Українська правда

Вілсон здолав Трампа у фіналі Players Championship та здобув 10-й титул у кар'єрі

Getty Images
Вілсон здолав Трампа у фіналі Players Championship та здобув 10-й титул у кар'єрі

В англійському Телфорді завершився рейтинговий снукерний турнір Players Championship, в якому брали участь 16 кращих гравців сезонного рейтингу. В 1/16 фіналу все було прогнозовано – далі пройшли гравці з вищих рядків річного рейтингу. Виключенням став лише Шон Мерфі – №9, але у світовому рейтингу він випереджав свого суперника.

У чвертьфіналах обійшлося без несподіванок

Кайрен Вілсон (№2 сезонного рейтингу) здобув досить впевнену перемогу над Марком Вільямсом (7). Перші два фрейми валлієць взагалі провів дуже мляво, набравши в них лише 9 очок. Здавалося, чинний чемпіон світу взагалі не матиме проблем. Та Вільямс "прокинувся" і до перерви зумів зрівняти рахунок. Але проблеми з зором, про які казав Марк ще після попередніх матчів, нікуди не поділися.

Ветеран (Вільямсу 21 березня виповнилося 50 років) декілька разів просто не влучав по прицільній кулі, коли потрібно було бити здалеку. Тому рахунок 3:3 після шести партій був явно не зовсім справедливий щодо Кайрена. І той зробив три брейки "60+", що дало йому змогу виграти поєдинок – 6:3. Зазначимо, що тепер рахунок в особистих зустрічах суперників став 8:1 на користь молодшого Вілсона.

Цікаво, що в іншій чвертьфінальній зустрічі також зустрілися гравці, один з яких дуже добре грає проти даного суперника. Ніл Робертсон (3) перед матчем вдвічі переважав Марка Селбі (6) за кількістю перемог – 18:9. І знову довів, що англієць для нього – зручний опонент.

Вже в першій партії Селбі зробив півсотенну серію, але й цього не вистачило йому, аби захопити лідерство. А на сенчурі Марка у другій австралієць відповів трьома поспіль виграними фреймами – 4:1. Після цього пішов обмін партіями, що, звичайно, було на руку Робертсону. Зрештою він переміг – 6:3, і, як не дивно, обійшовся без "сотень", оформивши лише 4 півсотенні брейки.


Джадд Трамп (1) також довів свою перевагу над Шоном Мерфі (9) в особистих зустрічах до двократної – 18:9. Причому йому вдалося це зробити дуже швидко: "чистий" час матчу становив менше, ніж півтори години! При цьому Шон зумів набрати лише 40 очок (включно з тими, що були нараховані за фоли Джадда). Трамп же оформив 4 півсотенні серії та сенчурі, що дозволило йому виграти поєдинок "насухо" – 6:0.

Для Мерфі ця поразка означає, що він і досі не оформив «посів» у "Крусіблі". Втім, Шон забезпечив собі місце на наступному турнірі, Tour Championship, і перемога в першому ж матчі дозволить йому кваліфікуватися на Чемпіонат світу без відбіркових матчів.


Напередодні Джон Хіггінс (4) та Сяо Годун (5) провели виснажливі поєдинки 1/8 фіналу – обом довелося зіграти всі 11 можливих партій. І їхня очна зустріч не стала виключенням. Хоча спершу здавалося, що китаєць здобуде легку перемогу. В перших двох партіях він дозволив набрати супернику лише 1 очко, а на 97 очок за підхід Хіггінса у третій відповів двома своїми великими серіями. Отже, 4:1 з двома півсотенними серіями та двома сенчурі – шанси шотландця були невисокими.

Тим більше після обміну партіями рахунок став 5:2. І от тут Сяо спершу розслабився, а потім почав помітно нервувати, бо став припускатися помилок навіть на простих ударах. А Джон вигравав фрейм за фреймом і зумів зрівняти рахунок – 5:5. Після цього він домінував і у вирішальній партії, вигравши її "насухо" за допомогою півсотенної серії – 6:5.

Вілсон і Трамп – справді найкращі

Побачили глядачі камбек і у півфіналі. Ніл Робертсон почав поєдинок проти Кайрена Вілсона з сенчурі, виграв і другий фрейм. А після того, як чинний чемпіон світу набрав 78 очок за підхід, австралієць знову взяв два фрейми поспіль – 4:1. Кайрена це не збентежило, і він зумів наздогнати суперника – 4:4. 

Дев’ятий фрейм почався з перегравання (рі-реку), а потім Ніл не забив фрейм-бол, випереджаючи суперника на 43 очка. На столі лишалося стільки ж, і Вілсону вдалося зрівняти рахунок у партії – 57:57. Але на додатковій чорній кулі він зробив фол, впустивши биток у лузу – 64:57 на користь Робертсона і 5:4 в матчі.

Втім, Кайрен довів, що має дійсно чемпіонський характер і вміє "тримати удар". Він зрівняв рахунок, а у вирішальному фреймі Ніл завдав лише одного удару, початкового. Вілсон побачив можливість для атаки – і оформив брейк у 134 очка! 6:5, і англієць вийшов у 18-й рейтинговий фінал у кар’єрі.


Джадд Трамп вкотре переміг Джона Хіггінса і тепер в очних зустрічах має перевагу 19:14. Але є нюанс. Лідер світового рейтингу обіграв шотландця дванадцятий раз поспіль! Ця серія тягнеться аж з чвертьфіналу China Championship-2018. А нинішню зустріч англієць почав з брейка у 130 очок, з наступних п’яти фреймів виграв три (оформивши ще один сенчурі) і повів у рахунку – 4:2.

Однак Хіггінс зумів наздогнати суперника, і в дев’ятій партії вів у рахунку. Але припустився помилки, якою тут же скористався Джадд. Трамп оформив серію у 61 очко, а у наступному фреймі йому вистачило ще одного півсотенного брейка, аби вийти у фінал – 6:4.

Чергова перемога Вілсона

Чотири рази в цьому сезоні зустрічалися Джадд Трамп і Кайрен Вілсон. Тричі перемагав Кайрен, причому дві з цих перемог сталися у фінальних поєдинках рейтингових турнірів, Xi'an Grand Prix та the Northern Ireland Open. Зрозуміло, що Трамп жадав реваншу. І в дуже швидкому темпі розпочав свій похід за 31-м титулом в кар’єрі (до речі, матч дійсно вийшов "швидким", середній час партії склав менше 15 хвилин!).

Джадд двома півсотенними серіями повів у рахунку, на що Кайрен відповів тим самим – 2:2. Зазначимо, що у четвертому фреймі Вілсон намагався зробити максимум, але схибив на 11-й чорній кулі. Після цього гравці обмінювалися партіями й на перерву пішли за рахунку 4:4. Дев’ятий фрейм виграв Трамп, але як же йому щастило! Двічі він забивав потрібну кулю, граючи зі снукеру!

І чи таке от везіння, чи якась інша причина змусили Джадда почати помилятися вже з наступної партії. В чотирьох фреймах поспіль він починав серію (причому дві з них були півсотенними!), допускав зовсім необов’язкову помилку – і Кайрен закінчував партію перемогою: 8:5. Чотирнадцятий фрейм виявився "дзеркальним": тепер уже Вілсон здобув перше очко, а партія лишилася за Трампом. Як і наступна – 8:7. Гравці обмінялися фреймами – 9:8, і ось тут нарешті глядачі побачили перший сенчурі у фіналі. Джадд набрав 103 очка за підхід, і ця "сотня" стала для нього 92-ю в сезоні. До рекорду Ніла Робертсона (103 сенчурі) лишилося зовсім трошки.

Вирішальний фрейм не приніс великих серій. Мав нагоду виграти матч і Джадд, який у підсумку набрав 30 очок, проте Кайрен знову скористався помилкою суперника і здобув-таки перемогу в матчі – 10:9. Цей титул став десятим у професійній кар’єрі Вілсона. А в особистих зустрічах цих гравців тепер паритет – 13:13. Додамо, що Вілсон отримав головний приз у розмірі 150 тис. фунтів. Трампу, як фіналісту, виплатять 70 тис., також він розділить з Марком Селбі приз (10 тис.) за найбільшу серію на турнірі – обидва оформили брейки у 139 очок.

Що далі?

Наступний тиждень снукеристи-професіонали відпочиватимуть. І готуватимуться до наступного турніру серії Players Series – Tour Championship. У ньому братимуть участь перші 12 гравців сезонного рейтингу. Передостанній рейтинговий турнір сезону пройде у Манчестері з 31 березня по 6 квітня. І у фіналі (не раніше) можуть знову зійтися Джадд Трамп і Кайрен Вілсон. Буде цікаво, не пропустіть!

снукер статті Кайрен Вілсон Джадд Трамп