Українська правда

Сергій Богачук – Ішмаель Девіс: бій з поглядом у наступний рік

Getty Images
Сергій Богачук – Ішмаель Девіс: бій з поглядом у наступний рік

2024 рік для українського боксера Сергія Богачука став певним розчаруванням. Все починалося якнайкраще, адже на 30 березня планувався чемпіонський бій за версією WBC проти Себастьяна Фундори. Всі ми пам'ятаємо, що сталося. Фундору перевели разом із поясом на бій з Цзю, а Богачуку підібрали доволі сильну заміну – Браяна Мендосу. От тільки битися прийшлося за втішний напівтитул – тимчасового чемпіона.

Останній Сергій втратив 11 серпня в поєдинку з Вірджилом Ортісом. Американець побував в нокдаунах, записки суддів були дуже близькими, але все ж таки поразка українця з рахунком 113-113 і двічі 112-114. І от в співголовному бою вечора Усик – Ф'юрі Богачук мав відбоксувати з колишнім чемпіоном за версією WBA Ісраїлом Мадрімовим. І знову ж суперник відмовляється від сутички з українцем на користь більш привабливої пропозиції. У лютому Мадрімов вийде в ринг проти Ортіса.

Ось такі чудернацькі перипетії супроводжують 2024 рік Сергія Богачука. Тепер 21 грудня на Королівській арені в Ер-Ріяді вінничанин зійдеться з британцем Ішмаелєм Девісом. Зрозуміло, що бій дещо втратив у статусі. Поєдинок проти колишнього чемпіона – це майже претендентська сутичка, після якої з повним правом можна претендувати на чемпіонську перспективу. Бій проти 39-го номеру рейтингу Box-pro це не крок вперед в кар'єрі Сергія.

Промоутер українця Том Леффлер відмітив, що тепер головне вдало виступити в такому мега-шоу, як вечір Усик-Ф'юрі 2. Навіть бій проти Девіса стане певним трампліном до нових вершин, які має підкорити Богачук у 2025. Тож головне завдання перемогти яскраво, впевнено, у потужному стилі, який притаманний нашому спортсмену.

Букмекерські контори майже не залишають шансів боксеру, що вийшов на заміну. В росписі українського букмекера Favbet перемога Богачука оцінюється мізерним коефіцієнтом 1.13, тоді як на виграш Девіса можна поставити за 6.40. Розберемо, чи настільки просте завдання стоїть перед Сергієм в суботу.

Сергій "El Flaco" Богачук – українська зірка першої середньої ваги

Українець посідає другу сходинку після Еррола Спенса в рейтингу WBC першої середньої ваги (до 154 фунтів/69.853 кг). Але враховуючи, що тут ще є чемпіон Себастьян Фундора та тимчасовий чемпіон Вірджил Ортіс, то Сергія можна вважати четвертим. Загалом у рейтингу Box-pro в даній вазі Богачук іде восьмим. Перебування у світовій десятці в категорії, де боксує безліч талановитих спортсменів, є неабияким здобутком. Шляхом чого наш боксер піднявся так високо?

На сьогодні у Богачука дві поразки при 24 перемогах. 23 виграні поєдинки українець завершив достроково. Така статистика у поєднанні з агресивним стилем в ринзі дозволяє називати Сергія панчером, нокаутером. Водночас необхідно підкреслити високий рівень бійцівської дисципліни.

Стиль "Худорлявого" – постійний тиск на суперника, що супроводжується нехай і не нокаутуючими, але доволі важкими ударами. Більшість суперників він удосрочив саме завдяки накопичувальному ефекту. Сергій не розраховує на один нокаутуючий удар, а дисципліновано іде вперед, постійно викидаючи рукавички. Інтенсивно працює по обох поверхах, через що супернику в будь-якому разі доводиться непереливки.

Головний принцип захисту Богачука – високо підняті руки впродовж всього бою. Атакуючи супротивника, він не лінується швидко повертатися в надійну оборону, не іде на авантюри заради швидкого досягнення мети. В захисному плані гарний урок Сергій отримав в бою проти Брендона Адамса. Тоді він захопився атакуючими діями, а отримавши потужний удар не зорієнтувався і не відійшов у глухий захист.

Урок засвоєно. Це "Худорлявий" довів в попередньому поєдинку. У Вірджила Ортіса тепер не 100%-ий показник дострокових перемог. Богачук вистояв проти головного нокаутера вагової категорії всі дванадцять раундів і не дав особливих приводів супернику сподіватися на дострокове завершення бою.

Сергій Богачук
Сергій Богачук
Getty Images

Ортіс, до речі, вдало скористався головним недоліком "Худорлявого". При всій міці й майстерності Сергій діє в атаці доволі одноманітно. Американець доволі майстерно вибудував контргру. Так, йому зарахували два нокдауна, але насправді ті удари Богачука не заподіювали шкоду. Після другого Ортіс навпаки увімкнувся на повну, відчуваючи необхідність набирати очки.

Перед суботнім поєдинком можна сказати одне – українець має діяти у своєму стилі. Він готувався до більш потужного і майстерного супротивника. Отже, має підійти до бою в оптимальній функціональній готовності. Саме вона є ключем до більшості перемог Сергія.

Ішмаель Девіс – вдруге поспіль ризикує на пізніх замінах

29-річний британець провів на профі-ринзі 14 поєдинків. З 13 перемог шість здобув достроково. Першу поразку отримав у попередній сутичці проти земляка – Джоша Келлі. Характерно, що тоді, 21 вересня, Девіс також став пізньою заміною. Для нього це був лише третій 12-раундовий бій в кар'єрі. Попри поразку, Ішмаель провів його дуже гідно.

Девіс – чисто британський боєць і поки що виступав виключно на домашніх аренах. У вересні отримав несподіваний шанс виступити на Уемблі в андеркарді бою Джошуа – Дюбуа. Став пізньою заміною для Джоша Келлі. Супротивником останнього мав бути ексчемпіон світу Ліам Сміт, який буквально за тиждень до сутички зліг з вірусною інфекцією.

У вересні Девіс врятував кард лондонської події Riyadh Season. Тепер британець готовий здійснити той самий подвиг і для вечора боксу, що відбудеться в Саудівській Аравії. Замінить ще одного ексчемпіона. Отож пригадаємо, як Ішмаель виглядав в протистоянні з фаворитом три місяці тому.

Майже весь поєдинок Девіс намагався відпрацьовувати першим номером. Тіснив Джоша до канатів, але здобував від цього мало користі, адже Келлі швидкий і технічний боксер. Він легко пересувався по рингу і впевнено уникав сильної шкоди від Ішмаеля. Тут проявився головний недолік в підготовці майбутнього суперника українця.

Річ у тім, що при всій своїй атлетичності та функціональній готовності Девіс діє доволі повільно. Тіснить супротивника не ударами й нагнітанням небезпеки, а широко крокуючи назустріч. Келлі нічого не вартувало швидко переміщатися вліво-вправо та ще й наносячи гострі й влучні контрудари.

І все ж таки Ішмаель зіграв на своїй фізичній потужності. В пізніх раундах він почав потрапляти жорсткими джебами й правими хуками. Тільки Келлі трохи призупинив свій танок і кружляння, як отримав декілька болючих влучань в голову. 12-й раунд повністю залишився за Девісом. Він заподіяв суперникові шкоду. Джош із розсіченням ліз в клінч, в'язав Ішмаеля – просто виживав.

Так, Девісу не вистачило очок, адже в першій половині він не знав, що робити зі швидким суперником-ігрунцем. Результат: 114-114, 113-115, 114-115 – не на його користь. Але бачимо, що оцінки дуже близькі, а після останнього гонгу Ішмаель виглядав набагато свіжішим і менш ушкодженим, ніж його візаві.

Підсумуємо, що суперник у Сергія Богачука далеко не простий. Помітні, на перший погляд, переваги Девіса:

  • чудова фізична підготовка, попри пізню заміну;
  • сміливість і агресивний стиль проти технічнішого суперника;
  • вміння тримати удар, нехай потужність Келлі й не можна порівнювати з ударною міццю Богачука;
  • достатньо високий рівень техніки й багатий арсенал ударів, хоча футворк залишає бажати кращого.

Цікавинка, яку проявив Ішмаель на Уемблі, полягає в зміні стійки протягом поєдинку. Почавши в ортодоксальній, пізніше перейшов на стійку лівші, а згодом повернувся до першого варіанту. В обох стійках активно викидає джеби.

Враховуючи коефіцієнти букмекерів, здається, що Сергію швидкоруч підібрали посереднього "хлопчика для биття". Але, як на мене, це зовсім не так. Вже в Лондоні Девіс привертати до себе увагу спеціалістів, видавши конкурентний, майже рівний бій проти заявленого фаворита. Ставши "штатною заміною" для Riyadh Seasons, Ішмаель заявився до "вищої ліги" світового боксу. Для нього це реальний шанс здійснити карколомний кар'єрний стрибок. Отже, супротивник в українця далеко не простий і звичайним наскоком його не візьмеш.

Очікуємо на перемогу Богачука й сподіваємося на ефективну роботу Леффлера

Дочекаємося підсумку суботнього поєдинку. Це професійний бокс високого рівня і не можна бути впевненим в результаті заздалегідь. Так, Сергій переважає супротивника в майстерності, швидкості, техніці та має потужніший досвід. Але й британець заслуговує на повагу та вміє якісно боксувати. Принаймні зможе нанести шкоду майстернішому опоненту, діючи на зустрічних курсах.

І все ж таки, ми не можемо не заглянути у перспективу майбутнього року, сподіваючись на перемогу українця. До речі, від того, в якому саме стилі, обіграє британця Богачук, буде залежати й доля наступних поєдинків. "Дайте мені будь-якого боксера та я порву всіх", – каже Сергій. Але і сам прекрасно розуміє, що професійний бокс – це великий бізнес. Фундору, Кроуфорда, Спенса, Ортіса продавати набагато простіше і вигідніше, ніж Богачука.

Тому немало надій покладаємо і на Тома Леффлера. Важливо, щоб промоутер здобув для українця серйозні бої в наступному році. Сергій перебуває в чудовій формі й зараз має виходити на кар'єрний пік. Шкода, якщо він не отримає чемпіонський поєдинок в найближчій перспективі. Його стиль боксування дуже енергозатратний і не відомо, чи зможе Богачук так само ефективно перебивати супротивників через три-чотири роки. Хотілося б побачити його чемпіоном якнайскоріше.

Сергій Богачук статті Ішмаель Девіс