Льюіс Хемілтон - дворазовий чемпіон світу

Сергей Шемшученко — 23 листопада 2014, 18:45

Перемога Ніко Росберга на попередньому Гран Прі в Інтерлагосі ще залишила для нього шанси на чемпіонство у нинішньому сезоні. Німець за підсумками етапу у Бразилії скоротив відставання від Льюіса Хемілтона в особистому заліку до 17 очок. Тому доля чемпіонського титулу вирішувалася саме в Абу-Дабі. І мав цей етап, нагадаємо, окремий фактор - вперше в історії Формули-1 тут нараховувалися подвійні бали.

Росбергу, аби стати чемпіоном, потрібно було виграти Гран Прі Абу-Дабі та сподіватися, що Хемілтон фінішує нижче другого місця. Або ж Ніко завершить гонку у п'ятірці, а британець не зможе дістатися фінішу. Тим більше, що німець напередодні здобув поул-позицію.

Та, на жаль, сталося не так, як гадалося. Інтрига почала чахнути з першого з повороту. Хемілтон упевнено виграв старт, скориставшись заминкою партнера по команді, та надалі не дав засумніватися у своїй перемозі. Окрім того, серйозні проблеми виникли на боліді Росберга ближче до середини гонки. Ніко почав втрачати, а на останніх колах команда навіть покликала його у бокси. Проте, до честі німця, він відповів відмовою та сказав, що хоче завершити цей етап...

Фінішував Росберг лише на 14-й сходинці, пропустивши вперед чимало суперників саме на останніх колах. Однак і після такого фіаско Ніко повів себе надзвичайно стримано та по-джентельменськи - він прийшов та особисто привітав Хемілтона з перемогою!..

Успішно для себе завершила сезон команда Williams. І Феліпе Масса, і Валттері Боттас піднялися на подіум. А перший ще й примусив Хемілтона потривожитися на останніх колах, коли перевзувся на супер-софт і почав відігрувати секунду за секундою. Та все ж гуми не вистачило до кінця, і Льюіс свою перевагу втримав.

Себастьян Феттель свою останню гонку за кермом Red Bull завершив на 8-му місці. Слідом за ним фінішував Фернандо Алонсо, якого Себ змінить у Ferrari. А де ж сам іспанець продовжить кар'єру, наразі все ще невідомо. Потрапив в очки сьогодні і Кімі Райкконен, у якого сезон провальний вийшов. Як і у Скудерії загалом.

Отже, сезон-2014 позаду. Дворазовим чемпіоном Формули-1 став британський пілот Mercedes Льюіс Хемілтон. Зазначимо, що він почав свою кар'єру у Королеві автогонок у 2007 році у складі у складі McLaren. Саме з останньою він у 2008 році завоював перший титул чемпіона світу. Сезон-2012 став для Хемілтона останнім у McLaren, а у 2013 році Льюіс почав виступи за Mercedes.

Нагадаємо, що Mercedes у нинішньому сезоні здобув перемогу й у Кубку конструкторів, зробивши це з дуже відчутною перевагою.