Пекін-2008. День восьмий - український тріумф

Сергей Шемшученко — 16 серпня 2008, 17:29

Медалістами стали багатоборки Наталія Добринська (золото) та Людмила Блонська (срібло), стрілок Олександр Петрів (золото), важкоатлетка Ольга Коробка (срібло) та борчиня Іріні Мерлені (бронза).

Багатоборство

Вчора на 100 м з бар'єрами найкращий час у своєму старті показала Добринська - 13.44, що принесло їй 1059 очок. Людмила Блонська у своєму забігу теж була першою - 13.31 і 1078 очок. Ще одна українка Ганна Мельниченко стала шостою із часом 13.52 хв. (1047 очок).

У стрибках у висоту найкращою з наших співвітчизниць була Людмила, яка взяла висоту 1.86 м. Наталія та Ганна показали результат 1.80 м.

Після двох етапів сподіватися доводилося на успішний виступ Людмили Блонської, на яку перед Олімпіадою були найбільші сподівання. Так, після другого етапу Людмила посідала 3-є місце (2132 очка), Добринська - 10-а (2037), а Мельниченко - 12-а (2025).

Людмила Блонська, фото АР
Проте вже третій вид змагань кардинально змінив розташування спортсменок. Наталія Добринська, добре кинувши ядро (17.29), вийшла на перше місце, Людмила Блонська опинилася на четвертому місці. Четверта вправа була не такою вдалою для Добринської - після двохсотметрівки вона посіла друге місце у загальному заліку, а Людмила Блонська стала п'ятою.

Сьогоднішній день став тріумфальним для наших спортсменок. У стрибках ку довжину найкращий результат показала українка Наталія Добринська 6.63 м, що дозволило їй посісти перший рядок. Людмила Блонська та Ганна Мельниченко показали результати 6.48 м .та 6.40 м відповідно.

Після п'ятого етапу між нашими Добринською і Блонською на другому місці опинилася американка Хіліс Фоунтейн. Вона конкурувала з українками до кінця змагань.

Кидання спису закріпило лідерство Наталії Добринської. Людмила Блонська втримал третю сходинку і впритул наблизилася до Фоунтейн (6 балів).

Вісімсотметрівка мала остаточно визначити розподіл медалей. Добринська долає дистанцію за 2:17.72, Блонська за - 2:09.44, Фоунтейн - 2:15.45, що дозволяє Людмилі Блонській виграти срібло.

Отже, золото у Наталії Добринської (6733 очка), срібло у Людмили Блонської (6700), бронза у Хіліс Фоунтейн (6619). Ганна Мельниченко стала п'ятнадцятою (6165).

Стрільба

Олександр Петрів. Фото АР
Українець Олександр Петрів виграв золоту медаль у стрільбі зі швидкострільного пістолета на 25 метрів. Результат українця 780.2 став новим олімпійським рекордом у цій дисципліні. Ще один українець Роман Бондарук 776.6 посів шосту сходинку.

У змаганнях зі скіту Микола Мільчев не зміг пробитися до фіналу. У кваліфікації він посів 32-у сходинку з результатом 109 очків.

Важка атлетика

У ваговій категорії понад 75 кг серед жінок українка Ольга Коробка виборола срібну нагороду Олімпійських Ігор. Її результат - 277 кг у сумі (124 кг у ривку і 153 у поштовху). Чемпіонкою стала кореянка Янг Міран, яка встановила новий світовий рекорд у сумі (326 кг), а також окремо у ривку (140 кг), і у поштовху (186 кг).

Бронза у Марії Грабовецької з Казахстану (120+170). Українка Юлія Довгаль з результатом 118+140 посіла сьоме місце.

Боротьба

Українка Іріні Мерлені здобула бронзу у ваговій категорії до 48 кг. У сутичці за 3-є місце наша співвітчизниця перемогла американку Кларіссу Чун. А до цього вона здолала китаянку Хіаомей Лі.

А чемпіонкою у цій дисципліні стала Керол Хюнх з Канада, яка у фіналі здолала кривдницю Ірини японку Чіхару Ічо. Ще одну бронзу здобула Марія Стаднік з Азербайджану.

Інша представниця України Наталія Синшин у ваговій категорії до 55 кг поступилася уже у своєму першому поєдинку. Кривдницею українки стала американка Маррсі ван Дюсен.

Плавання

Український плавець Андрій Сердінов у фіналі 100-метрівки баттерфляєм посів 7-е місце з часом 51.59 сек. А чемпіоном тут став американська жива легенда плавання Майкл Фелпс з новим олімпійським рекордом - 50.58.

Легка атлетика

Український легкоатлет Андрій Ковенко показав 24-ий результат у спортивній ходьбі на 20 км. Його час - 1:22:59. А олімпійським чемпіоном став росіянин Валєрій Борчін із часом 1:19:01.

Українська легкоатлетка Наталія Кущ не змогла пройти кваліфікацію у стрибках з жердиною. Її результат - 4.15 м.

Український метальник диску Олексій Семенов посів у своїй підгрупі 13-е місце і не зміг пройти далі у змаганнях. Він показав результат 60.18 м.

Українка Антоніна Єфремова дуже невдало пробігла дистанцію 400 м серед жінок і посіла останнє шосте місце у своєму забігу. Час Антоніни - 53.22 сек.

Наталія Погребняк не зважаючи на те, що зайняла у своєму забігу 4-е місце (далі проходило троє), але з часом 11.60 сек. вона стала однією з десяти найшвидших серед інших місць і пройшла до другого етапу змагань, де показала ще кращий час 11.55. Проте цього вистачило лише на 8-е місце у своєму забігу.

Іріні Мерлені (у червоному тріко). Фото НОК
Українська легкоатлетка Юлія Кревсун вийшла до фіналу забігу на 800 м з 3-ої позиції. Вона показала час 1:57.32, що на 0.04 гірше, ніж кращий результат півфіналу. Інша українка Тетяна Петлюк не пройшла до фіналу. Вона показала у своєму забігу 4-ий результат з часом 1:59.27. Фінальний забіг пройде 18 серпня.

У стрибках у довжину українець Андрій Макарчев у своїй підгрупі зайняв 12-е місце і цього виявилося замало, щоб пройти далі. Результат Андрія - 7.77 м.

Батут

Українка Олена Мовчан вийшла до фіналу у стрибках на батуті. У кваліфікації вона показала 6-ий результат і набрала 64.80 балів.

У чоловічих змаганнях Юрій Нікітін пройшов до фіналу. У кваліфікації Юрій зайняв 4-е місце із результатом 70.70 балів.

Веслування

Українська парна четвірка у складі Сергія Гриня, Володимира Павловського, Олега Ликова та Сергія Білоущенка у "втішному фіналі" посіла 2-е місце, а, отже, 8-е місце на Олімпіаді у своїй дисципліні. Вони показали час 5:47.89.

Велотрек

Володимир Дюдя в індивідуальній гонці-переслідування показав 5-ий результат у півфіналі і не зможе поборотися за нагороди. Час Володимира - 4:22.471.

Українка Леся Калітовська у півфіналі в індивідуальній гонці-переслідування серед жінок показала час 3:31.758 і завтра побореться за бронзову медаль із Елісон Шенкс з Нової Зеландії.

Українець Андрій Винокуров не зміг пробитися до другого раунду "Кейріну". Андрій у першому посів четверте місце у другому заїзді і цього виявилося замало, щоб продовжити змагання.

У змаганнях з гонки за очками український спортсмен Володимир Рибін посів 14 місце.

Теніс

Олена та Катерина Бондаренко зіграли півфінальний матч з тенісу проти сестер Вільямс. Перший сет закінчився 6:4 на користь українок, а у другому з таким же рахунком перемогли американки. У третьому вирішальному сеті Олена та Катерина здалися без особливого супротиву 1:6. Завтра українки зіграють матч за 3-є місце з китайською парою Ян Зі/ Джерг Джей.

Бокс

Український боксер Георгій Чигаєв у ваговій категорії до 48 кг програв кубинцю Ямпієру Хернандезу з рахунком 3:21. Таким чином Георгій припинив боротьбу на Олімпіаді в одній восьмій фіналу. Інший українець Сергій Дерев'янченко не зміг подолати кубинця Еміліо Корреа Бейокса (4:18) в одній восьмій фіналу у ваговій категорії до 75 кг.

Стрибки у воду

У сьогоднішньому півфіналі зі стрибків у воду з триметрового трампліну українка Олена Федорова кваліфікувалася у фінал. Олена набрала 329.10 очок, показавши шостий результат.

Після восьми днів змагань Україна має 5 золотих, 2 срібні та 5 бронзових нагород та посідає десяте місце у загальному заліку: