Представники ЗМІ звернулися до Януковича та Пшонки розібратися у трагедії у Палаці спорту, коли загинув журналіст Юрій Данилов
Українські журналісти звернулися до президента країни, Генеральної прокуратури та Федерації хокею України з відкритим листом.
У зверненні представники українських ЗМІ просять взяти під контроль розслідування справи про загибель журналіста газети "Команда" Юрія Данилова 11 листопада 2012 року у приміщеніі київського Палацу спорту.
Журналісти безпосередньо звертаються до президента України Віктора Януковича, генерального прокурора України Віктора Пшонки, голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, президенту Федерації хокею України Анатолія Брезвіна та президента ХК "Донбас" Бориса Колеснікова.
Сайт "Чемпіон" пропонує Вашій увазі сам відкритий лист, під яким підписалося близько 150 представників ЗМІ:
"Від імені журналістської спільноти звертаємося до Вас з вимогою взяти під особистий контроль розслідування справи про загибель журналіста газети "Команда" Данилова Юрія Юрійовича 17.11.1976 року народження, який загинув 11 листопада 2012 року у приміщеніі Київського Палацу спорту під час висвітлення олімпійського кваліфікаційного турніру з хокею.
На наш погляд, причиною смерті одного з кращих спортивних журналістів країни стала злочинна недбалість керівницва і працівників Палацу спорту. За словами свідків і очевидців трагедії, серед яких було немало наших колег, робимо висновок, що причинами смерті журналіста є:
- халатність працівників Київського Палацу спорту, які, не дочекавшись, поки присутні на заході особи, серед яких, окрім журналістів, були зокрема хокеїсти і члени їхніх родин, почали монтувати сцену для понеділкового концерту;
- систематичне нехтування правилами техніки безпеки з боку відповідальних осіб Палацу спорту - не лише у випадку, який призвів до загибелі Данилова Ю.Ю., а й загалом; приміром, "Сектор-Сцена" змонтований недбало: між металевими конструкціями, до яких прикріпляються сидіння, можна помітити роз’єми не менше 40 см; на цих трибунах зазвичай збираються глядачі з дітьми, котрі, не помітивши роз’єму, ризикують впасти з дев’ятиметрової висоти в ту саму шахту, в якій розбився журналіст Данилов;
- почавши монтажні роботи, працівники Палацу спорту не тільки не зачинили дверей до змагального залу, а навіть не встановили загороджувальних парканів і не натягнули попереджувальних стрічок;
- відсутність прес-центру для висвітлення змагань і змішаної зони для спілкування представників ЗМІ з учасниками поєдинку; через це роботу над матеріалами після заключного матчу турніру Україна - Польща довелося вести безпосередньо зі змагального залу, під час монтажу сцени.
Виправдання керівників Палацу спорту про те, що журналісти не мали знаходитися в споруді через годину після закінчення хокейного матчу вважаємо недоречними через те, що зазвичай саме в цей час представники ЗМІ займаються підготовкою матеріалів і беруть інтерв’ю в учасників події. Так було завжди.
Недолугим виглядає зауваження, мовляв, Данилов Ю.Ю. загинув у технічній зоні, в місці, де він не мав знаходитися. Перше - це неправда, адже тунель, яким спортсмени виходять до ігрової зали, завжди був відкритим і вільним для пересування. За лічені хвилини до трагедії там можна було побачити хокеїстів збірної України. Друге - за наявності відчиненого прес-центру на четвертому поверсі Палацу спорту і змішаної зони, яка зазвичай знаходилася між роздягальнями команд, потреби заходити у змагальний зал не було б. А крики "Стой, туда нельзя!" не можна вважати заходами безпеки.
З дня загибелі Данилова Ю.Ю. минуло понад три тижні, і зараз у нас виникають побоювання, що розслідування не буде проведене належним чином, а винні в смерті людини не будуть покарані. Це неприпустимо з багатьох причин.
Київський Палац спорту - місце масового скупчення людей в центрі європейської столиці і відповідно тут не має виникати загроз втратити життя. При цьому стан постраждалої людини не може бути виправданням невиконання елементарних норм техніки безпеки. Ведемо до того, що відповідальні особи з Палацу спорту натякають, що Данилов Ю.Ю. був напідпитку. Втім, дозволивши в барах Палацу спорту продаж міцних алкогольних напоїв, керівники споруди тим самим висловлювали свою мовчазну згоду на перебування глядачів під час хокейного матчу в стані алкогольного сп’яніння. Від себе ж зазначимо, що нетверезим Данилов Ю.Ю. не був.
Загибель журналіста Данилова в Київському Палаці спорту набула розголосу в іноземних ЗМІ. Переконані, що цей факт негативно вплинув на імідж України як держави, котра намагається отримати право на проведення на своїй території крупних спортивних змагань. Зокрема, в Палаці спорту міста Києва регулярно проводяться міжнародні змагання з хокею, гандболу, баскетболу, вільної боротьби. В 2015-му столичний Палац спорту прийме фінальну частину чемпіонату Європи з баскетболу.
Аби Україна не втратила репутації країни, яка декларує бажання стати постійним організатором великих спортивних форумів, розслідування справи про загибель журналіста Данилова Ю.Ю. має бути максимально відкритим, а винні повинні понести відповідальність згідно з чинним українським законодавством. Наші потенційні гості з-за кордону повинні переконатися, що їздити в Україну, змагатися на її спортивних аренах безпечно для життя, що трагедія в Київському Палаці спорту не є системним явищем і що ті, хто в ній винен, відповіли перед Законом", - йдеться у зверненні.