Таблиця коефіцієнтів УЄФА: Україна втратила місце та Полісся, надія на Динамо і Шахтар

28 серпня, завершилися всі кваліфікаційні матчі єврокубків. Знову оновилася таблиця коефіцієнтів УЄФА. Чемпіон вирішив підбити підсумки етапу, розповісти, яких втрат зазнали конкуренти України, і як змінилася позиція нашої асоціації.
Що ж до результатів, то цей тиждень нарешті не ганебний, принаймні для сучасного українського футболу. Стримана радість від Динамо, яке здолало Маккабі Тель-Авів. Проте рахунку 1:0 не вистачило, щоб вийти в Лігу Європи, тож "біло-сині" потрапили в Лігу конференцій.
Значно краще складалася гра у Полісся проти Фіорентини. Ще в дебюті першого тайму житомиряни забили двічі та тривалий час були на відстані голу від овертаймів. Але у другому таймі італійці зібралися та відзначились тричі. У підсумку друга поразка Полісся та виліт з єврокубків.
Шахтар же вирішив зіграти на нервах усіх вболівальників українського футболу та був за крок від вильоту з єврокубків. Але зумів перевести гру в овертайми, де в додатковий час вирвав перемогу та пройшов у Лігу конференцій.
Якою була ситуація перед стартом сезону
Україна розпочинала єврокубкову кампанію на 28 місці, що дає 4 місця у кваліфікаціях (одне в Лізі чемпіонів, одне в Лізі Європи та два в Лізі конференцій). На відстані трьох балів знаходилось одразу 8 асоціацій, зокрема дискваліфікована Росія, яка і досі отримує свої бали кожного сезону (по 4,333).
Головні конкуренти України в таблиці коефіцієнтів УЄФА
Перед стартом сезону-2025/26
22. Сербія – 20,000
23. Угорщина – 19,750
24. Словаччина – 19,750
25. Румунія – 19,500
26. Росія – 18,299
27. Словенія – 18,093
28. Україна – 17,600
29. Азербайджан – 17,125
30. Болгарія – 15,875
Після другого раунду відбіркового етапу Україна дещо покращила свою позицію, обійшовши російську асоціацію. В якийсь момент українці були близькими до Словенії, але через провальні два тижні втратили свою позицію та повернулися на 28 сходинку. Україну обійшов Азербайджан.
Як зіграли конкуренти?
В Лізі чемпіонів приємних новин мало, адже всі представники суперників здобули очки. Найгірше виступила сербська Црвена Звезда, яка розписала мирову з Пафосом та вилетіла в Лігу Європи. Туди ж відправився і Ференцварош (Угорщина), проте наостанок він здолав іншого представника країни-конкурента Карабах (Азербайджан). Карабах, хоч і програв, але пройшов у Лігу чемпіонів та здобув бонусні 6 очок.
В Лізі Європи є три представники конкурентів – Стяуа з Румунії. Лудогорець з Болгарії та Слован зі Словаччини. Що Стяуа, що Лудогорець свої матчі виграли та пройшли в основний етап ЛЄ. Обидва клуби за цей тиждень принесли максимум очок своїм країнам. Єдина приємність – поразка Слована Братислави та виліт цього клубу в ЛК.
У Лізі конференцій відбулося значно більше матчів. З неприємного – виліт Полісся та 0 балів у житомирців за підсумком двоматчевого протистояння проти Фіорентини.
З приємного – словенська Олімпія Любляна та болгарські Левскі та Арда вилетіли з двома поразками. Також покинули турнір румунський ЧФР Клуж та угорський Дьор, але в них є по одній перемозі.
В інших, а це Університатя Крайова (Румунія) та Цельє (Словенія) – дві перемоги та вихід в основний етап. Тобто кожна з цих команд за цей раунд додала до таблиці коефіцієнтів максимум очок.
-
Представники України: Динамо, Шахтар (Ліга конференцій). Втрати: Олександрія, Полісся
Заробили за тиждень 0,375 бала -
Представники Сербії: Црвена Звезда (Ліга Європи). Втрати: Нови Пазар, Раднічкі 1923, Партизан
Заробили за тиждень 0, 125 бала -
Представники Угорщини: Ференцварош (Ліга Європи). Втрати: Академія Пушкаша, Пакш, Дьор
Заробили за тиждень 0,25 бала -
Представники Словаччини: Слован (Ліга конференцій). Втрати: Кошице, Жиліна, Спартак Трнава
Заробили за тиждень 0 балів -
Представники Румунії: Стяуа (Ліга Європи), Університатя Крайова (Ліга конференцій). Втрати: Університатя Клуж, ЧФР Клуж
Заробили за тиждень 0,75 бала -
Представники Словенії: Цельє (Ліга конференцій). Втрати: Копер, Марибор, Олімпія Любляна
Заробили за тиждень 0,25 бала -
Представники Азербайджану: Карабах (Ліга чемпіонів). Втрати: Зіра, Араз, Сабах Баку
Заробили за тиждень 1,5 бала -
Представники Болгарії: Лудогорець (Ліга Європи). Втрати: Черно Море, Левскі, Арда
Заробили за тиждень 0,25 бала
Яка наразі ситуація в таблиці коефіцієнтів УЄФА
На цьому тижні Україна пропустила вперед Азербайджан та повернулася на 28 місце. Це сталося завдяки виходу азербайджанського Карабаха в основний етап Ліги чемпіонів, за що асоціація здобула 6 бонусних очок (1,5 у перерахунку на 4 команди).
Також Румунія неочікувано злетіла на 21 сходинку, додавши до потенційних конкурентів України ще й Хорватію. І окрім України, Азербайджан обійшов і Словені.
Оновлена таблиця коефіцієнтів УЄФА
21. (23) Румунія – 22,750 (+3,250)
22. (21) Хорватія – 22,625 (+1,500)
23. (22) Угорщина – 22,375 (+2,625)
24. (24) Сербія – 22,125 (+2,125)
25. (25) Словаччина – 21,375 (+1,625)
26. (28) Азербайджан – 21,000 (+3,825)
27. (26) Словенія – 20,718 (+2,625)
28. (27) Україна – 20,225 (+2,625)
29. (29) Болгарія – 18,625 (+2,750)
30. (30) Росія – 18,299