Українська правда

Беленюк - про рекомендації МОК: Це наша велика дипломатична поразка

— 31 березня 2023, 14:41
Беленюк - про рекомендації МОК: Це наша велика дипломатична поразка

Олімпійський чемпіон і народний депутат Жан Беленюк незадоволений рішенням МОК повернути росіян і білорусів у спорт в нейтральному статусі.

Про це він розповів Суспільному.

"Як на мене, то це наша велика дипломатична поразка, бо під нейтральним прапором вони виступали і на минулих Олімпійських іграх. Навіть легкоатлети на позаминулих Олімпійських іграх змагалися під нейтральним прапором. Тобто це взагалі окозамилюванням називається: певні санкції нібито, але ніхто не знає, яким чином вони будуть відстежуватися і кого дійсно будуть карати".

Крюгер: Росіяни та білоруси повинні бути забанені

"Це все для того, щоб зменшити рівень засудження від людей за подібні рекомендації. Адже тепер є номінальні обмеження для представників Росії та Білорусі. Тобто це все до чого воно йшло: ми бачимо кульмінацію нині та бажання Міжнародного олімпійського комітету розділити відповідальність з міжнародними федераціями".

Читайте: Зозуля: Гутцайт заслужив грамоту від росіян

"Вони наче дають їм на розсуд, а ті весь час й чекали саме знаку від МОК, щоб вирішити на користь росіян та білорусів це питання. Упевнений, що зараз будуть лавиноподібні виконкоми різних міжнародних федерацій, де голосуватимуть за включення представників країн-агресорок до міжнародного спорту", - сказав Беленюк.

Українським спортсменам не можна буде змагатися на турнірах, де будуть представлені атлети з Росії чи Білорусі.

Жан Беленюк МОК (Міжнародний олімпійський комітет)