Боруссія Дортмунд — Реал Мадрид 0:2. Як "вершкові" виграли 15 Лігу чемпіонів

Боруссія Дортмунд — Реал Мадрид 0:2. Як вершкові виграли 15 Лігу чемпіонів

Реал Мадрид переграв Боруссію Дортмунд у фіналі Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2023/2024.

Матч відбувався на стадіоні "Вемблі" у Лондоні.

Матч завершено! Реал Мадрид 15-й раз виграє Лігу чемпіонів!

90' Ройс виконував подачу, Мілітао головою вибиває на кутовий.

90' Ще одна заміна від Анчелотті: Васкес вийшов замість Вінісіуса.

90' 5 хвилин додав арбітр до основного часу.

89' Заміна в складі Реала: замість Родріго на поле вийшов Мілітао.

87' Гол забив Фюллькруг, однак боковий арбітр зафіксував офсайд у німецького форварда.

85' Дві заміни від Карло Анчелотті: замість Крооса та Беллінгема на поле вийшли Модрич та Хоселу.

83' ГОООООЛ! Реал подвоює перевагу в поєдинку. Обрізалися гравці Боруссії і Вінісус вдало реалізував вихід сам на сам.

83' Знову небезпека після корнера! Грегор Кобель рятує Дортмунд після удару Начо.

82' Камавінга небезпечно пробивав з-за меж карного майданчика, Кобель переводить м'яч на кутовий.

81' Подвійна заміна в складі Боруссії Дортмунд: замість Брандта та Джана на поле вийшли Алле та Мален.

80' Небезпечний удар від Крооса, Кобель знову рятує німецький клуб.

78' Камавінга класно прибрав Хуммельса перед штрафним майданчиком. Матц збиває французького півзахисника і заробляє жовту картку.

76' Беллінгем втрачає гольову можливість, Шлоттербек заблокував удар англійця з дуже близької позиції.

74' ГООООООООЛ! Реал Мадрид виходить вперед! Кроос виконав подачу з корнера, Карвахаль вибіг на ближню стійку і відправив головою м'яч у дальній кут воріт.

73' Вальверде наважився на дальній удар, але від ноги захисника м'яч пішов на кутовий.

72' Заміна в складі Боруссії Дортмунд: Марко Ройс з'являється на полі, відпочивати пішов Адеємі.

71' Начо підштовхнув Фюллькруга в центрі поля. Стандарт для німців.

69' Вінісіус виконував закидання на Беллінгема, Джуд в міліметрах від м'яча пролетів.

68' Беллінгем шукав Вінісіуса в штрафному майданчику, але оборонці німецької команди відбиваться.

66' Вінісус головою пробив повз ворота Кобеля.

65' Після кутового намагалися німці вибігти в контратаку, але передача на Адеємі виявилась невдалою.

64' Вінісус прорвався по флангу і заробив корнер.

63' Адеємі виконував закидання на Фюллькруга, той класно головою пробивав з льоту — Куртуа парирував удар.

61' З лівого флангу пішла подача, однак Рюдігер виносить м'яч подалі.

59' Контролюються мадридці м'яч на власній половині поля, не поспішаючи вперед.

57' Адеємі не зумів на фланзі зачепитися за ігровий снаряд. Аут для Реала.

55' Карвахаль класно з льоту пробивав, але від ноги Матсена м'яч забрав Кобель.

53' Камавінга в боротьбі з двома захисниками впав, однак свисток арбітра мовчить.

51' Пробивав Адеємі з-за меж штрафного, однак від рикошету м'яч пішов на корнер.

49' Наважився на удар Кроос, Кобель рятує свою команду.

48' Вінісіус заробляє небезпечний штрафний удар на лівому фланзі.

47' Рюерсон з правого флангу прострілював і заробив жовту картку.

Перший тайм завершено! Нулі на табло!

45' Адеємі виконував закидання на дальню стійку, але там нікого не виявилося з партнерів.

45' Чотири хвилини додав арбітр до першого тайму.

43' Забітцер порушив правила проти Менді, а потім пішов сперечатися з боковим арбітром. Жовта картка німцю.

42' Відбиваються мадридці після кількох навісів від гравців Боруссії.

41' Забітцер небезпечно пробивав з-за меж штрафного майданчика, Куртуа переводить м'яч на кутовий.

40' Шлоттербек за розмови з арбітром отримав жовту картку.

39' Знову Карвахаль активно працює на половині поля суперника, однак не вдалося Дані обробити м'яч.

38' Рюерсон збив на фланзі Вінісуса, штрафний на користь Реала.

36' Вінісус грубо зіграв у підкаті проти Кобеля. Жовта картка бразильському вінгеру.

34' Карвахаль невдало прийняв передачу від Вальверде і випустив м'яч за межі поля.

32' Санчо пішов проти двох суперників і втратив м'яч.

30' Менді в штрафному майданчику зіграв корпусом проти Адеємі, удар від воріт.

29' Карвахаль запресингував Адеємі та заробив кутовий для своєї команди.

28' Адеємі по флангу забігав і з гострого кута пробивав по воротах, але Курута здійснив сейв. Фюллькруг головою спробував добити — невдало.

27' Вінісіус небезпечно прострілював з лівого флангу, дортмундці відбиваються.

25' Емре Джан на газоні лежить. Медики вже на полі та надають допомогу німецькому півзахиснику.

24' Штанга! Кілька ударів поспіль нанесли гравці Боруссії Дортмунд. Фюллькруг класно відкрився у штрафному майданчику і пробив повз Куртуа, але Тібо допомогла стійка.

23' Вінісус виконував закидання на Карвахаля, Адеємі відпрацював у захисті.

21' Адеємі виходив один на один, Карім обійшов Куртуа, однак Карвахаль встиг у підкаті заблокувати удар.

20' Санчо намагався розігнати контратаку, однак Менді не дав йому прорватися по флангу.

19' Забітцер у центрі поля збив гравця Реала.

17' Контролюють німці м'яч, але без особливого просування вперед.

15' Вінісіус намагався обвідний удар виконати — вище воріт.

14' Брантд небезпечно пробивав після скидки Фюллькруга, біля штанги пройшов м'яч.

13' Камавінга збив Санчо в центрі поля.

12' Вальверде пробивав з дальньої дистанції, однак повз ворота пройшов м'яч.

10' Шлоттербек не дав Вальверде пройти до штрафного майданчика. Суддя не просвистів після зіткнення гравців.

9' Кобелю доводиться виходити з воріт і вибивати м'яч подалі від власних воріт.

8' Камавінга головою назад скидає Куртуа і розряджає обстановку.

7' Відбиваються мадридці, активніше починають гру саме "джмелі".

6' Рюерсон знову навішував і кутовий заробив.

5' Подача з правого флангу, Рюдігер головою вибиває м'яч подалі.

3' Вінісіус заводить публіку біля воріт Боруссії.

2' Гру призупинено через уболівальника, який вибіг на поле.

Стали відомі стартові склади команд:

Боруссія Дортмунд: Кобель, Шлоттербек, Хуммельс, Маатсен, Джан, Забітцер, Брандт, Рюерсон, Адеємі, Санчо, Фюллькруг.

Запасні: Лотка, Маєр, Вольф, Зюле, Озкан, Ветьєн, Байно-Гіттенс, Мален, Мукоко, Нмеча, Ройс, Алле.

Реал Мадрид: Куртуа, Карвахаль, Рюдігер, Начо, Менді, Вальверде, Камавінга, Кроос, Беллінгем, Родріго, Вінісіус.

Запасні: Лунін, Кепа, Алаба, Гарсія, Лукас, Мілітао, Чуамені, Модрич, Себальйос, Гюлер, Діас, Хоселу.

Лунає гімн Ліги чемпіонів!

Команди виходять на поле!

У Лондоні триває передматчева церемонія закриття ЛЧ!

"Чорно-жовта" стіна вболівальників Боруссії готова підтримувати свою команду.

Чемпіон проводить для вас текстову онлайн-трансляцію.

Реал — найтитулованіша команда в історії Ліги чемпіонів, "вершкові" 14 разів перемагали в найпрестижнішому клубному турнірі Європи. Востаннє мадридці здобували титул в сезоні-2021/2022.

Боруссія Дортмунд одного разу тріумфувала в ЛЧ. У сезоні-1996/1997 "джмелі" здолали Ювентус у фіналі. Також дортмундці грали у вирішальному матчі Ліги чемпіонів 11 років тому, у 2013-му Боруссія поступилася Баварії.

Зазначимо, що за мадридський клуб виступає український воротар Андрій Лунін, який може вперше в кар'єрі підняти над головою "вухастого".

Раніше повідомлялося, що після того, як Лунін пропустив 4 голи у матчі з Вільярреалом, тренерський штаб зробив вибір на користь Тібо Куртуа.

В останньому поєдинку Ла Ліги ігровий час отримав не лише Куртуа, а й Кепа Аррісабалага, для якого це була остання поява у складі мадридців.