Історичний матч. 24 роки тому збірна України перемогла росію

05.09.2022 19:42 Valeriy Ruchka 13759 1

5 вересня 1998 року збірна України в результативному матчі перемогла росіян із рахунком 3:2. Уперше з часів розпаду Радянського Союзу між собою зустрілись вже самобутні національні команди, які ще 7 років тому складали хребет знаменитої збірної СРСР.

На той момент рейтинг ФІФА декларував за триколірними 29-ту сходинку в списку найсильніших команд планети.

Тоді як Україна перебувала лише на 68-му місці, одразу попереду збірної Зімбабве.

Переповнений Олімпійський стадіон із перших хвилин погнав підопічних Сабо вперед. Як наслідок, до 25-ї хвилини синьо-жовті вели в рахунку 2:0. Спочатку Сергій Попов на 14-й хвилині замкнув на дальній штанзі навіс зі штрафного від Реброва, а на 24-й - Сергій Скаченко майстерно реалізував вихід віч-на-віч із Харіним.

На 66-й хвилині Варламов відквитав один гол, але через 8 хвилин Ребров із пенальті відновив перевагу України. На 87-й хвилині Віктор Онопко встановив підсумковий рахунок - 3:2.

Євро-2000. Відбірковий турнір,1-й тур
5 вересня 1998 року. Київ, стадіон НСК Олімпійський

Збірна України - збірна росії 3:2 (2:0)

1:0 - 14' Попов, 2:0 - 24' Скаченко, 2:1 - 66' Варламов, 3:1 - 74' Ребров, пенальті, 3:2 - 88' Онопко

Україна: Олександр Шовковський, Андрій Гусін, Володимир Микитин, Олександр Головко, Владислав Ващук, Юрій Дмитрулін, Сергій Скаченко (Юрій Калітвінцев, 46'), Сергій Попов, Сергій Ковальов (Валерій Кривенцов, 87'), Андрій Шевченко, Сергій Ребров.

росія: дмітрій харін, валєрій мінько, ігорь чугайнов, юрій ковтун, ігорь яновскій, сєргєй сємак (чєрчєсов станіслав, 73'), віктор онопко, андрєй канчельскіс (валєрій карпін, 71'), дмітрій алєнічєв (алєксандр мостовой, 64'), ігорь коливанов, євгєній варламов.

Попередження: ігорь яновскій (13') юрій ковтун (49')

Вилучення: дмітрій харін (72')

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках champion.com.ua