Безсонова зібрала все домашнє золото
Цього року Києву поталанило - двічі на рік він приймав великі турніри з художньої гімнастки. Окрім традиційного весняного "Кубка Дерюгіної" київський Палац спорту цими вихідними приймав ще й етап Кубка світу.
Для українських художниць він був особливим - останньою перевіркою сил перед чемпіонатом світу в Японії.
І дівчата використали його на повну.
Ганна Безсонова стала абсолютною переможницею турніру. За відсутності своєї головної конкурентки, олімпійської чемпіонки Євгенії Канаєвої українка, незважаючи навіть на огріхи в виконанні вправ , була недосяжною для конкуренток.
І це при тому, що Безсонова виступала на змаганнях з новими композиціями зі скакалкою і стрічкою.
Друге місце в багатоборстві дісталось росіянці Ользі Капрановій, незважаючи на традиційні для неї втрати предмета. Третьою стала болгарка Сільвія Мітєва.
Саме результати Мітєвої і українки Аліни Максименко стали головною несподіванкою турніру. Адже цьогорічні дебютантки великих змагань потіснили іменитих і титулованих учасниць олімпіади - Алію Юсупову і Ірину Різенсон - і розіграли між собою бронзу в багатоборстві.
Аліна Максименко на повну заявила про себе в Києві. Фото Reuters |
У кваліфікації (багатоборстві) Максименко у трьох видах йшла третьою, а в останньому все ж поступилася болгарці. П'ятою стала Юсупова, шостою Різенсон.
Можливо, в змаганнях додалось би інтриги, якби на Кубок до Києва приїхали білоруски, але вони за тиждень приймають аналогічний етап, і столицю України проігнорували.
Натомість київська публіка побачила представниць таких екзотичних для "художки" країн як Естонія, Норвегія, Кіпр, Малайзія і... ПАР. Так само були малазійка і єгиптянка і серед суддів.
Втім не лякайтесь - у всіх цих країнах сумлінно працюють тренери з колишнього СРСР, а гімнастки з ПАР навіть їздять на стажування в школу Дерюгіних. Хоча змагатися їм все таки краще з молодшою групою української школи.
До фіналів екзотичні гімнастки звісно не пробилися і за медалі київського етапу кубка світу змагалися українки Безсонова і Максименко, росіянки Капранова, Дмітрієва і Луконіна, болгарки Мітєва і Мінчєва, казашка Юсупова, азербайджанка Гурбанова та ізраїльтянка Різенсон. Останній, до речі, можна було давати приз глядацьких симпатій, адже вона зривала другі за величиною овації після Безсонової.
А ось росіянці Капроновій доводилось виступати якщо не в гробовій тиші, то лише під вигуки підтримки представників російської збірної. Можливо, сам з цим пов'язано те, що Ольга фактично встановила антирекорд змагань зі втрати предметів.
Результати
Стрічка
1 Безсонова (Україна) - 28 балів.
2. Максименко (Україна) - 27,6
3. Карпанова - 26,2
У цьому виді Безсонова продемонструвала нову композицію під запальні українські танці. Незважаючи на те, що композиція зовсім нова, а темп її дуже високий, українка була неперевершеною.
Обруч.
- Безсонова (Україна) - 27,8
- Капранова (Росія) - 27,6
- Мітєва (Болгарія) - 27,450
- Максименко (Україна) - 27,150
Цьогорічна композиція Безсонової з обручем виглядає не так шедеврально як попердня на музику з "Аврори". До того ж ефект від неї був змазаний тим, що Аня випустила предмет. В Києві це не позначилося на оцінках, але на чемпіонаті світу судді будуть значно прискіпливішими.
М'яч .
- Безсонова (Україна) - 28,3
- Мітєва (Болгарія) - 27,5
- Максименко (Україна) - 26,6
Виступи з м'ячем стали найбільш драматичними для учасниць. Ні Алія Юсопова, ні Анна Гурбанова, ні юна росіянка Яна Луконіна не обійшлися без втрати предмета. Але найбільш драматичним став виступ Ольги Капранової, у якої м'яч не тільки впав, але й викотився за майданчик. Це вбило фінал композиції росіянки, тому її драматичне падіння повністю передало настрій гімнастки. Оцінка - 24,150 - жодних шансів на медаль.
Ольга Капранова. Щастя було не довгим. Фото АР |
Першій приборкати м'яч вдалося Ірині Різенсон. Але виступи Максименко, Мітєвої і Безсонової були переконливішими. Особливо радувала Аня, якій композиція вдавалася до останнього акорду - досі гімнастці не могла завершити в музику останню складну стійку. Але в Києві вдалося все. І 28,3 - найвищий бал дня.
Стрічка.
1 Безсонова (Україна) - 28.
2. Різенсон (Ізраїль) - 26,3
3. Юсупова (Казахстан) - 26,125
Лише в останньому фіналі дня Юсуповій і Різенсон вдалося довести, що є ще порох в порохівницях і вони ще можуть змагатися за медалі. Особливо київській публіці сподобалась композиція Ірини під добре знайомі "bessame mucho". Сільвія Мітєва, яка в суботу завдяки вправі зі стрічкою стала третьою, у неділю зав'язала її в вузол і показала лише шостий результат. Не надто сподобалось суддям і танго з фільму "Мулен руж" від Максименко - четвертий результат.
А ось Карміна бурана з демонічного фільму "Омен" у виконані Анни Безсоновї була неперевершеною. І хоч Аня і заплуталась трохи в стрічці, на оцінку це майже не вплинуло.
Демонічні образи Ані до лиця. Фото АР |
Всe золоті запаси Кубка світу залишилися в Києві. А Безсонова їхатиме до Японії на чемпіонат світу упевнена в своїх силах і з хорошим настроєм.