Динамо та Шахтар у Львові, Колос і Металіст 1925 у боротьбі за єврокубки. Головні інтриги 7 туру УПЛ

Чемпіонат України в розпалі. Шахтар завдяки осічці Динамо наздогнав лідерів, але навіть Колос усе ще не обійшов. Напрочуд багато рівних матчів, інтриги, боротьби – словом, дивитися треба усе. Чемпіон анонсує черговий тур УПЛ.
26 вересня
18:00. Кудрівка – Епіцентр
27 вересня
13:00. Олександрія – Полтава
15:30. Зоря – Оболонь
18:00. Карпати – Динамо
28 вересня
13:00. ЛНЗ – Кривбас
15:30. Металіст 1925 – Колос
18:00. Рух – Шахтар
29 вересня
18:00. Верес – Полісся
Чи встановить Динамо свій новий безпрограшний рекорд у чемпіонатах України?
Так, пафосно, виглядає основна статистична інтрига туру. Але скільки ж за нею простих, людських!
Динамо грає на виїзді у Львові. Це, в принципі, вже просто за вивіскою один із 2-3 головних матчів сезону: однозначно крутіше, ніж гра Динамо і Карпат, виглядає тільки "класичне". Кривбас і, тим паче Полісся можуть скільки завгодно виглядати сильнішими за львів'ян за грою, але в їхніх міст немає великої історії суперництва з Києвом – а багатьох інших суперників зараз у вищій лізі немає.
Просто фанатством важливість матчу не обмежується: обидві команди зараз у такому стані, що яка програє – у тієї тренера і звільнять, а якщо нічия, то звільнять з обох. Не гарантовано, звісно, але тиск близький до цього.
Шовковський до рекорду "доїжджає" на тлі нічиїх з Олександрією та Оболонню – звісно, це не той результат, за який хвалять. Лупашко не зміг обіграти ні Кудрівку, ні Полтаву, вилетів із Кубка від Буковини – теж успіхи нижчі за будь-які очікування.
Про проблеми Динамо ми писали за підсумками 6 туру, про труднощі в Карпатах – 4-го.
Матч на "Україні" має показати, хто з двох суперників оперативніше розв'яже ці проблеми. У Динамо, варто визнати, опція для цього більша: таким гравцям, як Буяльський і Ярмоленко, досить просто повернутися в основу, щоб змінити гру.
Але й під керівництвом Лупашка склад не слабкий і досить глибокий. Обидві команди демонстрували серйозні проблеми з обороною, і це важко вирішити за тиждень – але подивимося, що за цей час придумають тренери, над якими завис дамоклів меч.
Як на матчі туру вплине Кубок?
Та сама інтрига, що й перед попереднім туром – тільки цього разу відволікалися на кубкові баталії Верес, Металіст 1925, Полісся і Рух. Три перших клуби ще й на поїздки Україною сили витрачали – і це, звісно, впливає на розклади.
Руху, наприклад, буде зовсім уже складно з Шахтарем – звісно, і без Кубку львів'янам з останнього місця було б важко, а зараз гра набуває вигляду формальності. Верес із Поліссям грають один з одним, до того ж тільки в понеділок – але Полісся "зіграло" так, що явно трохи сил витратило. Ну а про гру харків'ян варто говорити особливо.
Чи готовий Металіст 1925 боротися за медалі?
Команда Бартуловича вже п'ята. Поганий старт забутий: багато в чому проблему вирішив трансфер Ібодо, а також багато суперників стартували гірше. В останніх чотирьох турах у Металіста 1925 три перемоги і нічия з Шахтарем – Полісся і то відстає. Харків'яни легко перемелюють аутсайдерів, дуже класно обмежують суперників, не залишаючи жодного шансу – але для єврокубків потрібно щось ще.
Колос ділить перше місце з грандами – і навряд чи навіть сам на таке розраховував. Зібрати форвардів, які погано лежали – Климчук з Руху, який явно йде вниз, Кане просто з руїни імені Бутовського – виявилося достатньо, щоб добре стартувати, але абсолютно не гарантує крутий сезон.
Про що тут говорити, якщо команда в минулому турі Вересу не змогла забити. Проти Колоса вже почали "паркуватися" суперники, і тут одних скілів форвардів не вистачає – потрібна більш поставлена схема гри.
При цьому саме проти Металіста 1925 може вистачити і контратак: команда, тепер уже, Бартуловича любить забирати собі м'яч, тому ж Кане на просторі простіше. Але загалом, гра має бути цікавою. Якщо у Львові результат може сильно тиснути на обох учасників, то тут суперники можуть подарувати видовище.
Хто виявиться сильнішим у дуелі Пономарьова і ван Леувена?
Кривбас подарував у минулому турі таке шоу, що за нього насамперед просто хочеться сказати дякую. Причому це буде спасибі конкретно ван Леувену: він своїм пресингом допоміг знищити (інших слів я навіть не підберу) оборону Епіцентру і, безумовно, подарував достатньо шансів супернику. У підсумку 5:4 – деякі стільки голів матчів на десять розтягують.
Секрет Кривбасу – у гранично вертикальній грі. Це чомусь заведено асоціювати з грою аутсайдерів, але гравці ван Леувена теж, прийнявши м'яч навіть біля своїх воріт, вантажать його далеко. Як наслідок, зараз вони йдуть четвертими, одразу після лідерів – і цікаво, як таке "бий-біжи" (у найкращому сенсі слова!) проявиться на тлі обережного футболу ЛНЗ.
Хто з нижньої п'ятірки потоне ще глибше?
З п'яти команд, які зараз закривають турнірну таблицю, чотири грають одна проти одної – а п'ята проти Шахтаря. Опустимо завісу жалості над долею Руха (хоча і він подав ознаки життя в Кубку), а ось для інших аутсайдерів цей тур винятково важливий. В інших матчах очки набрати буде складніше.
Епіцентр забив чотири м'ячі Кривбасу, але на полі Кудрівки пасують і не такі. Навіть у цьому сезоні: Карпати ледве-ледве врятували нічию, Олександрія програла. Під пресингом господарів команда Нагорняка може здригнутися не гірше, ніж під пресингом Кривбасу – а чи зможе знову забити 4, велике питання. Тим більше що Супряга вже травмований.
Олександрія в минулому турі шокувала Динамо, але все ще йде дуже низько. Попереду у команди Нестеренка цікаві гравці, один Хусейн чого вартий – але в обороні вона все ще грає погано. Подивимося, чи зможе Полтава вжалити господарів "Ніки" контратаками.
