Українська правда

Головний тренер збірної Італії подав у відставку після поразки від Словенії на Євробаскеті-2025

Олексій Погорелов — 7 вересня 2025, 21:50
Джанмарко Поццекко
Джанмарко Поццекко
ФІБА

Збірна Італії залишилася без головного тренера, адже Джанмарко Поццекко вирішив залишити свою посаду.

Про це повідомляє BasketNews.

Сьогодні, 7 вересня, Італія зазнала поразки від Словенії (77:84) та вилетіла з Євробаскету-2025 на стадії 1/8 фіналу. Під час пресконференції після матчу Поццекко оголосив, що це була його остання гра на чолі "скуадри аддзурри".

"Це мій останній матч з Італією. Я хочу подякувати президенту Федерації Джованні Петруччі за те, що він надав мені цю честь стати тренером національної збірної. З глибини мого серця це як... Можливо, напевно, найкращий момент мого життя. Це була справжня честь мати цю роль в італійському баскетболі

Я хочу подякувати Сальваторе Страйнотті, він наш генеральний менеджер, який разом з президентом дав мені цю можливість. І вірив в мене щодня. Спасибі моїм помічникам. Вони для мене більше, ніж брати.

І, звичайно, спасибі моїм гравцям. Я дуже люблю їх усіх. Мені по*уй, який я тренер. Я не зосереджений на цьому. Я не зосереджений на своїй кар'єрі. Мені по*уй, що ви думаєте про мене. У своєму житті, у своєму тренерському житті я просто зосереджений на гравцях", – сказав Поццекко.

52-річний італієць визнав, що поразка стала болючою не через рахунок, а через те, що це означало для його команди.

"Сьогодні мені дуже сумно не тому, що я програв матч, а тому, що я бачу, як вони страждають. І я можу бути найгіршим тренером у світі, мені по*уй, серйозно. Повірте мені. Я не брешу, я вам не брешу.

Але, як я сказав їм наприкінці гри в роздягальні, ніхто не поважає італійських гравців так, як я. І я їм кажу, що ніхто не буде любити їх більше, ніж я".

Джанмарко Поццекко очолив збірну Італії влітку 2022 року перед поїздкою на чемпіонат Європи-2022. Там на груповій стадії італійці програли збірній України, а в плейоф дійшли до чвертьфіналу. На чемпіонаті світу італійська команда під керівництвом Поццекко також дійшла до 1/4 фіналу.

Нагадаємо, що відставка Джанмарко Поццекко стала не першою за підсумком Євробаскету-2025. Раніше свою посаду залишив головний тренер збірної Іспанії Серджо Скаріоло.

Раніше наставник збірної Сербії Светіслав Пешич пояснив виліт своєї команди з Євробаскету-2025, де вона вважалася головним фаворитом.

баскетбол Євробаскет Збірна Італії Італія Чемпіонат Європи Євробаскет-2025 чемпіонат Європи з баскетболу Джанмарко Поццекко Збірна Італії з баскетболу