Українська правда

ФФУ вимагає запобігати травматизму гравців

Сергей Шемшученко — 3 березня 2010, 15:28

Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко звернувся до футбольних клубів із вимогою прийняття додаткових заходів щодо запобігання травматизму гравців.

Про це йдеться у листі голови Спортивно-медичного комітету ФФУ  на ім'я президентів професіональних футбольних клубів та ліг.

В одному з послань Стороженко вказує на сумну статистику смертності футболістів у світі. Більша частина летальних випадків наставала в результаті зупинки серця та важких травм. Як показали розслідування, принаймні кількох спортсменів можна було врятувати, аби правила техніки безпеки та вимоги до місць змагань були дотримані.

"У зв'язку з цим нагадуємо, що всі місця спортивних тренувань та змагань, згідно вимог МОЗ, обов'язково повинні бути обладнані автоматичними дефібриляторами. Усі спортивні змагання повинні обслуговуватись кваліфікованими лікарями, що пройшли спеціалізацію зі спортивної медицини. Також у місцях проведення футбольних змагань повинна бути присутня бригада невідкладної медичної допомоги", - зокрема, йдеться у листі.

Спортивно-медичний комітет ФФУ 24 березня ц.р. організовує семінар для лікарів футбольних клубів для обміну досвідом, отримання необхідної інформації зі спортивної медицини у футболі.

Стороженко пропонує клубам "взяти під контроль проведення тренувального процесу і змагань з футболу, які дозволяються тільки у разі організації чергування у місці тренування/змагання лікарів клубів, команд, медичних фахівців запрошених за договором, що оснащені необхідними ліками і матеріалами для надання першої медичної допомоги постраждалим при отриманні спортивних травм".

Водночас потрібно "на стадіонах всіх категорій розгорнути пункти надання швидкої медичної допомоги футболістам, офіційним особам і глядачам. Обладнати такі пункти всіма  необхідними лікарськими засобами згідно з регламентними вимогами та вимогами Системи атестації футбольних клубів".

У свою чергу делегатам ФФУ під час виконання властивих інспекційних заходів доручено "вивчити стан справ з питань організації медичної справи на стадіонах країни та інформувати Інспекторський та Спортивно-медичний комітет ФФУ".

Також лікарям клубів, на додаток до раніше скерованих інформаційних листів щодо організації діяльності з попередження раптової смерті на футбольному полі, рекомендується "перевірити проходження всіма футболістами поглибленого кардіологічного обстеження та необхідного запису у медичних книжках футболістів; брати на облік всі травми футболістів, заносити їх після закінчення матчів у рапорт арбітра/делегата, направляти копії рапортів делегатів до Спортивно-медичного комітету ФФУ", пише прес-служба ФФУ.