Київський шаховий клуб хоче "підписати" Пономарьова
Українська команда PVK Kiev Chess, яка здобула на Клубному чемпіонаті Європи третє місце, під час прес-конференції поділилася своїми враженнями від змагань і планами на найближчє майбутнє.
Українці Сергій Карякін, Захар Єфіменко, Олександр Арещенко, Євген Мірошниченко і Володимир Баклан, а також "легіонери" росіянин Дмитро Яковенко, американець Олександр Оніщук і словенець Олександр Бєлявський - досягли однозначно непересічного успіху. Адже рівень турніру був дуже високий - у ньому брали участь 64 шахісти з першої сотні світового рейтингу ФІДЕ.
"Якщо проводити аналогії з футболом - це за великим рахунком Ліга Чемпіонів, - вважає президент команди PVK Kiev Chess і президент Федерації шахів м. Києва Павло Куфтирєв. - Шахи один з небагатьох видів спорту, де Україна бореться за перші місця в світі у клубних змаганнях".
"У складі нашої команди майже всі шахісти з України. У нас був "легіонер" - Дмитро Яковенко з Росії, що також є серйозним досягненням - уперше не українські шахісти є "легіонерами", а навпаки росіянин з першої 20-ки рейтингу грав за українську команду".
"Ми мали досить сильних конкурентів. - розповідає капітан команди Володимир Баклан. - Сім турів, на мою думку, - це замало для таких змагань. Наша команда грала три матчі з основними конкурентами, а переможець URAL Sverdlovskaya - тільки два. Так що на результат досить сильно впливає жеребкування".
"Але ми вистояли в цих важких матчах - 4 перемоги і 2 нічиї - це чудовий результат" - переконаний Баклан. "За рейтингом ми були п'ятими, і третє місце - це успіх для нашої команди. Якби ми посіли перше місце в нас не було б стимулу рости далі. А так нам ще є чого прагнути".
"Звичайно, наше завдання на наступний рік - перше місце в Європі. Ми будемо ставити таке завдання, будемо до нього йти, хоча воно дуже складне" - розповідає Павло Куфтирєв.
Президент команди PVK Kiev Chess і президент Федерації шахів м. Києва Павло Куфтирєв. Фото Champion.com.ua |
"Зараз ми хочемо підсилити клуб. Причому наш пріоритет - це українські шахісти". Павло Куфтирєв зробив офіційну пропозицію Руслану Пономарьову, який також був присутній на прес-конференції, підсилити київську команду. "Я вважаю, що зв'язка Пономарьов-Карякін має привести до перемоги на наступному чемпіонаті Європи". Також він радий був би бачити у команді харків'янина Павла Ельянова, який цьогоріч грав за ізраїльський Ashdod Illit Chess Club, та Василя Іванчука і Андрія Волокітіна, які виступали за російський TPS Saransk. "Я сподіваюсь, що хтось із них гратиме за нашу команду" - впевнений він.
Руслан Пономарьов цього року виступав за іспанську команду Linex Magic, яка торік стала чемпіоном. "Я мав перед ними зобов'язання, - розповідає він. - Я грав на другій дошці. Мені здається, що виступив досить гідно - здобув 5 очок із 7, без поразок".
"Якщо проаналізувати наші матчі, то ми не виграли тільки ті зустрічі, де грали українські шахісти (окрім матчу з OSG Baden-Baden e.V.) - продовжує президент київського клубу. - У другому турі ми грали з ізраїльським Ashdod Illit Chess Club, за який виступали Ельянов і Моїсеєнко, - ми зіграли унічию у напруженій боротьбі. У останньому турі ми грали з TPS Saransk, де на першій дошці грав Іванчук, який переграв Карякіна, а на другій Волокітін, який зіграв унічию. Тобто, за великим рахунком, ми фактично не посіли перше-друге місце виключно через українських шахістів. Що зайвий раз доводить силу нашої шахової школи".
Керівництво клубу підкреслює, що в Україні майже цілком відсутня державна програма розвитку цього виду спорту. Деякі кроки у справі популяризації шахів планується здійснити власними силами, зокрема вивести шахи на телебачення.
Капітан команди PVK Kiev Chess Володимир Баклан. Фото Champion.com.ua |
"Ми плануємо до кінця цього року, або на початку наступного, провести матч-реванш з харківською "Юракадемією". І можливо вперше в Україні вийти у шахових видах спорту на телебачення. Показати, що це все може виглядати красиво і цікаво, що в нас є глядацький потенціал. Наш так званий офіційний матч чемпіонів з тією ж "Юракадемію", який відбувся у березні, зібрав у Інтернеті глядацьку аудиторію близько 30 тис. Тобто у нас є своя аудиторія, і цілком можливо, що трансляція такого матчу буде цілком придатна для телебачення" - розповідає Володимир Баклан.
Павло Куфтирєв вважає, що трансляції швидких шахів з контролем часу 25-30 хвилин, або бліц - 5 хвилин - цілком "телевізійні" шоу. Як вдалий приклад подібних трансляцій він наводить серії турнірів із швидких шахів, які демонстрував телеканал Eurosport за підтримки Гаррі Каспарова і корпорації Intel.
"Спроба вивести шахи у телевізійний ефір цілком реальна, і я сподіваюся, що нам це вдасться" - впевнений Куфтирєв. Вже проведені попередні переговори з керівництвом телеканалу "Київ".