Євробаскет. Україна - Грузія. Без шансів для команди Фрателло

Сергей Шемшученко — 4 вересня 2011, 18:17

У четвертому матчі першого групового раунду Євробаскету проти команди Грузії національна збірна України показавши у першій половині поєдинку непогану гру, віддала ініціативу супернику, і у підсумку поступилася з рахунком 53:69.

З турнірної точки зору цей матч для підопічних Майка Фрателло мав дуже важливе значення - перемога зробила б нашу команду головним претендентом у групі "D" на останню путівку до наступного раунду змагань. Але ...

Обидва суперники дуже обережно розпочали поєдинок. Свідченням цьому є рахунок, який у середині першої чверті був лише 4:4. Проте кількість допущених помилок грузинської збірної була явно більшою, ніж у наших хлопців. А точні трьохочкові від Печерова, результативні передачі Бертта і два очка із-під кільця від Фесенка в останні секунди, дозволили нашій команді завершити першу чверть з різницею +7.

Другу десятихвилинку українці розпочали ще активніше, і вже в середині чверті гандикап складав уже +10. Проте грузини зуміли переломити хід гри і до перерви зменшили відставання лише до трьох очок.

У третій чверті грузини почували себе взагалі вільно - сконцентрувавши увагу на обороні по зонах, суперники українців завдяки індивідуальним діям свої виконавців вже у перші хвилини вийшли вперед. Цинцадзе влучними трьохочковими кидками робить відрив ще більшим, проте під кінець чверті українці зуміли зібратися і спільними діями Фесенка і Лукашова зменшили відставання - 51:44.

На початку останнього часового відрізку у поєдинку в наших хлопців нічого не виходило в атаці. Натомість суперникові вдалося збільшити перевагу до +15. Наша команда програвала боротьбу під обома щитами, а виснаженість баскетболістів не давала ніяких ілюзій на успіх. Плюс, за чотири хвилини до кінця Дмитро Забірченко отримав дискваліфікуючий фол і залишив майданчик.

Грузія впевнено провела поєдинок і показала українцям, хто саме є основним претендентом на вихід у наступний раунд. Теоретично шанси у команди Майка Фрателло залишаються, але грузини навряд чи програють у завтрашньому матчі проти збірної Болгарії. Тому наступний поєдинок проти команди Бельгії, скоріше за все, для збірної України на турнірі буде останнім.

Грузія - Україна - 69:53 (10:17, 20:16, 21:11, 18:9)

Україна: Стівен Бертт (11 очок + 5 передач), Олексій Печеров (11 очок + 4 підбирання), Кирило Фесенко (7 очок + 4 підбирання + 3 блок-шоти), Сергій Ліщук (7 очок + 3 підбирання).

Грузія: Манучар Маркоїшвілі (14 очок + 5 передач + 3 підбирання), Георгій Цинцадзе (14 очок + 3 підбирання + 3 передачі), Торніке Шенгелія (12 очок + 7 підбирань).