Українська правда

Музичук не змогла обіграти росіянку Горячкіну, але залишилась серед лідерок турніру претенденток

Володимир Максименко — 3 квітня 2026, 20:46
Музичук не змогла обіграти росіянку Горячкіну, але залишилась серед лідерок турніру претенденток
Анна Музичук
Getty images

Анна Музичук не змогла обіграти росіянку Алєксандру Горячкіну в п'ятому турі турніру претенденток, але це не завадило їй залишитись у групі лідерок.

Шахістки зробили 29 ходів та завершили партію триразовим повторенням. Наприкінці гри суперниці мали по дві тури (одна пара під розміном) та по три пішаки на вертикалях f, g та h.

Chess.com

В інших партіях Лагно здолала Бібісару Асаубаєву, Чжу Цзінер була сильнішою за Вайшалі Рамешбабу, а Тань Чжуньї зіграла внічию з Дів'єю Дешмух.

Таким чином, після п'яти турів Анна Музичук набрали три очки та разом із Цзінер та Лагно ділить перші три сходинки – формально українка посідає проміжне друге місце з урахуванням додаткових показників.

У наступному турі українка гратиме проти китаянки Цзінер – партія відбудеться завтра, четвертого квітня й розпочнеться о 15:45 за київським часом.

Нагадаємо, турнір претенденток відбуватиметься до 16 квітня на Кіпрі, а переможниця зіграє у фіналі проти чинної чемпіонки світу Цзюй Веньцзюнь.

Раніше визначилось місце сестер Музичук в оновленому рейтингу ФІДЕ.

Шахи Анна Музичук