Геллер: Навіщо грати, якщо можна працювати з суддями?
Футбольний арбітраж в Україні є необ'єктивним, а судді допомагають "Динамо".
Про це заявив президент луганської "Зорі" Євген Геллер в інтерв'ю "Сегодня".
"Думаю, практично будь-який клуб після матчів з "Динамо" може зробити відповідні висновки. І проблема не тільки в "Динамо". Коли судді в одному матчі хочуть підсудити одній з команд, то в наступному поєдинку, незважаючи на те, що вони начебто і хочуть чесно працювати, у них не виходить", - каже Геллер.
"А матч з "Динамо" ... Можна не побачити одну людину в положенні "поза грою", але коли їх там двоє і третій ще забігає ... Боковий суддя стоїть саме на лінії, бачить це і не піднімає прапорець ... У цей момент гра поламалася, бо футболісти "Динамо" зрозуміли, що вони виграють у будь-якому випадку", - вважає президент "Зорі"
Крім того, Геллер розповів, чому лайнсмен у цьому епізоді не підняв прапорець.
"Його мотивація дуже проста. Якщо суддів призначає ФФУ і грає команда президента федерації. Думаю, дуже просто простежити лінію, чому це відбувається. Взяти ситуацію з Девічем. Визначили, що його вилучення несправедливе, але йому все одно не дозволяють вийти на поле, тому що КДК, бачте, вирішив, що суддя несправедливо, але не досить несправедливо оцінив цю ситуацію", - каже президент "Зорі".
"Це маячня. Звідси можна зробити висновок, чому так відбувається. З однієї простої причини - Суркіс хоче, щоб його команда посіла перше місце, потрапила в Лігу чемпіонів, отримала винагороду, а зараз за потрапляння в груповий турнір ЛЧ надається $ 10 млн", - вважає Геллер.
Також Геллер наголосив, що "суддівський комітет міг би бути взагалі незалежним - окрема організація, куди надходять гроші від клубів. Але при цьому клуби не призначають суддів".
"Якщо вже навіть пан Ярославський, який завжди був прихильником Суркіса, зрозумів, що в одному випадку дружба, а коли команда грає з "Динамо", то про дружбу забувають, то, думаю, ще трохи - і всі клуби одноголосно проголосують за це", - каже президент "Зорі".
Також Геллер прогнозує, що після кількох таких сезонів багато власників клубів відмовляться вкладати гроші.
"Навіщо взагалі витрачати гроші на збори, підготовку футболістів, якщо, як показують останні тури, можна працювати з суддями і футболісти взагалі тоді можуть не грати?", - нарікає Геллер.