Пекін-2008. День другий - українці не "вистрілили"

Сергей Шемшученко — 10 серпня 2008, 21:43

З чотирнадцяти комплектів медалей, що розігрувалися сьогодні, українці могли поборотися у чоловічій шпазі, жіночому велошосе, у жіночому синхронному стрибку з триметрового трампліну та у жіночій стрільбі з пневматичного пістолету на 10м.

Плавання

Відбулися півфінальні запливи 100 м брасом. У першому запливі наші Олег Лісогор та Ігор Борисік показали час 1:00.56 та 1:00.55 відповідно, посівши 5 і 4 місця. У фінальному запливі візьме участь лише Ігор Борисік, який на кваліфікації показав кращий ніж сьогодні час - 1.00.31. Фінальний заплив відбудеться завтра.

Катерина Зубкова й Ірина Амшеннікова не змогли пробитися до півфіналу змагань з плавання на 100 м на спині та вибули зі змагань. Зубкова показала лише 21 результат (1:01.25), а Амшеннікова - 37 (1:02.85).

Українець Сергій Адвена, показавши час 1:48.08 і ставши третім у своєму запливі, не зміг класифікуватися до півфіналу 200-метріки вільним стилем.

Не зможуть поборотися за олімпійське золото і Ганна Хлистунова та Юлія Підлісна. На 100 метрах брасом Юлія показала лише 24 результат, а Ганна - 25 що не дозволило кваліфікуватися до півфіналу змагань. Останніми серед українців не подолали попередній етап Олександр Ісаков на 100 метрах брасом та Наталія Худякова на 400-метрівці вільним стилем.

Стрільба

У стрільбі на 10 м з пневматичного пістолету олімпійська чемпіонка Афін українка Олена Костевич не змогла пробитися у фінал. У кваліфікації українка набрала 378 балів та показала 31 результат. Завтра у кваліфікації стрільби з гвинтівки на 10 м виступатимуть українські стрільці Артур Айвазян та Олександр Лазейкін.

Бадмінтон

Українська бадмінтоністка Лариса Грига, яка вчора перемогла представницю Італії Агнес Алегріні, у матчі 1/16 фіналу поступилася індусці Саіні Нехвал - 2:0 (21:18 , 21:10) та вибула зі змагань.

Фехтування

У індивідуальних змаганнях з чоловічої шпаги Богдан Нікітішин у стартовому поєдинку переміг південноафриканця Майка Вуда - 15:7, проте у наступному раунді у важкому двобої поступився швейцарцю Майклу Каутеру - 12:15. Дмитро Чумак у 1/16 переміг венесуельця Лімандро Гаскона - 15:13. Однак, наступний суперник Дмитра, південнокореєць Джин Сун Джунг, виявився не по зубам українцю - 6:15. Максим Хворост у 1/16 фіналу поступився канадцю Ігорю Тіхомірову 11:15.

Стрибки у воду

У синхронних стрибках на триметровому трампліні Марія Волощенко та Ганна Письменська посіли передостаннє, сьоме місце. Українки набрали 293.10 балів у сумі 5 стрибків. Змагання у цій дисципліні починалися одразу з фіналу, тому кожна помилка виявилася вирішальною.

Бокс

Порадував українець Олександр Стрецький, який у ваговій категорії до 69 кг у своєму першому поєдинку переміг домініканця Кастілльо 9:6 і пройшов далі у одну восьму фіналу. Там він зустрінеться з представником Багам Тоурено Джонсоном.

Академічне веслування

Чоловіча парна четвірка у складі Сергія Гриня, Володимира Павловського, Олега Ликова та Сергія Білоущенка посіла перше місце у своєму заїзді на 2 тисячі метрів і кваліфікуватися до півфіналу. Кращий час за українців показали тільки італійці, австралійці, поляки та росіяни. Отож, у цьому виді ми маємо непогані шанси на олімпійські медалі.

Українська парна четвірка у складі Світлани Спірюхової, Олени Олефіренко, Наталії Ляльчук і Тетяни Колеснікової показала у своєму заїзді другий результат та післязавтра візьме участь у другому етапі кваліфікації у фінал, де два карщих екіпажі зможуть пробитися у фінал.

Старт жіночої велогонки, фото Xinhua
Велошосе

Найкращою на 126-кілометровому маршруті з 78.8 км прямої гонки та 2 колами по 23.8 км з українок була Євгенія Висоцька, яка посіла 22-е місце. Тетяна Стяжкіна - 32-а, а Оксана Кащишина - 42-а.

Спортивна гімнастика

Не змогла вийти у командний фінал жіноча збірна. Збірна України посіла 11 місце із 231.125 балами. 15 серпня Анастасія Коваль та Дар'я Згоба візьмуть участь у індивідуальних змаганнях на брусах.

Вітрильний спорт

Розпочали змагання срібні призери Олімпійський ігор Афін з вітрильного спорту у класі 49-er Родіон Лука та Георгій Леончук. У сьогоднішньому старті українці були одинадцятими, відставши від лідерів австралійців на 1 хвилини 49 секунд.

Теніс

Сьогодні стартувала українська пара Тетяна Перебийніс та Марія Коритцева, яка почала поєдинок проти іспанок Руано Паскуаль і Медіною Гарріугес. Матч був зупинений і перенесений на завтра через дощ. З тієї ж причини не відбувся матч одиночного розряду між Оленою Бондаренко та венесуелкою Секейрою.

Через травму не зіграє на Олімпіаді перша ракетка світу Анна Іванович, яка є суперницею Марії Корицевої у першому раунді одиночних змагань.

Після двох днів олімпійських змагань у загальнокомандному заліку впевнено продовжують китайці, які сьогодні поповнили свій доробок чотирма золотими і двома срібними медалями. Американці, які хоч і мають у сумі медалей так само як і Китай - по 8, поступилися другим рядком збірній Південної Кореї. США взяли лише одне золото, одне срібло та три бронзи. Південна Корея поповнила свою скарбничку двома золотими і однією срібної медаллю.

Загалом, після двох днів медалі здобули збірні 32 держав.