Київ і Донецьк мають проблеми з готелями?
Станом на 6 травня 2009 року, дефіцит готельних номерів до Євро-2012 в Україні складає 4424 апартаменти. Про це йдеться у звіті, який направили в Кабінет Міністрів керівники міст, які претендують на проведення ЧЄ. У документі враховані тільки ті готелі, власники яких вже підписали відповідні зобов`язання перед компанією TUI Travel PLC - агентством, що відповідає за готельне обслуговування в рамках УЕФА Євро-2012.
Лідером за кількістю готельних номерів є Львів, який перевиконав вимоги УЄФА на 581 апартамент (всього - 3126 номер). Проте експерти відзначають, що лідерство галичан в деякій мірі є віртуальним.
"У перелік готелів регіону включені не тільки готелі Львівської, але і довколишніх областей - Івано-Франківської і Волинської. На сам Львів доводиться всього близько 40% вказаної у звіті кількості номерів. «Є серйозна загроза того, що західноєвропейські вболівальники остерігатимуться їхати на матч і жити при цьому далеко від міста його проведення", - вважає Антон Горішняк, директор аналітичного агентства Євромоніторинг-XXI.
За Львовом по забезпеченню гостей Євро-2012 готелями йде Харків, який гарантував TUI Travel PLC 2983 номери. Слобожанщина так постаралася, що у результаті змогла надати на 218 номерів більше, ніж того вимагає УЄФА.
"Харківська влада зволікала з вирішенням питання з готелями до останньої хвилини, але встигла вскочити в останній вагон, і задовольнити УЄФА" - коментує пан Горішняк
Сусідній Дніпропетровськ, у свою чергу, рапортував про готовність 2683 номерів, що на 153 апартаменти більше необхідної кількості. Експерти акцентують увагу на тому, що брак номерів регіон надолужив за рахунок п`ятизіркових готелів.
"У Дніпропетровську досить відповідально підійшли до вирішення "готельного" питання, сьогодні там повним ходом йде будівництво нових суперсучасних готелів категорій 4 зірки і 5 зірок. Більш того, дніпропетровські інвестори навіть оголосили про готовність частково допомогти Донецьку зі спорудденням нових готелів", - відзначає експерт
Неоднозначною є ситуація в Одесі, яка, маючи статус курортного міста, змогла гарантувати тільки 2631 номер і ледве-ледве дотягла до нормативу УЄФА (всього на 6 апартаментів більше кількості, яку вимагає УЄФА).
"Проблема Одеси не стільки в кількості, скільки в якості номерного фонду, адже більшість готелів міста були споруджені у минулому і позаминулому століттях", - пояснює директор аналітичного центру Євромоніторинг-XXI.
В той же час, в цілому загальна ситуація з готовністю готельного господарства по країні залишається дуже важкою. Дефіцит номерів складає 4424 номери: 2026 апартаментів у Донецьку і 3356 - в Києві. Причому столиця Донбасу, на думку експертів, знаходиться у важчій ситуації.
"Без Києва чемпіонату не буде, тому до спорудження нових готелів у столиці підключаться не тільки приватні інвестори, але і держава. А ось за Донецьк тривожно, адже до недавнього часу це місто сприймалося як найбільш підготовлене до Євро-2012, а картина по готелях серйозно знижує шанси столиці Донбасу", - вважає пан Горішняк.