4:0 57:56 Сушинський (Терещенко) - у порожні ворота
57:56 воротар збірної Фінляндії повертається у ворота
57:56 вилучення на 2 хв. - Йокінен (Фінляндія)

Воротарі: Набоков 23/23 - Бекстрем 23/26

В атаці Олександр Овечкін
4:0
57:56 Сушинський (Терещенко) - у порожні ворота

Відеоогляд гри:

Збірна Росія закидала шайби у кожному періоді, продемонструвавши майстерність, гнучкість та непробивний захист. У свою чергу збірна Фінляндії, здавалося, психологічно не була готова до гри, що проявилося, зокрема, у двох командних штрафах за перебування на льоду більшої кількості гравців, ніж дозволено.

В'ячеслав Биков, тренер збірної Росії:
- Наша команда грала дисципліновано та організовано. Це й вивело нас у фінал.

Саку Койву, капітан збірної Фінляндії:
- Росія використала наші помилки у перших двох періодах і дуже сильно зіграла у захисті.

Євгеній Набоков вдруге поспіль відстояв на ноль, відбивши 23 кидки. Ніклас Бекстрем відбив стільки ж.

Гравці обох команд нервували на початку гри.

Росія відкрила рахунок у швидкій контратаці, коли "вашингтонська трійка" миттєво вийшла зі своєї зони 3 проти 1 і Сергій Федоров після передач Овечкіна та Сьоміна закинув шайбу у ворота Нікласа Бекстрема над його правим щитком.

Під час гри у більшості Туомо Рууту агресивно зіграв за воротами російської команди і віддав передачу на неприкритого Йуссі Йокінена. Це був кращий момент для збірної Фінляндії у першому періоді, але Євгеній Набоков зіграв відмінно.

На цю гру В'ячеслав Биков знову об'єднав "казанську трійку" Морозов - Заріпов - Зиновьєв. У швидкій атаці у другому періоді вони розірвали фінський захист, Андрій Марков вивів Деніса Заріпова на ударну позицію біля лівої від Бекстрема точки вкидання і Заріпов подвоїв рахунок.

У збірної Фінляндії був шанс закинути шайбу, але Євгеній Набоков у падінні зупинив Мікко Койву.

Хоча гра проходила на високих швидкостях, у третьому періоді фінни ще більше підвищили темп.

Рууту прорвався до воріт, впав і в'їхав у Набокова, стурбувавши російських фанів - Росія на цьому чемпіонаті вже втратила двох воротарів через травми. Фіннам був потрібен гол, але Набоков грав дуже впевнено.

У середині третього періоду фінни двічі отримували командний штраф за зайвого гравця на майданчику. За 17 секунд до завершення другого покарання Олексій Морозов кинув з місця правого вкидання між ніг Бекстрема, встановивши рахунок 3:0.

Фінни прибрали воротаря і отримали четверту шайбу. Збірна Росії завершувала матч у більшості під безперервне скандування "Росія! Росія!".

Останнього разу Росія грала у фіналі 2002 року, програвши Словаччині 3-4.

Олександр Овечкін, нападник збірної Росії:
- Минулого року ми наробили багато помилок і не виграли чемпіонат. Цього разу ми не хочемо робити такі помилки.

Фінляндія втретє поспіль завойовує медалі на чемпіонатах світу. Вони посіли друге місце минулого року, а 2006 року були бронзовими призерами.