Під час підготовки України до Євро-2012 розкрали мільйони гривень
Україні підготовка до Євро-2012 вже коштувала 35 мільярдів гривень та, за даними правоохоронців, далеко не всі використали за призначенням.
Так, за зловживання під час будівництв порушили майже 120 кримінальних справ. Для держави це - сотні мільйонів гривень збитків. Зруйновані кімнати, безлад у коридорах або ж будівля, відремонтована за європейськими стандартами.
Ситуація з гуртожитком училища фізкультури нагадує гру "Знайди 10 відмінностей". Насправді, будинок лякає зовнішнім виглядом. Але в актах виконання будівельних робіт написано, що гуртожиток як новий, і сюди хоч зараз заселяй збірні, що приїдуть на Євро. Та зіграти в цю гру гостям із-за кордону не пощастило. Першими всі відмінності побачили правоохоронці.
"Посадові особи завищили витрати та не виконали більшу частину робіт, в результаті чого державі було надано збитків на суму більше п'яти мільйонів гривень", - розповідає керівник відділу Держслужби боротьби з економічною злочинністю Деснянського РУ Михайло Ільчук.
"Футбольні" гроші, твердять у МВС, притягують шахраїв, як магніт. Сумарна вартість євроафер уже перескочила за сотні мільйонів гривень.
"Підрозділами УБЕПУ уже порушено близько 120 кримінальних справ щодо розкрадання коштів, спрямованих на Євро-2012", - звітує речник МВС Володимир Поліщук.
Схема, кажуть правоохоронці, за якою працюють аферисти, майже завжди однакова. Державне підприємство отримує кошти на певні роботи. Але виконує їх не сама. Може доручити його приватній компанії, наприклад, для будівництва доріг. Дорогі шляхи - один із найчастіших прикладів таких порушень.
Наприклад, у Закарпатті місцеві чиновники для будівництва дороги взяли в оренду 22 ділянки. Уже згодом з'ясувалося, що ділянки насправді були в державній власності. Їх виділили минулим числом підставним людям. А майже мільйон гривень на оренду шахраї забрали собі.
Понад півтора мільйона гривень вкрали і під час будівництва тренувальної бази для футболістів у Львові. Місцевий стадіон "Скіф", кажуть правоохоронці, спочатку розпочинав будувати місцевий університет фізичної культури. Гроші на реконструкцію виділяли справно, а от арена лишалася несправною. На додачу, той-таки підрядник суттєво завищував вартість робіт. Майже 200 тисяч гривень узяли за ремонт метро в Харкові.
Приватна компанія мала укріпити ґрунт на одній зі станцій. Однак, жоден будівельник на об'єкт так і не дійшов. Та ще більше резонансних справ, кажуть правоохоронці, чекають свого розгляду в судах. Якщо провину махлярів таки доведуть, то три-п'ять років вони трудитимуться безкоштовно у місцях позбавлення волі.