Водка-Анді: 25 років тому в Україні дебютував німецький футболіст | Блоги | Champion.com.ua
Мій профіль

Водка-Анді: 25 років тому в Україні дебютував німецький футболіст

24.05.2020 19:11 Valeriy Ruchka 1032 0
Водка-Анді: 25 років тому в Україні дебютував німецький футболіст

Джерело - Чемпіон.

25 років тому, 24 травня 1995 року відбулося епохальна подія. В українській вищій лізі з'явився перший "справжній" легіонер. Тобто, з далекого зарубіжжя. І не звідки-небудь, а з самої Німеччини. Андреас Зассен - людина з непростою долею.

Зассен народився 14 січня 1968 року в Ессені. На початку 1980-х Андреаса вважали одним із найталановитіших гравців ФРН, запрошували у юнацькі й молодіжні збірні. Перший професійний контракт Зассен підписав з клубом Рот Вайс, потім виступав за Баєр із Юрдингена, а 1993-го перейшов до клубу бундесліги -  Гамбурга. Саме там у здібного півзахисника намітилися проблеми з режимом. Зассен часто приходив на тренування із запахом перегару, а повідомлення про його запої потрапляли у газети.  

Того ж 1993 року Андреас Зассен у гамбурзькому районі Ріпербан, відомому своїми “полуничними” закладами, у стані сильного алкогольного сп’яніння влаштував перегони з водієм-турком. Заплатив за ці “змагання” великий штраф... Улітку наступного року Гамбург розірвав із ним контракт, і Зассен перейшов у Динамо з Дрездена. Але й там не все ладилося. Тож незабаром німецький футболіст, за яким міцно закріпилося прізвисько Водка Анді, підписав контракт із українським клубом - дніпропетровським Дніпром.

1994 року Дніпро почав тренувати німецький фахівець Бернд Штанге, який колись очолював збірну НДР, а після об’єднання Німеччини тренував напіваматорські команди зі східних земель.

Прийнявши Дніпро, Штанге згадав про Зассена й запросив його до своєї нової команди.

Дебют відбувся 24 травня в Тернополі. Зустріч завершилася перемогою дніпрян - 2:0. Зассе не забив, хоча, як написано в звіті про матч, на 65-й хвилині Андреас бив по практично порожніх воротах метрів з п'яти, але влучив у поперечину. До речі, в результаті, провівши за Дніпро 11 матчів за рік, він так і не заб'є. Хоча в Німеччині відрізнявся непоганою, як для півзахисника, результативністю.

У Дніпропетровську Андреас продовжив захоплюватися алкогольними напоями. І загалом досить органічно вписався в українську дійсність. Його колеги по Дніпру казали, що Зассен не дуже схожий на німця. “Наш хлопець, часто запізнювався, ніколи не відмовлявся випити”. А сам Андреас казав, що “мав би народитися” не в Німеччині, а в Україні... Зігравши за Дніпро 11 матчів, Зассен повернувся до Німеччини, де підписав контракт із клубом другої бундесліги Ватеншайд. Але вже на першому тренувальному зборі з новою командою у Португалії Андреас потрапив у центр скандалу. Футболіст закрутив роман із барменшею, про що довідалася його дружина Петра... Вона оголосила, що розлучається з Андреасом, хоча їхній маленькій дитині було тільки дев’ять місяців. Зассен так і не закріпився у складі Ватеншайду.

У серпні 1997 року його заарештували за дебош в одному з барів Ессена: Зассен погрожував відвідувачам газовим пістолетом... З активною спортивною кар’єрою завершив ще до 30 років. Після прощання з футболом залишився без грошей. Якось признався: “Я все пропив і прогуляв”... В останні роки свого життя мешкав у рідному Ессені, працював садівником, а потім якимось дрібним службовцем. Випивати, щоправда, не кинув, що й стало причиною його смерті.

17 жовтня 2004 року колишнього футболіста знайшли на підлозі непритомним - у Андреаса стався інсульт. У лікарні він помер. Один із колег-футболістів казав про Зассена так: “Андреас мав задатки геніального футболіста. Але коли він приходив на тренування, було видно, що хлопець провів бурхливу ніч”...

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках champion.com.ua

Коментарі ()