Лігу народили без Суркісів та Коломойського
Здається, у футболі здоровий глузд все таки існує. Принаймні місцями. Ні, я не про власне трав'яний газон, колись шкіряні м'ячі і сильних та інколи мужніх чоловіків. Я про те, чим український футбол живе між двома таймами гри - інтриги, кулуарні домовленості, "робота" із суддями.
Навіть вибагливому вболівальнику пристрасті довкола обрання президента прем'єр-ліги стали вже пісною стравою, адже все, що повторюється, колись таки набридає.
Добре, що у нашому випадку, схоже, не повториться баскетбольний варіант. Коли кілька незгідних клубів (за якими стоять усього три людини) зможуть зробити з одного чемпіонату два. Власне, варто уточнити - лінія вододілу у нашому спорті №1 останнім часом йде не між Суркісами та Ахметовим, а між Коломойським з Суркісами та більшістю інших клубів. Втім, до першої "групи" долучився Олександр Ярославський з "Металіста", місто якого нещодавно отримало право на проведення Євро-2012.
Саме клуби Ігоря Коломойського ("Дніпро", "Кривбас" та "Арсенал"), братів Суркісів ("Динамо") та Ярославського ("Металіст") бойкотували обрання легітимного президента вищого дивізіону. Інші одинадцять команд "вишки" представників делегували. І керівника обрали - Віталій Данілов позбувся приставки в.о. та став повноправним президентом ліги.
Позицію Коломойського, Суркіса та Ярославського підтримав екс-власник "Арсеналу" Вадим Рабінович (який, схоже, проміняв клуб на підтримку дніпропетровського магната у процесі визначення керівника ліги). Ще перед засіданням він розважив ще свіжих і незаморених багатогодинним очікуванням журналістів, що зібрання клубів у столичному готелі "Хайат" є нелегітимним.
Цю ж позицію він підтвердив і після виступу перед наявним кворумом клубів - Рабінович зняв кандидатуру, пояснивши це "невідповідністю своє програми", адже він, мовляв, хоче скоротити зарплати працівників прем'єр-ліги до 3000 гривень на місяць.
Окрім Рабіновича, на боці Коломойського опинився керівник національної асоціації Григорій Суркіс, слово якого важить чи не найбільше в усьому, що стосується найпопулярнішої гри.
До речі, за словами Данілова, вибори президента ліги відбувалися на альтернативній основі - голландець Кріс Вертс нібито не відмовлявся від своєї кандидатури, але не зміг бути присутнім через відрядження у Африку. Рабінович, як відомо, свою кандидатуру зняв.
До перших виборів президента Ліги без в.о. не став долучатися і Григорій Суркіс. Можливо, він як і його молодший брат, вирішив з'їздити до прохолодних Альп, де катають м'яч столичні улюбленці.
Однак, чим би не пояснювала ця п'ятірка свою відсутність, рішення одинадцяти клубів є і у Данілова починається гаряча пора. Треба затвердити регламент змагань, вирішити долю ліміту на легіонерів (ФФУ - за шість, ПЛ - за сім іноземців ще на два роки), провести спонсорські тендери, сформувати єдиний телевізійний пул. А тут ще на носі засідання адміністративного окружного суду міста Києва за позовом Коломойського щодо ліквідації Ліги...
Думки учасників "хаятівських" зборів читайте на нашому сайті згодом.