Чемпіонат Європи. Ченцова у рапірі стала 15-ою, Нікішин у шпазі - 24-м

Сергей Шемшученко — 17 червня 2013, 14:50

У неділю, 16-го червня, у Загребі стартував чемпіонат Європи з фехтування. У перший день континентальної першості на доріжку вийшли рапіристки й шпажисти.

Про це повідомляє офіційний сайт Національної федерації фехтування України.

У чоловічій шпазі українцям вдалося дістатися лише до 1/16 фіналу. Саме на цій стадії Богдан Нікішин з рахунком 2:3 поступився швейцарцю Фабіану Каутеру, а Олег Соколов програв ізраїльтянину Грігорі Бескін (11:15).

Стадією раніше з боротьби вибули Анатолій Герей і Дмитро Карюченко. Герей не впорався з португальцем Жоа Кордієро (10:15), а Карюченко - з італійцем Енріко Гароццо (11:15).

Переможцем турніру став німець Йорг Фідлер, який розгромив у фіналі француза Даніеля Жерена (15:5).

У змаганнях рапіристок не обійшлося без сюрпризів. 1/16 фіналу у цьому виді зброї можна було назвати зустріччю Україна - Росія, адже відразу трьом українкам довелося змагатися із суперницями з Росії.

Анастасія Московська змогла здобути перемогу над чемпіонкою Європи-2012 Інною Деріглазовою (15:13), а Катерина Ченцова з розривом в один укол виграла у Юлії Бірюкової (15:14).

Не пощастило тільки Ользі Лелейко, яку доля звела з Діаною Яковлєвою. Для перемоги над своєю опоненткою Ользі не вистачило всього 2 уколи - підсумковий рахунок поєдинку 15:13 на користь росіянки.

Втім, уже на наступній стадії турніру українки вибули з боротьби. Московській шлях до чвертьфіналу перегородила угорка Едіна Кнапек (10:15), а Ченцовій - майбутня володарка європейської бронзи німкеня Каролін Голубицькій (5:15).

Ще одна майбутня бронзова призерка Євро-2013 француженка Ізаора Тібу в 1/16 фіналу вибила з боротьби Олександру Сенюту, яка захищала честь України на цьому турнірі (15:12).

Золото континентальної першості завоювала олімпійська чемпіонка Лондона-2012 італійка Еліза Ді Франческа. У фіналі вона з рахунком 15:7 обіграла Яковлєву.