Українська правда

Мессі, Салах, Левандовський та інші: футболісти, які розчарували у груповому турнірі ЧС-2018. ВІДЕО

Сергей Шемшученко — 29 червня 2018, 12:23

Напередодні чемпіонату світу-2018 ЗМІ активно створювали різні хіт-паради, аналізували можливості футболістів, співставляли їх з потенціалом збірної, яку представляє той чи інший гравець, робили прогноз на те, хто зможе вистрілити на полях Росії.

Очевидно, що цей чемпіонат частково не виправдав сподівання, якщо говорити про конкретних футболістів. І у першу чергу на думку спадають імені Ліонеля Мессі, Мохамеда Салаха, Роберта Левандовського, Томаса Мюллера. Хтось із них ще матиме шанс проявити себе, хтось - можливо провів останній великий турнір із своєю командою.

Пропонуємо вашій увазі свій список тих, на кого сподівалися, а він поки чи вже не зміг виправдати аванси або вчергове підтвердити свій високий клас.

Давід де Хеа - збірна Іспанії, воротар

Один із найкращих воротарів у світі, гравець, якого вже декілька років хоче переманити із Манчестер Юнайтед на батьківщину Реал, поки що не демонструє гри, яка б могла стати фундаментом перемог іспанців. І справа навіть не у кількості пропущених голів, а у трьох матчах він 5 разів виймав м'яч зі своїх воріт - кінець кінцем пропустити 3 від Криштіану Роналду - навіть трохи почесно. Де Хеа ледь не став причиною провалу іспанців у грі проти Марокко. Не зробити жодного сейву та врешті-решт дозволити супернику двічі вразити ціль (один з голів за 9 хвилин до завершення основного часу!) - хіба це показник майстерності?

Втім у де Хеа є можливість усе виправити.

Мануель Нойєр - збірна Німеччини, воротар

Тут якісь коментарі зайві - достатньо подивитися на результати виступу німців на першості, а також те, як бундестім програв вирішальний поєдинок корейцям - той голкіпер, на якого вже років 10 рівняються майже усі в його амплуа, повернення на поле якого після травми очікували мільйони вболівальників, підвів усю команду. Яка, як відомо, уперше в історії залишилася без вирішальної стадії турніру. Проте, принаймні Нойєр пробував врятувати ситуацію, коли пішов уперед воротарем-моталою під завісу гри...

Як би там не було, на відміну від колеги зі збірної Іспанії, у німця вже немає шансів виправити ситуацію.

Томас Мюллер - нападник, збірна Німеччини

У цілому, у список розчарувань можна було б додати усю німецьку збірну. Проте Мюллер - особлива фігура як у бундестім, так і в усьому футболі. Це гравець, який навряд чи отримав би колись Золотий м'яч, проте своєю харизмою та виконанням міг завести команду, за яку виступає. Тож на ЧС-2018 він повинен був брати на себе лідерство і у найскрутніший момент знайти якийсь спосіб вигризти необхідний результат...

Жером Боатенг - захисник, збірна Німеччини

Ще один німець у топ-листі із знаком мінус. І ще один лідер команди. Але у Росії Боатенг не був стіною - не дуже впевнено провів матч проти Мексики, отримав вилучення у грі проти Швеції та не зміг взяти участь у вирішальному поєдинку.

Анхель ді Марія - півзахисник, збірна Аргентини

Гравець із таким досвідом, як у ді Марії мусить бути і тим, на кого може і команда, і тренерський штаб. Але у підсумку ді Марія провів не дуже хороший матч із Ісландією, пропустив гру проти Хорватії і рятував ситуацію, коли альбіселесте треба було перемагати Нігерію. Проте вирішальний гол аргентинці забили у той момент, коли Хорхе Сампаолі вже замінив ді Марію.

Втім у хавбека ПСЖ є шанс проявити себе у плей-офф.

Жерар Піке - захисник, збірна Іспанії

Ще один гравець, який погано проявив себе у груповому турнірі, проте може реабілітуватися у вирішальних іграх. Велика кількість пропущених голів (наприклад у 2010 році, коли фурія роха виграла першість, на першій стадії змагань було 2 пропущених, проте далі - аж до перемоги у фіналі над Нідерландами - іспанці не дозволили супернику забити бодай гол) - то теж його провина. Гравець рівня Піке мусить бути більш надійним у захисних діях.

Сергей Мілінкович-Савич - півзахисник, збірна Сербії

Збірна Сербії явно не продемонструвала у Росії все, на що здатна. Стартова перемога над Коста-Рикою, потім дві поразки - від швейцарців та бразильців. Об'єктивно - місце цієї команди щонайменше в 1/8 фіналу. Тож писати про Міленковича-Савича у ключі розчарування турніру - доволі складно. Тим більше він зайняв третє місце у колективі за кількістю передач (більше - у Неманьї Матича та Ніколи Міленковича). Та й у захисних діях він відіграв непогано.

Проте 4 пропущені голи для команди, яка хоче вийти у плей-офф - забагато. А гравець, який коштує понад 150 мільйонів і входить до топ-5 найдорожчих на турнірі, мусить вести свою команду вперед у будь-якій ситуації. А Мілінкович-Савич цього не зробив...

Мохамед Салах - нападник, збірна Єгипту

Мільйони вболівальників на усій планеті переживали за здоров'я Салаха, коли той передчасно залишив гру у рамках фіналу Ліги чемпіонів Реал - Ліверпуль. Усі з нетерпінням очікували вердикту лікарів, який врешті-решт потішив - нападник Лівера та Єгипту візьме участь у першості світу. Українські ж вболівальники очікували від нього щонайменше розриву оборони збірної Росії.

Проте не так склалося, як гадалося. Мо Салах хоч відновився, проте явно не набрав форму. Або ж просто втомився - у першу чергу морально. Адже коли ти виступаєш за збірну, яка 40 років не грала на Мундіалях, яка не входить до числа провідних навіть на континенті, від тебе чекають дива. Ну і того, що ти будеш тягнути цю команду.

Салах не витягнув. Так, він забив свої 2 голи, що у цілому непогано (у того ж Мессі - удвічі менше, а Мюллера - нуль цілих, нуль десятих). Але, пардон, месією або ж фараоном для єгиптян не став. Втім Салаху лише 26 і він матиме шанс на наступному Мундіалі (звісно, якщо Єгипет потрапить у число учасників).

Роберт Левандовський - нападник, збірна Польщі

Польська збірна останні роки перебуває у ряді команд, від яких ждуть конкретного прориву. Так було на Євро-2016, так було і на ЧС-2018. І якщо у Франції два роки тому кадра дійшла до 1/4 фіналу, де поступилася майбутнім чемпіонам португальцям (і то, у серії пенальті), то на Мундіалі червоно-білі явно провалилися. Провалився і їхній лідер Роберт Левандовський.

Так, Лева провів далеко не найкращий сезон у Баварії. Очевидно, що він уже втомився від мюнхенців та власне Німеччини. Але у команді Адама Навалки на нього були певні сподівання. А Роберт не забив жоднісінього голу, не відзначився бодай асистом і взагалі - тричі пробивав по воротах.

Ліонель Мессі - нападник, збірна Аргентини

Мессі, Мессі, Мессі...на цьому чемпіонаті світу його ім'я повторювали багато разів, проте геть не у виразних та позитивних інтонаціях. Зірковий футболіст поки що не переконав десятки мільйонів фанатів, що він може бути корисним для альбіселесте. Він відкрив рахунок у матчі проти Нігерії і насправді це допомогло аргентинцям.

Проте від нього очікували більшого - щонайменше голу у першому ж матчі на турнірі (це після хет-трику Роналду у грі проти Іспанії). А він навіть не реалізував пенальті.

Отже, Мессі мусить виправлятися. А коли це робити, якщо не у матчі з Францією?

Нагадаємо, 28 червня визначилися усі пари 1/8 фіналу ЧС-2018.

Матчі першого раунду плей-офф стартують 30 червня.