Збірна України вдруге в історії зіграє в плей-оф молодіжного чемпіонату Європи

Андрій Твердохліб — 28 червня 2023, 09:56

Збірна України U-21 зіграє в чвертьфіналі молодіжного чемпіонату Європи-2023. Синьо-жовті впевнено подолали груповий етап і посіли 2 місце в квартеті B (перемоги над Хорватією і Румунією, нічия з Іспанією). Суперник підопічних Ротаня визначиться в групі D у середу, 28 червня.

4 Норвегія20021-30

Українці лише вдруге в своїй історії зуміли подолати груповий етап фінальної частини Євро цієї вікової категорії.

У 2006 році команда під керівництвом Олексія Михайличенка з молодими зірками Артемом Мілевським і Олександром Алієвим дійшла до фіналу, де поступилася (0:3) одноліткам із Нідерландів.

Загалом українська молодіжка тричі грала у фінальних частинах. У 2011 році команда з Ярмоленком та Коноплянкою вважалася букмекерами одним із головних фаворитів першості, але посіла в групі останнє, четверте місце.

Зазначимо, молодіжна збірна України продовжує боротьбу не лише за медалі першості Європи, а й за ліцензію на Олімпійські ігри-2024, які прийматиме Париж.

Варіанти

1. Якщо Франція або Англія вийдуть до півфіналу Євро-2023 (U-21), то на Олімпіаду автоматично потраплять три інші півфіналісти.
  2. Якщо до четвірки найкращих Євро-2023 (U-21) не проб'ються ні Франція, ні Англія, то відбудеться матч за третє місце між невдахами півфіналів.
  3. Якщо до півфіналу Євро-2023 (U-21) одночасно вийдуть Франція та Англія, то відбудеться додатковий матч плей-оф за олімпійську путівку між найкращими командами з-поміж тих, що програють у чвертьфіналі.

Найкращі команди серед чвертьфіналістів-невдах визначатимуться за критеріями в такому порядку: