Такі протистояння дуже емоційні: чемпіонка світу Харькова – про фехтування проти росіян

Чемпіонка світу з фехтування українка Влада Харькова анонсувала свою участь у ЧС з фехтування серед військових, а також – пригадала емоції під час змагань українців з російськими спортсменами.
Слова фехтувальниці з "Олімпійського дому" передає кореспондент "Чемпіона" Станіслав Лисак.
Харькова пригадала як вболівала за Юлію Бакастову, коли українська фехтувальниця змагалася з росіянкою:
"Вона (росіянка – ред.) привела велику групу підтримки, в них були футболки з її прізвищем. Галас був просто неймовірний: що від них, що від нас. Це, звісно, створює тиск на спортсменів. Я не була в таких умовах на доріжці, але спілкувалася з Юлею і, звісно, такі протистояння дуже емоційні, адже ти фехтуєш з людиною, яка представляє країну-агресора. Сто відсотків, що це має емоційний вплив, але як професійні спортсмени ми намагаємося опановувати себе і в моменті показувати те, що маємо показати – якісне фехтування"
У липні цього року Влада Харькова стала чемпіонкою світу в індивідуальних змаганнях шпажисток. У фіналі змагань у Тбілісі (Грузія) вона здолала бронзову призерку Олімпіади та чемпіонку Європи з Естонії Катріну Лехіс. Це золото лише друге в історії незалежної України в особистій шпазі серед жінок та перше за останні 22 роки: у 2003 році золото чемпіонату світу здобула Наталія Конрад.
Також Харькова анонсувала свою участь у чемпіонаті світу з фехтування серед військових:
"Що я можу сказати – ми є чемпіонами світу (посміхається – ред.). Так, ми вже вигравали такий чемпіонат. Для нас це дуже важлива подія, бо ми демонструємо не просто спортивні результати, а це ще й певне таке наголошення щодо того, хто така Україна, що ми можемо і які сенси несемо. А ще – нагадування світу про чесну боротьбу, адже те, що відбувається у нашій країні (війна – ред.) – це неправильно і нечесно. Тому дуже багато принципів та значень для нас мають ці змагання".
З 15 по 21 вересня іспанське місто Севілья прийматиме 48-й чемпіонат світу з фехтування серед військових. Ця подія вперше в Іспанії збере разом 350 військових спортсменів із 21 країни.
У змаганнях візьмуть участь елітні спортсмени, зокрема олімпійські медалісти та чемпіони світу. Завдяки проведенню цього чемпіонату в Іспанії фехтування увійде до офіційної програми наступних Всесвітніх військових ігор, які відбудуться у 2027 році в американському місті Шарлотт.
Раніше Харькова розповіла, що для українських фехтувальників створені дуже хороші умови.