Головне

WTA позбавила Вімблдон рейтингових очок через відсторонення росіян

21.05.2022 08:27 966 0
Це реакція на відсторонення росіян
WTA позбавила Вімблдон рейтингових очок через відсторонення росіян

WTA слідом за ATP позбавила Вімблдон рейтингових очок через відсторонення російських та білоруських тенісистів.

Про це йдеться в заяві виконавчого директора Стіва Саймона.

Актуально: Маррей нагадав причини вигнання росіян та білорусів з Вімблдону

"Звірства, які відбуваються з мільйонами невинних людей в Україні через неспровоковане вторгнення Росії, жахливі. WTA рішуче засуджує напад росії. Перш за все, ми хочемо нічого іншого, як миру та завершення війни в Україні.

WTA вважає, що окремих спортсменів, які займаються індивідуальним видом спорту, не слід карати або забороняти брати участь у змаганнях виключно через їх національність або рішення, прийняті урядами їхніх країн.

Нещодавні рішення, прийняті Всеанглійським клубом тенісу на траві (AELTC) і Асоціацією тенісу на траві (LTA), заборонити спортсменам брати участь у майбутніх змаганнях на траві Великобританії, порушують цей фундаментальний принцип, який чітко втілений у правилах WTA, турнірів Grand Slam та угоді WTA з турнірами Grand Slam.

Через позицію AELTC, що вона не виконуватиме своє зобов’язання використовувати рейтинг WTA для відбору учасників Вімблдону та продовжуватиме частковий вибір не на основі заслуг, WTA прийняла важке рішення не присуджувати рейтингові очки для цьогорічного розіграшу Вімблдону.

Крім того, кожне зі змагань, санкціонованих WTA (Ноттінгем, Бірмінгем та Істборн), буде оштрафоване, а також підпаде під санкції у вигляді випробувального терміну. Оскільки є альтернативні турніри протягом тих самих тижнів, рейтингові очки WTA [на цих турнірах] враховуватимуться.

Ми зберігаємо надію та готові переоцінити нарахування очок, якщо знайдемо рішення, яке має консенсус з усіх сторін і дасть нашим гравцям можливість змагатися в єдиному середовищі", – йдеться у заяві Саймона.

Раніше Вімблдон відсторонив російських та білоруських тенісистів.

Коментарі ()