Гран Прі Австралії. Стартову гонку сезону-2017 виграв Феттель, а не Хемілтон

Сергей Шемшученко — 26 березня 2017, 10:09

Стартову гонку 2017 року у класі автоперегонів "Фурмула-1" виграв Себастьян Феттель. І виграв, чесно кажучи, дещо несподівано, адже майже всі були впевнені у перемозі Льюіса Хемілтона. Британець спокійно виграв кваліфікацію у Мельбурні, але от у самій гонці він задовольнився лише другою сходинкою на фініші.

Хемілтон зберіг лідерство і під час старту гонки. Та Феттель відразу ж "сів" на "хвіст" своєму конкуренту. Й обоє буквально за кілька кіл доволі далеко від'їхали від переслідувачів в особі Валттері Боттаса та Кімі Райкконена. Льюїс до того ж почував себе достатньо спокійно, відірвавшись від Себа та не давши тому користуватися системою DRS.

На 18-му колі Хемілтон вирішив заїхати на піт-стоп. І так уже вийшло, що, повернувшись на трасу, він вперся у Макса Ферстаппена. І саме цей момент став вирішальним у даному Гран Прі. Феттель заїхав на зміну гуми на 24-му колі. І виграні секунди на цих колах дозволили йому випередити і Ферстаппена, і Хемілтона.

Було зрозуміло, що Макс не є конкурентом дуету лідерів, адже йому ще потрібно було заїжджати на піт-лейн. Однак саме Ферстаппен, протримавши позаду Хемілтона, як виявилося, вирішив долю етапу.

На 28-му колі Даніель Ріккардо зупинив машину у четвертому повороті через проблеми із силовою установкою та вибув з боротьби. Домашня гонка склалася для австралійця гірше не придумаєш. Після того, як Дані розбив свій болід у кваліфікації, він змушений був стартувати з піт-лейн у гонці. Крім того, стартував він не відразу за пелотоном, а тільки на другому колі. Тому було зрозуміло, що за призові місця Ріккардо не зможе поборотися.

У певний момент Боттас підняв темп, суттєво скоротивши відставання від Хемілтона. Але Льюїс миттєво відповів партнеру по команді та спробував поатакувати трасу, щоб скоротити відставання від Феттеля. Та Себастьян їхав у такому ж темпі, як і Mercedes, із самого початку гонки. І можна впевнено сказати, що Ferrari витримала конкуренцію з Mercedes в Австралії.

Отож, Себастьян виграв Гран Прі Австралії, здобувши 43-ю перемогу у кар'єрі та першу, починаючи із ГП Сінгапура-2015. Хемілтон фінішував другим, а Боттас піднявся на подіум у першій же гонці за Mercedes. Далі фінішу дісталися Райкконен, Ферстаппен, Феліпе Масса, Серхіо Перес і Карлос Сайнс-молодший. Зауважимо також, що очки зуміли набрати Даніїл Квят та Естебан Окон.