Як підтримувати себе в формі взимку
Наближаються холоди, а разом з ними і проблеми по збереженню своєї фізичної форми, оскільки взимку падає не тільки температура повітря, але й бажання займатися спортом. Крім того, на свіжому повітрі виникає ризик підхопити хворобу. Проте, якщо займатися вдома і додати в своє життя кілька нових правил, зима не принесе вам зайві кілограми.
Побутові лайфхаки
Підтримувати спортивну форму допоможе дотримання наступних правил:
не забувайте, будь-яка фізична активність сприяє спалюванню калорій. Згадайте зимові розваги з вашого дитинства: як разом з друзями ви ліпили сніговика, кидали один в одного сніжки або каталися на санях. Якщо повторити це сьогодні, ви не тільки отримаєте порцію ностальгії і приємних емоцій, але й витратите в середньому 500 калорій;
контролюйте свою активність. У цьому вам допоможе смарт годинник. Сучасні моделі дозволяють не тільки читати повідомлення або відповідати на дзвінки, але і стежити за пульсом, кількістю пройдених кроків, швидкістю пересування, витраченими калоріями, якістю сну і багатьма іншими важливими показниками;
більше ходіть. Безумовно, взимку не кожен може займатися спортом на свіжому повітрі. Але ви можете компенсувати це ходьбою. У будні намагайтесь добиратися до роботи пішки або, якщо до неї занадто далеко, виходьте з автобусу на 1-2 зупинки раніше. 30 хвилин пересування пішки спалює до 300 калорій. Більш детальну інформацію вам допоможе отримати фітнес браслет. Вихідні дні також краще проводити не перед монітором, а в поході. На відміну від занять спортом, ходьба дозволяє одягатися тепліше та підтримувати себе у формі без ризику захворіти.
Найкращі вправи для занять вдома
Для підтримки тіла в гарному стані на дому вам не обов'язково купувати тренажери. Розглянемо найефективніші вправи.
Планка. Вона задіює всі основні м'язи. Виконується з урахуванням наступних правил:
розташуйте лікті прямо під плечима;
не допускайте прогину хребта;
втягніть живіт і напружте прес та сідниці;
не згинайте коліна.
Починати слід з 30 секунд, додаючи по 5 секунд кожен день, поки ви не зможете триматися 2 хвилини. Виконувати слід по 2-3 підходи.
Віджимання. Зміцнює м'язи рук, грудей і спини, але тільки при виконанні за такими правилами:
не задирайте стегна та сідниці;
тримайте спину прямою;
руки повинні бути на ширині плечей;
не опускайте голову занадто низько;
не затримуйте дихання.
Можна почати з 10 віджимань, поступово збільшуючи навантаження.
Присідання. Краща вправа для зміцнення м'язів ніг і сідниць. Починати слід з 15-20 повторів, збільшуючи кількість до 250. Виконувати їх слід за такими правилами:
розставте ноги на ширині таза;
тримайте спину прямою;
слідкуйте за колінами, вони повинні бути направлені вперед;
не відривайте п'ята від землі;
не нахиляйтеся вперед;
при повному присіданні ноги повинні бути зігнуті під прямим кутом.
Це базовий комплекс правил і вправ, який дозволить вам пережити зиму без втрати фізичної форми. А якщо працювати старанно, можна її навіть поліпшити.