Усик міг пропустити удар, а потім спрацьовувало його боксерське IQ: Кучер пригадав спаринги з Олександром та свій останній бій в ПАР

За вихід в ринг проти Марко Хука Дмитро Кучер отримав 200 тисяч доларів
1 травня в столиці ПАР Преторії пройде бій за звання чемпіону світу за версією WBC в бріджервейті (до 101,6 кг). Битися за титул будуть 32-річний південноафриканець Кевін Лерена та українець Сергій Радченко.
3 березня 2018 року в ПАР поєдинок проти Кевіна Лерена провів ще один наш земляк Дмитро Кучер. На кону стояв титул чемпіона світу за версією IBO в крузервейті. Це був останній бій Кучера на професійному рингу. Чемпіон розпитав Дмитра про цей поєдинок, його кар'єру та спаринги з Олександром Усиком.
7 років тому Дмитро Кучер поступився в поєдинку з Лерена рішенням суддів. Двоє з них віддали перевагу місцевому боксеру 119:109, а українка, що проживала в Бельгії, Олена Побивайло нарахувала 117:111 на користь Лерена. Дмитро вважає, що показати свої кращі якості в ПАР йому завадила травма коліна.

"Я дуже довго після неї відновлювався, пройшов три операції, – пригадує Кучер. – Тому і погано підготувався до бою. Майже виключив з підготовки біг та стрибки. Якщо ж у боксера виключити ноги, самі розумієте, що втрачається безмежно багато. На той момент я втомився боротися з болем. Це тривало вже довгий час. Розумів, що моя професійна боксерська кар’єра наближається до логічної розв’язки. В першу чергу через травми, адже мені тоді було тiльки 33 роки. Не було заряду. Очі не горіли. Вирішив до бою: якщо програю, закінчую з боксом".
Дмитро зізнається, що декілька тижнів тому йому телефонував Сергій Радченко, який консультувався щодо підготовки до бою з Кевіном Лерена.
"Преторія знаходиться на висоті 1339 метрів над рівнем моря, тож Сергій розпитував, чи варто прилетіти в ПАР заздалегідь і там провести останній етап підготовки до поєдинку, – розповідає Кучер. – В 2018 році я прилетів до Південно-Африканської республіки за місяць до поєдинку. Але тоді мені свою допомогу запропонував Влад Сіренко, який проходив в ПАР свій кемп".
Кучер перепитав Радченко, чи впевнений він, що в Преторії йому нададуть всі умови для тренувань та спаринг-партнерів. Адже в Україні у нього з цим більш-менш налагоджено.
"Свого часу провів в ПАР чотири тижні, але не можу сказати, що мені було легше в рингу, – зізнається Дмитро. – У мене залишилися не дуже добрі спогади з того бою. Тож хочу, щоб Сергій вийшов в ринг у своїй найкращій формі та переміг. Судячи з нашої розмови, він повний сил, енергії та бажання".
До поєдинку з Лерена у Дмитра був 15-місячний простій між боями. Кучер пояснює це відсутністю гарних пропозицій та лікуванням після травми. 19 листопада 2016 року уродженець Вінниці провів бій в Ганновері проти німця Марко Хука. На кону стояв титул чемпіона світу по версії IBO в крузервейті. Кучер програв Хуку суддівським рішенням, але саме за цей поєдинок отримав найбільший гонорар у своїй професійній боксерській кар'єрі – 200 тисяч доларів.
"Звісно, не вся ця сума дісталася мені – уточнює Дмитро. – Зазвичай, нетто виходило близько половини. А конкретніше від 45 до 55 відсотків від повної суми. Решта йшла на сплату податків та гонорарів менеджерам, тренеру та моїй команді. Скільки отримав за бій з Лерена? Не зважаючи, що на кону поєдинку з Кевіном теж був титул IBO, мій гонорар в ПАР склав менше ніж 50 тисяч доларів".
Ще одним відкладеним бонусом, який Кучер отримав після бою з Хуком стало запрошення в тренувальний табір Усика під час підготовки Олександра до бою з… Марко Хуком влітку 2017 року.
"Чи міг я уявити, що через декілька років Усик стане абсолютним чемпіоном в хевівейті? – перепитує Кучер. – Звісно, у 2017 році в це було важко повірити. Олександр тільки починав об’єднувати чемпіонські титули в крузервейті. Але я за нього дуже радий. Перебоксувати Тайсона Ф’юрі на дистанції його ж козирями – це щось неймовірне. І вже 8 років тому можна було відмітити працьовитість та високе боксерське IQ Усика.
В перший день спарингів, поки ми підлаштовувалися один під одного, він міг трохи більше пропустити. Але коли я виходив на спаринг з Сашком на третій-четвертий день – це вже була зовсім інша людина в рингу. Якщо чесно, вже не пам’ятаю, які гонорари тоді сплачувалися нам як спаринг-партнерам, але все було на високому рівні. І умови, і гонорари. Принаймні, мене все влаштовувало. Я працював в тренувальному таборі Усика під час підготовки до двох його боїв. Один раз тренувальний табір був в Конча-Заспі, ще раз в Трускавці".

Ще один світлий спогад Кучера з боксерського минулого – поєдинок з валлійцем Енцо Маккарінеллі, який відбувся 10 червня 2016 року у Великій Британії. На кону бою стояв титул чемпіона Європи в крузервейт, а у своєму попередньому поєдинку Енцо в Москві брутально нокаутував легенду боксу Роя Джонса, який перед боєм отримав російське громадянство.
"З Маккарінеллі все склалося, – зізнається Дмитро. – Був настрій і результат. Коли виходиш в ринг і знаєш, що можеш рухатися, боксувати, нормально дихати, можна багато чого досягти. Я нокаутував Енцо вже в першому раунді. Це були незабутні емоції".
Всього на професійному рингу з 2009-го по 2018 рік Кучер провів 28 боїв. 24 виграв (18 нокаутом), 3 програв і один поєдинок завершив внічию. А після завершення боксерської кар'єри Дмитро кардинально змінив сферу діяльності.
"Зараз займаюсь бізнесом у сфері будівництва, – розповідає Кучер. – Наша компанія надає послуги в комплектації будівельних об'єктів – башти, крани, опалубка. І продаємо, і орендуємо. Я в компанії співвласник. В цій сфері понад три роки. Коли закінчив з боксом, бажання стати тренером не було. Хотів спробувати щось нове".
Максим Розенко, Чемпіон