Були кращими за інших. Символічна збірна УПЛ першої частини сезону-2024/25
Українська Прем'єр-ліга матчем Динамо з Вересом пішла у тривалу "відпустку". Наступний тур у вищій лізі національного чемпіонату вболівальники побачать уже наприкінці лютого 2025 року.
Чемпіон починає підбивати підсумки першої частини сезону. На черзі – визначення кращих із кращих через символічну збірну найуспішніших футболістів та тренера. Зазначимо, що в нашому імпровізованому хіт-параді гравці вибудувані за системою 4-1-4-1.
Голкіпер. Олексій Паламарчук
Взяти 5 поспіль пенальті в УПЛ, встановити рекорд чемпіонату, й водночас показати найкращий рівень серед колег по амплуа – для 33-річного воротаря Інгульця не проблема. Важко навіть уявити, скільки м'ячів міг пропустити новачок УПЛ, якби не його досвідчений голкіпер. Враховуючи продемонстрований Паламарчуком рівень, не варто дивуватися, якщо на другу частину сезону його підпише більш амбітний клуб.
Правий захисник. Микита Кравченко
Поки Динамо за чутками перебуває в пошуках правого бека, колишній вихованець "біло-синіх" із великим відривом виграє "гонку переслідування" серед інших правих захисників УПЛ. Кравченко провів надзвичайно продуктивний період, як у сенсі виконання безпосередніх обов'язків, так і на половині поля суперників. Це він – найкращий асистент свого клубу із 5 гольовими передачами, й це він – непоступливий вже біля власних воріт футболіст, який суттєво додав у тактичній грамотності.
Правий центральний захисник. Мігель Кампос
Португальський захисник Олександрії – єдиний легіонер у нашій команді. 28-річний піренеєць стабільно складав дует із Артемом Шабановим у центрі захисту "агрономів", проте привертав увагу не тільки вдалою протидією випадам суперників біля воріт свого колективу. На рахунку Кампоса аж 4 м'ячі – стільки в УПЛ за сезон забиває не кожен нападник. Матч із Карпатами Кампос запам'ятає на все життя. Не в кожній грі центрбек оформлює хеттрик, і це єдині голи в поєдинку.
Лівий центральний захисник. Микола Матвієнко
Поки Тарас Степаненко фактично перетворився на футболіста лави запасних, Матвієнко залишається єдиним представником "старої гвардії" Шахтаря й водночас найбільш досвідченим футболістом "помаранчево-чорних" з числа гравців, які мають регулярну ігрову практику. Гравець збірної України провів якісні півроку, й цього разу запам'ятався не тільки класними передачами у фазі початку атак, а й вдалими діями з нівелювання спроб суперника біля воріт Шахтаря. Крім того, Матвієнко забив 3 м'ячі.
Лівий захисник. Олександр Мартинюк
На відміну від одноклубника на протилежному фланзі, Мартинюк у першій частині сезону великою кількістю гольових передач та помітною активністю на половині поля суперника не відзначався (на рахунку гравця 1 асист). Однак цей захисник Олександрії бере своє іншим – надійністю та старанністю. Мартинюк вже потрапив у фокус уваги Сергія Реброва, й наступного разу може опинитися вже не в резервному списку.
Опорний півзахисник. Іван Калюжний
"Український Гаттузо" нині є втіленням карколомного прогресу. Ще на початку сезону позиції 26-річного опорного півзахисника навіть усередині Олександрії не були константою, проте вже на жовтневі матчі Калюжний отримав перший виклик до національної збірної, а зараз його "сватають" до донецького Шахтаря як нову альтернативу Степаненку. Враховуючи, що контракт футболіста з "агрономами" спливає в червні 2025-го, у найближчі місяці прізвище Калюжного буде опинятися в центрі уваги ще не раз.
Правий вінгер. Олексій Гуцуляк
Один з численних новачків Полісся перед стартом сезону, Гуцуляк очікувано "забронював" за собою місце на правому фланзі атак колективу. Й не менш швидко перетворився на лідера команди. Його взаємодія з центральними півзахисниками житомирців та Назаренком стала запорукою успіхів "вовків" у атаці, поки центрфорварди колективу проводили не найкращий відрізок. За чутками, Гуцуляк може змінити клуб та чемпіонат вже цієї зими. У такому випадку Полісся точно зробить на вінгері гарний бізнес.
Центральний півзахисник. Микола Шапаренко
Гучний провал Динамо в єврокубках співпав із поступовим погіршенням показників Шапаренка. Однак на внутрішній арені Микола марку здебільшого тримав, і, на відміну від виступів у Лізі Європи, тут він виділявся якісним футболом і після серпневих ігор. У Шапаренка 4+9 за підсумками першої частини загалом, та 3+8 – в УПЛ. Однак у випадку лідера півзахисту Динамо очевидне одне – цей футболіст міг і мав давати своїй команді значно більше.
Центральний півзахисник. Єгор Твердохліб
24-річний хавбек Кривбасу проводить найкращий період у кар'єрі. За останні півроку Твердохліб зробив великий ривок у своєму розвитку, перетворившись на футболіста, через якого як ідуть чи не всі атаки криворіжців, так і того, хто їх ще й завершує. Виявилося, що останнє Твердохліб робить чи не краще. А тому 8+2 за підсумками першої частини сезону – закономірний результат зусиль, який дозволив обійти численних заочних конкурентів на цій позиції.
Лівий вінгер. Олександр Назаренко
Однофамілець легенди Дніпра Сергія Назаренка пропустив 3 місяці у попередньому сезоні через важку травму. Вийти на звичний рівень до кінця розіграшу-23/24 Олександр так і не зміг. Проте почав демонструвати футбол гарної якості вже в кампанії-24/25. Назаренко став мотором атак Полісся, не втомлюючись, як створювати, так і завершувати, і його 13 очок за системою гол+пас (7+6) у першій частині сезону – найкращий показник серед "вовків".
Нападник. Владислав Ванат
Другий і останній представник Динамо в нашому рейтингу не міг і мріяти про нинішні лаври аж до середини жовтня. На той момент Ванат забив лише 1 м’яч в УПЛ, і був жалюгідною пародією на самого себе зразка попереднього сезону. Однак починаючи з гри із Оболонню, в якій провів 2 голи, кардинально додав, і поклав іще 2 дублі, заодно збільшивши загальну кількість результативних ударів на внутрішній арені до 10. В цілому в першій частині сезону показники Ваната досить пристойні: 13 голів, 4 асисти.
Тренер: Руслан Ротань
На наших очах в українському футболі прогресує молодий тренер, який у перспективі може сподіватися на вагоме просування кар’єрними сходами. Так, Олександрія не змогла втриматися на вершині таблиці, змазавши 3 останні тури, однак прогрес "агрономів" як команди, яка стала справжньою сенсацією першої частини сезону, очевидний. Без Ротаня, який ще й дотримується принципів агресивного комбінуючого атакувального футболу, 2 місце в таблиці було б недосяжним.