансен розсварився з тамтешньою федерацією та навіть розглядає варіант зміни громадянства. Ви ж погодитеся, що це далеко не першоквітневий жарт, а доконаний факт, про який розповідали всі спортивні медіа світу, зокрема й "Чемпіон".
Нагадаємо, тоді 32-річний біатлоніст різко висловився щодо Норвезької асоціації біатлону та тренерського штабу національної команди, адже його не включили до складу на восьмий етап Кубка світу в словенській Поклюці.
Чи дійде справа до зміни громадянства – питання відкрите. Можливо, він погарячкував і вже заспокоївся – нам невідомо. Хоча це й не дивина у світі біатлону. Наприклад, відомий словенський біатлоніст, олімпійський призер Яков Фак – насправді хорват і свого часу змінив громадянство.
Олімпійський чемпіон 2006 року німець Міхаель Рьош пізніше став бельгійцем. Країна шоколаду, пива та картоплі фрі видала паспорт і Флорану Клоду – одному з трьох братів-французів, двоє з яких виступають за збірну Франції. Є й інші приклади.
Але, оскільки нині день жартів та сміху, спробуємо уявити – що, якби Крістіансен погодився взяти паспорт із тризубом? Ніколи не кажіть "ніколи"...
Де дві господині – там хата неметена
З погляду промоції українського біатлону – так, це був би потужний крок. Крістіансен був дуже відомим у світі біатлону ще до цього скандалу. Він – олімпійський чемпіон 2022 року в чоловічій естафеті, триразовий чемпіон світу, а також бронзовий призер Олімпіади-2022 у масстарті.

Проте чи сподобається такий піар українським біатлоністам? Лідер команди Дмитро Підручний – найтитулованіший біатлоніст у складі збірної, чемпіон світу, авторитет і приклад для наслідування. Чи не вплине присутність норвежця на мікроклімат у команді? Це відкрите питання.
Хоча варто зазначити, що Підручний більшість часу тренується окремо, з особистим наставником Юраєм Санітрою, який, найімовірніше, залишиться його тренером і наступного сезону.
Отже, ситуація неоднозначна. Для мікроклімату в роздягальні важливо мати "свого хлопця".
Україні потрібна четверта людина для естафети
Але ж пригадаємо слова того ж Дмитра Підручного про необхідність четвертого учасника в естафеті!

Так ось він – Ветле Шостад Крістіансен! Причому універсальний – у складі збірної Норвегії на Олімпіаді-2022 він біг четвертий етап, але міг закривати й інші.
Щоправда, йому ще довелося б виборювати місце у складі. Адже після бронзової медалі на Кубку світу в Нове-Мєсто українські біатлоністи просто так місцем не поступляться.
Крім того, боротися за місце на Кубку світу збирається Богдан Цимбал, а також прогресують молоді Богдан Борковський, Сергій Супрун та Степан Кінаш.
Армія, гроші, мова, туристи
Перейдемо до можливих мінусів, яких також не так вже й мало, як може, на перший погляд, здатися.
Мовний бар’єр
Крістіансен говорить англійською. Іноземними мовами точно володіють Підручний, Мандзин, Меркушині, Джима, – можливо, й інші. Але для тренерського штабу це може бути проблемою. Найняти перекладача – це додаткові витрати.

Фінанси
Очевидно, що Крістіансену довелося б багато платити. Як це сприймуть українські спортсмени? В ігрових видах спорту через дисбаланс у зарплатах часто виникають конфлікти, що можуть руйнувати команду.
Служба в силових структурах
В Європі багато біатлоністів є офіцерами силових структур. Чи погодиться Крістіансен на такий крок? Малоймовірно.
Висновок
Яким би не був вибір Крістіансена, бажаємо йому знайти своє місце у спорті й гідно завершити кар’єру. Дякуємо Норвегії за допомогу Україні та підтримку норвезьких біатлоністів.
А ми ж маємо своє завдання – розвивати біатлон, оновлювати інфраструктуру, підтримувати молодь. Тоді свої Крістіансени у нас обов’язково з’являться. І віримо, що це не першоквітневий жарт.