Головне

Коломойський: "Дніпро" не буде бойкотувати чемпіонат

01.07.2009 10:43 843 0
Коломойський: "Дніпро" не буде бойкотувати чемпіонат

Вважаю, що сьогоднішнє керівництво прем'єр-ліги себе дискредитували раз і назавжди.  Тому співпрацювати з цією організацією ми вже не станемо. Наш головний аргумент: повноваження Віталія Данілова, якого ми свого часу обрали виконуючим обов'язки президента на певний термін, давно минули, і виступати від імені всіх клубів еліти він права не має. Крім того, ми звернулися до суду з позовом про ліквідацію прем'єр-ліги і скасування її реєстрації. Наша позиція в позові викладена чітко, але наведення її у нашій бесіді дехто може порахувати тиском на судові інстанції. Якщо коротко, то ми уважно вивчили установчі документи ліги - і знайшли в них серйозні порушення. У всякому разі, той статус, який має прем'єр-ліга, в цивільному кодексі нам виявити не вдалося.

Значить, телевізійні права "Дніпра" ви в єдиний пул передавати не плануєте?

Зрозуміло. Як можна передавати права в організацію, якої в юридичному сенсі просто немає? І як можна ставитися до прем'єр-ліги, яка, існуючи лише на кошти клубів, зокрема й "Дніпра", дозволяє собі заяви: мовляв, ту чи іншу команду ми знімемо зі змагань? А виходять вони від людини, клуб якого так і не заплатив у минулому сезоні заявочний внесок на друге коло чемпіонату. З "Харкова" в результаті зняли три очки, а про заборгованість в 900 тисяч забули. Дізнавшись про такий вердикт ліги, вніс пропозицію - всім клубам починати турнір з пасивів у 6 очок - і ніяких внесків не платити. (Сміється). Для нашого кризового часу - відмінний варіант!

Основний закид, який уже пролунав з боку ваших опонентів: як віце-президент ФФУ міг порушити регламент і звернутися з позовом в цивільний суд, обходячи інстанції футбольного правосуддя?

А ми не вважаємо прем'єр-лігу суб'єктом футбольного права - причини на початку нашої розмови я вже пояснив. Ось з федерацією ми ні за що не стали б судитися, довіривши рішення інстанціям прийнятої вертикалі - ФФУ, УЄФА, ФІФА, суду в Лозанні. Що ж стосується прем'єр-ліги, то вона планувалася як комерційне об'єднання клубів для перетворення нашого чемпіонату в прибуткове підприємство. У підсумку вийшло щось, що не має у вітчизняному законодавстві аналогів. І не комерційна вона начебто організація, і не громадська. Незрозумілий суб'єкт, якому незрозуміло яким чином видали свідоцтво про реєстрацію.

Наскільки я розумію, явних союзників у вас у цьому питанні не так вже й багато: окрім "Дніпра" відомі "Кривбас" і "Арсенал", які практично, напевно, не будуть представлені 1 липня на зборах у Києві. Ви цілком виключаєте можливість того, що збереться рівний 11 клубам кворум - і проведе нарешті результативне голосування по кандидатурі президента?

Не можу відповідати за всі клуби, але моя думка така: кворум у середу не збереться. При цьому хочу бути правильно зрозумілим: прем'єр-лігу ми створювали для того, щоб чемпіонат став цікавішим і приносив нам, власникам команд, не тільки моральне, але й матеріальне задоволення. Щоб не виходило, що всі клуби рівні, а деякі - рівніше. Суворо кажучи, в лізі відбулася узурпація влади. Адже відтоді, коли ми на короткий термін - до повноцінних виборів - віддавали повноваження в.о. Данілову, пройшло більше року. Людині сподобалось на цій посаді, що й не дивно - зарплати, які отримують керівні працівники прем'єр-ліги, стали надбанням громадськості.

Ви говорили, що після того, як у фіналі попередньої спроби обрати президента ліги Томас Курт заявив про відвід своєї кандидатури, переможцем треба оголосити другого претендента - Вадима Рабіновича. Якщо в середу ваші колеги, зібравши кворум, саме колишньому президенту "Арсеналу" віддадуть голоси - погодитеся з ним працювати?

Невеликий екскурс в історію: нам треба було вибирати з чотирьох претендентів, яких запропонувала компанія, відповідальна за підбір кандидатів. У другий тур вийшли Рабінович та Курт, і голосування було призначено на 15 травня. Потім в результаті якихось кулуарних переговорів його вирішили перенести на 31 травня. Ніхто нам, власникам клубів, це перенесення пояснити не спромігся. Не знаю, в який момент Курт відмовився балотуватися, але мені чомусь здається: якби Рабінович відмовився - швейцарця негайно оголосили б переможцем. Всі ці події і дискредитували ідею ліги, розколовши і без того далекий від єдності український клубний футбол.

Який же ви бачите вихід?

У обстановці розколу питання не в тому, чи проводити другий етап виборів. Важливо, щоб у нашому елітному дивізіоні, як би він не називався, не було поділу на переможців і переможених. І якщо дев'ять клубів віддадуть голоси за Іванова, Петрова чи Сідорова, решта сім не повинні залишатися в опозиції і ставати ізгоями. Нам потрібна та ліга, якою будуть задоволені всі клуби - від першого до останнього. Якби я був на місці одного з кандидатів і отримав лише "половину голосів плюс один", був би незадоволений, бо не став би виразником думок всіх наших клубів.

В ситуації, що склалася, оптимальний варіант - зібратися власникам клубів знову і створити організацію з чистого аркуша. І не важливо, як вона буде називатися - головне, щоб її статус був законним і відповідав цивільному кодексу. Нинішня ліга, повторюся, себе дискредитувала, і вже неважливо, кого оберуть 1 липня - Рабіновича, Данілова або Вертса. Треба або починати все спочатку, або повернути ситуацію, як то кажуть, у вихідне положення - в лоно ПФЛ.

Припустимо, що ваша позиція залишиться криком волаючого в пустелі і прем'єр-ліга - не важливо, під чиїм керівництвом - буде, як і раніше існувати. Чи готовий "Дніпро" бойкотувати чемпіонат та Кубок України?

В жодному разі! Ми будемо грати, бо в минулому сезоні посіли в чемпіонаті шосте місце, а залишають еліту, наскільки я пам'ятаю, п'ятнадцяте і шістнадцяте. Але визнавати при цьому юрисдикцію прем'єр-ліги і розміщувати на стадіоні її рекламні щити точно не станемо. Для нас важливий чемпіонат, а не те, яке назву він носить. Навіть не подумаємо при цьому передавати права на телетрансляції в пул. А самі для себе будемо вважати, що граємо під егідою Федерації футболу України. Як це буде оформлено юридично, не знаю, але наша позиція така.

І все ж: ви не побоюєтеся, що, звинувативши керівництво "Дніпра" у порушенні регламенту, ваш клуб знімуть з чемпіонату?

Хотів би я подивитися на того розумника, який наважиться втілити цю думку в життя. Рекомендував би цій людині добре подумати, щоб не нажити собі ціле море неприємностей. Адже за таким вердиктом можуть виникнути нові позови про матеріальний збиток клубу та моральний для багатотисячної армії вболівальників нашого клубу. Ми не забудемо нікого з тих, хто приніс неприємності нам і нашим шанувальникам ...

Дмитро Ільченко, газета "СЭ в Украине"

Коментарі ()