Бех-Романчук, Магучіх і Левченко: склад збірної України на чемпіонат світу

15.07.2022 13:57 4390 0

15 липня в американському Юджині (Орегон) стартує 18-й чемпіонат світу з легкої атлетики, який завершиться 24 липня. У світовій першості візьмуть участь 22 (рекордно мале представництво в історії - ред.) українські спортсмени - 4 чоловіка та 18 жінок, у 19 видах.

Загалом, українські легкоатлети вибороли 33 ліцензії на чемпіонат світу, однак від 11-ти змушені (через різні причини - ред.) були відмовитись.

1. Ольга Ляхова (Полтавська обл.) – біг на 800 метрів, естафета 4х400 метрів
  2. Анна Рижикова (Дніпропетроська обл.) – біг на 400 метрів із бар’єрами, естафета 4х400 метрів
  3. Вікторія Ткачук (Донецька обл.) – біг на 400 метрів із бар’єрами, естафета 4х400 метрів
  16. Марина Килипко (Харківська обл.) – стрибки з жердиною
  17. Марина Бех-Романчук (Хмельницька обл.) – стрибки у довжину, потрійний стрибок
  18. Ірина Климець (Волинська обл.) – метання молота

• Літній чемпіонат світу з легкої атлетики в Орегоні стане 18-м в історії. При цьому подібні змагання вперше проводитимуть у США і вдруге – у Північній Америці загалом. До цього світову першість приймав канадський Едмонтон у 2001 році.
  • За всю історію виступів на літніх чемпіонатах світу з легкої атлетики українські спорстмени вигравали 11 золотих, 13 срібних і 13 бронзових медалей. Найбільшу кількість нагород Україна здобула у 1997 році – сім (дві золоті, чотири срібні та одну бронзову). Тоді ж "синьо-жовті" показали найліпший результат в командному заліку – шоста позиція.
  • На минулому чемпіонаті світу українські легкоатлети здобули 2 срібні медалі - Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) та Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину).
  • Російські та білоруські спортсмени не братимуть участь у чемпіонаті світу в США у 2022 році. Їх відсторонили на невизначений термін після того, як РФ за підтримки Білорусі розпочала повномасштабне вторгнення до України.