Пекін-2008. Десятий день приніс нашій збірній дві бронзи

Сергей Шемшученко — 18 серпня 2008, 21:34

Олександр Воробйов здобув бронзову нагороду у фіналі вправ на кільцях. Наш спортсмен набрав 16.325 балів, поступившись лише господарям змагань Янг Вею, який отримав 16.425, та Чень Ібіну (16.600). Змагання на Олімпійських іграх Олександр розпочав ще 9 серпня, коли пройшов кваліфікацію саме на цьому снаряді. У фінал він кваліфікувався з третьою сумою - 16,250, пропустивши вперед лише китайця Чень Ібіна (6.525) і болгарина Йордана Йовчева (16,275).

Через годину після Олександра змагатися на брусах вийшли наші дівчата, але, на жаль, не змогли втрутитися в розподіл медалей. Анастасія Коваль стала п'ятою з результатом 16.375 , а Дарія Згоба - восьма з 14.875 . Перемогла китаянка Хе Кексін з результатом 16.725 , друга абсолютна чемпіонка олімпіади американка Настя Люкін (16.725 ), третя китаянка Їлін Янг (16.650 )

В`ячеслав Глазков. Фото АР
Досягла свого метальниця диску Олена Антонова. Свій "бронзовий" результат українка здобула у п`ятій спробі. При цьому українка встановила особистий рекорд, пославши снаряд на 62.59 метра. Порадували також легкоатлети Віктор Кузнєцов, який кваліфікувався у фінал змагань з потрійного стрибку, Анастасія Рабченюк, яка пробилася до фіналу у бігу на 400 метрів з бар`єрами.

Серед успіхів українських спортсменів треба відмітити вихід у півфінали боксерів Василя Ломаченка (57 кг) та супертяжа В`ячеслава Глазкова. Ломаченко очікувано переміг Лі Янга із розгромним рахунком 12:3, а Глазков здолав алжирського суперника 10:4. Хлопці вже забезпечили собі бронзові нагороди, проте налаштовані змагатися за золото.

Вдало розпочали виступи українки у настільному тенісі. І Тетяна В`ячеслава ГлазковаСорочинська, і Маргарита Песоцька здолали своїх суперниць у попередньому етапі. Юрій Чебан пробився до півфіналу у веслування в одиночному каное на дистанцію 1000 метрів, а Руслан Джалілов та Петро Крук вийшли до півфіналу у двійці-каное. Також вдало виступив Ілля Кваша, який вийшов до півфіналу зі стрибків у воду з 3-метрового трампліна.

До невдач варто віднести результат Михайла Книша, який у першому раунді бігу на 400 м не зміг пробитися до наступного етапу змагань. Метальниці молота Ірина Секачова, Інна Саєнко та Ірина Новожилова не здолали кваліфікаційний етап змагань. Невдало виступили Віктор Ястребов та Микола Саволайнен у потрібному стрибку, а Ігор Бодров у першому раунді бігу на 200 м на зміг пройти далі. На жаль, не поборолася за нагороди і наша представниця у триатлоні Юлія Сапунова.

Олександр Воробйов (праворуч) на п'єдесталі пошани. Фото АР
Відносною невдачею можна назвати і виступ вчорашньої бронзової призерки у гонці переслідуванні Лесі Калітовської. У гонці за очками вона показала п'ятий результат. Також не змогли поборотися за нагороди у фіналі вправ на брусах Дар'я Згоба та Анастасія Коваль. Згоба посіла останнє восьме місце з 14.875 балами, Коваль виступила краще - 16.375 і п'яте сходинка.

Важкоатлет Ігор Разорьонов посів шосте місце у вазі до 105 кг. Результат українця 410 кг (187 кг - ривок + 223 кг - поштовх). Олена Мовчан посіла четверте місце у фіналі зі стрибків на батуті на Олімпіаді в Пекіні. Результат українки - 36.60 бала. Легкоатлетка Юлія Кревсун посіла сьоме місце у фіналі в бігу на 800 метрів з часом 1:58.73.

На технічному етапі змагань серед дуетів з синхронного плавання наші Дар'я Юшко та Ксенія Сидоренко показали восьмий результат з балом 46.084.

Андрій Шафранюк та Павло Калінчев у п'ятому заїзді класу "торнадо" завершили змагання на останньому 15 місці із відставанням від лідерів на 4.31 хв. Шостий етап наші спортсмени завершили одинадцятими, відставши від першої пари на 1.46 хв. На сьомій ділянці українці прийшли дванадцятими, відставання - 2.57.

Ольга Маслівець, фото AVP
Ольга Маслівець, яка вчора досить успішно пройшла два етапи у класі RS:X (віндсерфінг), сьогодні фінішувала у ще трьох. Восьмий заїзд приніс Ользі 12 місце та 8:16 хв. відставання від лідера Софії Клепацької з Польщі, на дев'ятому етапі українка так само стала дванадцятою (відставання 3:03). У загальному заліку Маслівець перебуває на восьмій позиції і має реальні шанси виступити у фіналі.

Максим Оберемко, який виступає у класі RS:X, на восьмому старті був дискваліфікований. Наступний етап був успішнішим для українця - він завершив змагання на 11 місці, відставши від лідера на 3:05 хв. Завтра у Оберемка останній етап. Фінал відбудеться 20 серпня.