Ферстаппен виграв перший за 5 років Гран-прі Китаю

21.04.2024 11:53 7215 0

Пілот Ред Булл Макс Ферстаппен здобув упевнену перемогу в межах п'ятого етапу Формули-1 сезону-2024 — Гран-прі Китаю, яке відбулося вперше за 5 років. У 2020 році через пандемію CODIV-19 гонку в Шанхаї довелося перенести і лише цього тижня Формула-1 повернулася до Піднебесної.

3-разовий чемпіон світу реалізував першу стартову позицію, яку він завоював у суботній кваліфікації. Для нідерландця ця перемога стала 59-ю в кар'єрі, більше лише в гонщика Мерседес Льюїса Гамільтона та легендарного Міхаеля Шумахера - 103 та 91 відповідно.Зауважимо, що під час етапу в Китаї Макс виграв спринт.

Другим у Шанхаї фінішував пілот Макларена Ландо Норріс, якого вболівальники визнали найкращим на цьому етапі. Трійку замкнув напарник Ферстаппена Серхіо Перрес. Найшвидше коло та один додатковий заліковий бал забрав іспанський гонщик Фернандо Алонсо, який наприкінці етапу заїхав за свіжим комплектом м'якої гуми.

Хронологія подій Гран-прі Китаю сезону-2024

Макс Ферстаппен упевнено тріумфував у Шанхаї!

Китайська публіка раділа обгонам місцевого гонщика Гуанью Чжоу, однак очок він заробити не зумів.

Відновлення гонки видалося доволі гарячим і трагічним для команди РБ. Магнуссен вибив Цуноду, а Стролл не встиг вчасно загальмувати і заїхав у задню частину боліда Ріккардо. Австралієць намагався продовжити етап, однак його машину все ж довелося зняти з дистанції на 35 колі.

Майже на екваторі гонки інтересу додав схід Вальттері Боттаса, який призвів спочатку до віртуального сейфті кару, а потім і до звичайної машини безпеки, що дозволило багатьом пілотам заїхати на "безкоштовний" піт стоп, втративши менше часу на зупинку.

Фернандо Алонсо добре розпочав гонку, обігнавши Серхіо Переса, але довго втримувати мексиканця 2-разовий чемпіон світу не зміг, а після цього ще й пропустив Ландо Норріса.