Мінмолодьспорту дозволило українським спортсменам змагатися на турнірах з росіянами під власними прапорами

Міністерство молоді та спорту України скасувало свій наказ про бойкот міжнародних турнірів, на яких представники Росії та/або Білорусі будуть виступати під власним прапором.
Про це повідомив Матвій Бідний у коментарі Главкому.
Зокрема, Міністерство створить комісію, головною задачею якої буде ухвалення рішень щодо участі українських спортсменів на таких змаганнях.
"Це не означає, що ми будемо їздити скрізь, де тільки будуть присутні росіяни. Але ми не можемо самовиключитися із міжнародної спортивної адженди. Відповідні зміни до наказу Міністерства молоді та спорту вже внесено.
Заборона на участь у змаганнях, де присутні росіяни та білоруси з власною символікою, зберігається, але є виключення. Зараз формується спеціальна комісія, яка буде розглядати доцільність участі українських спортсменів у певних змаганнях", – розповів міністр молоді та спорту України.
Зауважимо, що перша версія наказу Міністерства молоді та спорту України від 13 квітня 2023 року забороняла участь на усіх турнірах з білорусами та росіянами, незалежно від їхнього статусу.
Згодом, у липні 2023-го, заборону послабили. Відтоді представники України могли змагатися на тих змаганнях, де представники країн-агресорок мали нейтральний статус.
Нагадаємо, раніше Росія виграла апеляцію у Спортивному арбітражному суді в Лозанні (CAS) у справі про недопуск Міжнародною федерацією лижного спорту та сноуборду (FIS) російських лижників до міжнародних змагань.
